DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +2.5
1 PB Q 12.20 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
2 PB q 12.84 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
3 PB q 12.95 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
4 PB q 13.03 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
5 13.54 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
6 13.66 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
DQ Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.2
1 Q 12.74 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
2 q 12.75 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
3 PB q 12.99 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
4 q 13.15 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
5 13.30 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
6 13.31 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
7 13.42 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 13.89 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 520 13.49 13.49 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
3 521 13.24 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
4 526 13.09 12.98 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
5 249 12.33 12.33 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
6 65 13.28 13.28 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
7 462 12.96 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
8 100 13.48 13.17 Sarah Kristensen 2000 Skive AM
HEAT 2 / 2
1 525 13.24 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 463 13.17 13.17 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
3 464 13.29 13.29 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør Atletik
4 372 13.69 12.6 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
5 8 13.41 13.41 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 523 12.79 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
7 347 13.70 13.70 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
8 91 12.72 12.72 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 17:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.1
1 PB 12.21 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
2 12.78 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
3 12.79 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
4 PB 12.99 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
5 13.00 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
6 13.09 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM
7 PB 13.17 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
8 13.23 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 525 13.15 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta AM
2 521 13.03 13.24 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
3 91 12.75 12.72 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
4 249 12.20 12.33 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
5 462 12.84 12.96 Astrid Lykke 2000 Helsingør Atletik
6 523 12.74 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
7 463 12.99 13.17 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
8 526 12.95 12.98 Emilie R. Hansen 1999 Sparta AM