DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 18-19 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 15:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.8
1 Q 12.40 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
2 q 13.13 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
3 q 13.18 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
4 q 13.21 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
5 PB q 13.42 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.3
1 Q 12.32 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
2 PB q 12.62 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
3 q 13.28 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
4 13.63 Cecilie Bønnelycke Hansen 1997 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 281 13.17 12.76 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
4 68 12.24 12.24 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
5 351 13.55 13.55 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
6 40 13.18 13.09 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
7 208 13.40 12.73 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 2
3 500 12.46 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
4 465 12.65 12.65 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 194 13.27 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 615 13.29 13.22 Cecilie Bønnelycke Hansen 1997 Hvidovre AM
SCRATCH
1 353 DNS 13.08 12.78 Helena S. Lang 1998 Aarhus 1900 A/M
2 358 DNS 12.08 12.08 Frida Sångren 1997 Aarhus 1900 A/M
3 498 DNS 13.13 12.58 Laura Tølløse 1997 Sparta AM
4 499 DNS 12.33 12.27 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta AM
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 17:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.5
1 PB 12.11 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
2 PB 12.21 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
3 PB 12.41 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
4 PB 13.01 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 13.06 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion
6 13.14 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
7 PB 13.25 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
DNS Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 351 13.42 13.55 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 Aarhus 1900 A/M
2 194 13.28 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 500 12.32 12.21 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta AM
4 465 12.62 12.65 Ida-Marie Olsen 1997 Helsingør Atletik
5 68 12.40 12.24 Emilie Pedersen 1998 Silkeborg AK77
6 208 DNS 13.13 12.73 Nickoline S. Andersen 1998 Slagelse Atletik DELTA
7 40 13.18 13.09 Sopfie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
8 281 13.21 12.76 Klara Fomsgaard 1998 Herning GF Atletik/Motion