DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 11:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 25.41 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
2 26.01 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
3 PB 26.09 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
4 26.64 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
5 PB 26.95 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
6 27.53 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
7 27.58 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
8 27.60 Julie K. Schulz 2000 Aalborg Atletik & Motion
9 PB 27.71 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
10 27.79 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
11 PB 27.84 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta AM
12 27.98 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
13 28.22 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta AM
14 28.66 Sofie Haahr 2000 Esbjerg AM
15 28.94 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.9
3 PB 26.09 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
9 PB 27.71 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
10 27.79 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
11 PB 27.84 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta AM
13 28.22 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta AM
14 28.66 Sofie Haahr 2000 Esbjerg AM
15 28.94 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
HEAT 2 / 2 - Wind: -1.4
1 25.41 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
2 26.01 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
4 26.64 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
5 PB 26.95 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
6 27.53 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
7 27.58 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
8 27.60 Julie K. Schulz 2000 Aalborg Atletik & Motion
12 27.98 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 348 26.46 Liv Stæhr Rødtnes 1999 Aarhus 1900 A/M
3 521 27.63 27.63 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta AM
4 519 27.94 27.94 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta AM
5 515 27.92 27.92 Mathilde Søndergaard 1999 Sparta AM
6 8 27.84 27.84 Amalie M Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 347 28.72 28.72 Tine Hoffmann Nielsen 2000 Aarhus 1900 A/M
8 371 28.55 28.55 Sofie Haahr 2000 Esbjerg AM
HEAT 2 / 2
1 372 27.42 27.42 Roze Gad Akrawi 2000 Esbjerg AM
2 65 27.48 27.48 Josefine Bundgaard-Hansen 2000 Silkeborg AK77
3 249 25.16 25.16 Mathilde Prietzel 2000 Aalborg Atletik & Motion
4 523 25.59 25.59 Olivia Tuokila 2000 Sparta AM
5 91 25.77 25.77 Amalie B. Kristiansen 1999 Skive AM
6 520 27.05 27.05 Cecilie Næsby 2000 Sparta AM
7 224 27.11 27.11 Julie K. Schulz 2000 Aalborg Atletik & Motion
8 463 27.35 27.35 Naja Vinther 2000 Helsingør Atletik
SCRATCH
1 386 DNS 25.74 25.74 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik