DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 22.43 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 PB 22.96 Emil Frænde 2000 Sparta AM
3 PB 23.12 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 23.45 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 24.19 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
6 PB 24.25 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
7 24.40 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
8 PB 24.56 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900 A/M
9 PB 24.60 Andreas Emil Land 2000 Odense Atletik
10 24.88 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
11 25.00 Niels Bøje 2000 Vejle IF
12 25.12 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
13 PB 25.18 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta AM
14 PB 25.39 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
15 PB 25.85 Marcus Pallesen 2000 Silkeborg AK77
16 27.23 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
HEAT 1 / 3 - Wind: -1.0
6 PB 24.25 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
9 PB 24.60 Andreas Emil Land 2000 Odense Atletik
15 PB 25.85 Marcus Pallesen 2000 Silkeborg AK77
HEAT 2 / 3 - Wind: -1.3
8 PB 24.56 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900 A/M
10 24.88 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
11 25.00 Niels Bøje 2000 Vejle IF
12 25.12 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
13 PB 25.18 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta AM
14 PB 25.39 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
16 27.23 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
DQ Søren Nørgaard 1999 Kolding KFUM AM
HEAT 3 / 3 - Wind: -0.8
1 22.43 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
2 PB 22.96 Emil Frænde 2000 Sparta AM
3 PB 23.12 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
4 23.45 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 24.19 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
7 24.40 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
DNS Zaki Dhamac 1999 Aalborg Atletik & Motion
DNS Samuel Marcus 1999 Sparta AM
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
4 59 27.06 Marcus Pallesen 2000 Silkeborg AK77
5 425 24.97 Andreas Emil Land 2000 Odense Atletik
6 37 24.28 Nicklas Bjerre 1999 Korsør AM
HEAT 2 / 3
1 169 25.93 Oskar Rømer 2000 Ballerup AK
2 45 25.57 25.57 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
3 285 24.79 24.19 Søren Nørgaard 1999 Kolding KFUM AM
4 121 24.41 24.41 Niels Bøje 2000 Vejle IF
5 484 24.63 Anton Mjöbäck 2000 IK Hellas
6 601 24.85 24.85 Haris Khan 2000 Hvidovre AM
7 319 24.93 24.93 Tais Leicht Kjær 2000 Aarhus 1900 A/M
8 537 25.44 25.44 Thomas Gregorio Sally 2000 Sparta AM
HEAT 3 / 3
1 245 DNS 24.30 24.30 Zaki Dhamac 1999 Aalborg Atletik & Motion
2 207 24.33 24.33 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
3 536 23.29 23.29 Emil Frænde 2000 Sparta AM
4 305 23.13 23.13 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
5 306 22.24 22.24 Tobias G Larsen 2000 Holte Atletik
6 382 22.92 22.92 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
7 396 23.61 23.61 Mathias Astrup 1999 Greve Atletik
8 533 DNS 23.52 23.52 Samuel Marcus 1999 Sparta AM
SCRATCH
1 273 DNS 23.25 22.99 Rasmus Thornbjerg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 534 DNS 23.22 23.22 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta AM