DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 15:00
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 PB 7.10 (+1.5) Mads Lund 2000 Sparta AM X 6.89 (-0.5) X X 6.88 (+0.0) 7.10 (+1.5)
2 6.97 (+0.7) Emil Ipsen 1999 Ballerup AK 4.83 (-0.7) 6.42 (+0.0) 6.60 (+0.2) 6.64 (+0.0) 6.80 (+0.3) 6.97 (+0.7)
3 6.82 (+0.3) Kasper Larsen 1999 SIK 80 Sæby 6.52 (+0.9) 6.60 (+0.0) 6.82 (+0.3) 6.59 (-0.4) 6.73 (+0.0) 6.51 (+1.6)
4 6.58 (+0.0) Peter Andersson 1999 Greve Atletik 6.49 (+1.0) X 6.08 (-0.1) X 6.58 (+0.0) 6.49 (+0.0)
5 6.43 (+0.0) Emil Frænde 2000 Sparta AM X 6.43 (+0.0) 6.27 (+0.0) 2.83 (-0.4) 6.17 (+0.0) X
6 PB 6.35 (+0.0) Johannes Glue 2000 Randers Freja X 6.35 (+0.0) X X - -
7 5.97 (-0.4) Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk 5.66 (+1.3) 5.68 (+1.1) 5.76 (+0.6) 5.90 (+0.0) 5.75 (-0.1) 5.97 (-0.4)
8 5.81 (+0.0) Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik 5.72 (-0.3) 5.81 (+0.0) 5.54 (+0.0) 5.49 (+0.0) 5.40 (+0.0) 5.61 (-0.5)
9 5.67 (+0.0) Mads Lunø 1999 Kolding KFUM AM 5.67 (+0.0) - -
10 5.64 (+0.0) Alexander Haugeby 2000 Sparta AM 5.61 (+0.0) 5.63 (+0.0) 5.64 (+0.0)
11 5.47 (-0.8) Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA 5.37 (+0.4) 5.47 (-0.8) X
12 5.23 (+0.4) Lucas Richardt 2000 Silkeborg AK77 5.23 (+0.4) 3.86 (+0.0) -
13 4.98 (+0.0) Casper Vohs 1999 Vidar Atletik X 4.98 (+0.0) 2.07 (-0.1)
14 3.76 (+0.0) Zakaria Dahmani 1999 Sparta AM X 3.58 (+0.7) 3.76 (+0.0)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 286 6.34 6.34 Mads Lunø 1999 Kolding KFUM AM
2 536 6.61 6.61 Emil Frænde 2000 Sparta AM
3 538 6.74 6.74 Mads Lund 2000 Sparta AM
4 207 5.66 5.66 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 217 6.91 6.91 Kasper Larsen 1999 SIK 80 Sæby
6 626 5.99 5.99 Tobias Rendbæk 2000 Odense Atletik
7 539 4.98 4.98 Zakaria Dahmani 1999 Sparta AM
8 60 5.55 5.55 Lucas Richardt 2000 Silkeborg AK77
9 168 6.98 Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
10 274 6.12 6.12 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
11 541 5.94 5.94 Alexander Haugeby 2000 Sparta AM
12 393 6.51 6.67 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
13 45 5.24 5.24 Casper Vohs 1999 Vidar Atletik
14 129 6.08 Johannes Glue 2000 Randers Freja