DMU inde • 2016 Mar 05 - Mar 06 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 10:00
Dansk rekord (M-U18): 6.98 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 16-12-2012
6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900 - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (D17): 6.98 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 16-12-2012
6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900 - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (D16): 7.04 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 05-03-2011
Spar Nord Arena rekord: 6.71 Martin Krabbe (85) - AK Holstebro - 28-02-2010
6.71 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - 22-02-2015
Dansk mester 2015: 6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team Reaction
HEAT 1 / 3
1 Q 7.22 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik 0.143
2 PB q 7.41 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik 0.160
3 =PB 7.51 NIELSEN Marc Hanselmann 1999 Sparta 0.181
4 7.55 HVORUP Jacob 1999 Sparta 0.151
5 7.57 KNUDSEN Simon Bøhrns 1999 Skive AM 0.149
6 7.92 LAND Andreas Emil 2000 Odense Atletik / OGF 0.207
7 PB 7.92 VOHS Casper 1999 Vidar Atletik 0.248
8 8.33 JØRGENSEN Toke Staub 2000 Odense Atletik / OGF 0.232
HEAT 2 / 3
1 Q 7.36 AQUINO Jonathan 1999 Sparta 0.219
2 q 7.43 KLITGAARD Christian 2000 AGF 0.153
3 =PB q 7.49 AALUND Rasmus 2000 Fremad Holbæk 0.150
4 PB q 7.49 RAMLOW Mikkel 2000 Holte Atletik 0.185
5 PB 7.79 HAUGEBY Alexander 2000 Sparta 0.167
6 7.83 LUNØ Mads 1999 Kolding KFUM 0.172
7 7.93 PALLESEN Marcus 2000 Silkeborg AK 77 0.191
8 8.26 LAUSTEN Gabriel 2000 Sparta 0.182
HEAT 3 / 3
1 Q 7.30 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF 0.151
2 q 7.46 LARSEN Kasper 1999 SIK 80 Sæby 0.158
3 7.57 LUND Mads 2000 Sparta 0.128
4 7.60 RINGSTED Mads 1999 Københavns IF 0.146
5 7.67 RENDBÆK Tobias 2000 Odense Atletik / OGF 0.159
6 PB 7.75 MJÖBÄCK Anton 2000 IK Hellas 0.175
7 7.80 NØRGAARD Søren 1999 Kolding KFUM 0.163
8 7.96 KJÆR Tais Leicht 2000 Aarhus 1900 0.172
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 1, q: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 448 7.09 7.09 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik
2 15 8.12 VOHS Casper 1999 Vidar Atletik
3 472 7.78 LAND Andreas Emil 2000 Odense Atletik / OGF
4 269 7.44 7.44 HVORUP Jacob 1999 Sparta
5 19 7.43 7.43 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik
6 267 7.54 7.51 NIELSEN Marc Hanselmann 1999 Sparta
7 555 7.54 7.50 KNUDSEN Simon Bøhrns 1999 Skive AM
8 492 7.82 JØRGENSEN Toke Staub 2000 Odense Atletik / OGF
HEAT 2 / 3
1 270 7.24 7.24 AQUINO Jonathan 1999 Sparta
2 525 7.92 7.92 PALLESEN Marcus 2000 Silkeborg AK 77
3 441 7.67 7.67 LUNØ Mads 1999 Kolding KFUM
4 7 7.49 7.49 AALUND Rasmus 2000 Fremad Holbæk
5 276 7.89 7.89 HAUGEBY Alexander 2000 Sparta
6 272 7.70 7.70 LAUSTEN Gabriel 2000 Sparta
7 449 7.53 7.53 RAMLOW Mikkel 2000 Holte Atletik
8 58 7.41 7.41 KLITGAARD Christian 2000 AGF
HEAT 3 / 3
1 42 7.20 7.20 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF
2 38 7.99 7.99 MJÖBÄCK Anton 2000 IK Hellas
3 275 7.45 7.45 LUND Mads 2000 Sparta
4 491 7.66 RENDBÆK Tobias 2000 Odense Atletik / OGF
5 384 7.86 7.86 KJÆR Tais Leicht 2000 Aarhus 1900
6 208 7.43 LARSEN Kasper 1999 SIK 80 Sæby
7 442 7.76 7.76 NØRGAARD Søren 1999 Kolding KFUM
8 318 7.53 7.53 RINGSTED Mads 1999 Københavns IF
SCRATCH
1 8 NQ 7.52 KLAUSEN Rasmus Thornbjerg 2000 Fremad Holbæk
2 139 NQ DHAMAC Zaki 1999 Aalborg AM
3 101 DNS 7.70 7.70 KHAN Haris 2000 Hvidovre AM
4 484 DNS 8.14 MOZEJKO Malachy 2000 Odense Atletik / OGF
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 2 at 11:45
Dansk rekord (M-U18): 6.98 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 16-12-2012
6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900 - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (D17): 6.98 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 16-12-2012
6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900 - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (D16): 7.04 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - Skive - 05-03-2011
Spar Nord Arena rekord: 6.71 Martin Krabbe (85) - AK Holstebro - 28-02-2010
6.71 Morten Dalgaard Madsen (95) - Skive AM - 22-02-2015
Dansk mester 2015: 6.98 Steffen Knudsen (98) - Aarhus 1900
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team Reaction
1 =PB 7.09 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik 0.163
2 PB 7.19 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF 0.152
3 PB 7.23 AQUINO Jonathan 1999 Sparta 0.157
4 PB 7.37 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik 0.176
5 PB 7.38 KLITGAARD Christian 2000 AGF 0.149
6 7.44 LARSEN Kasper 1999 SIK 80 Sæby 0.157
7 PB 7.45 RAMLOW Mikkel 2000 Holte Atletik 0.178
8 7.52 AALUND Rasmus 2000 Fremad Holbæk 0.148
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 449 7.49 7.53 RAMLOW Mikkel 2000 Holte Atletik
2 7 7.49 7.49 AALUND Rasmus 2000 Fremad Holbæk
3 270 7.36 7.24 AQUINO Jonathan 1999 Sparta
4 42 7.30 7.20 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF
5 448 7.22 7.09 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik
6 19 7.41 7.43 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik
7 58 7.43 7.41 KLITGAARD Christian 2000 AGF
8 208 7.46 LARSEN Kasper 1999 SIK 80 Sæby