DMU inde • 2016 Mar 05 - Mar 06 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 4 x 200 m stafet - Day 2 at 17:10
Dansk rekord (K-U18): 1.44.85 Emma Beiter Bomme 98 - Cecilie Schou-Nielsen 99 - Simone Hjort 99 - Anne Sofie Kirkegaard 98 - Sparta - Skive - 08-03-2015
Dansk rekord (P17): 1.44.85 Emma Beiter Bomme 98 - Cecilie Schou-Nielsen 99 - Simone Hjort 99 - Anne Sofie Kirkegaard 98 - Sparta - Skive - 08-03-2015
Spar Nord Arena rekord: 1.38.79 Mette Graversgaard, Annelouise V Jensen, Frida Sångren, Sara Slott Petersen - Aarhus 1900 - 28-02-2016
Dansk mester 2015: 1.44.85 Sparta
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.46.29 Team Sparta I Sparta
2 1.48.73 Team Aalborg Aalborg AM
3 1.49.46 Team Aarhus 1900 Aarhus 1900
4 1.51.82 Team Helsingør Helsingør IF
5 1.52.10 Team KIF Københavns IF
6 1.52.62 Team Greve Greve Atletik
7 1.52.86 Team Sparta II Sparta
8 1.54.06 Team SAK77 Silkeborg AK 77
9 1.56.55 Team Esbjerg Esbjerg AM
HEAT 1 / 3
1 1.46.29 TUOKILA Olivia, PETERSEN Hannah Illum, BOISEN Betty-Marie Njor, THORSGAARD Olivia Team Sparta I
3 1.49.46 SLEJ Cornelia, RØDTNES Mai Stæhr, KROGH Kathrine Hede, RØDTNES Liv Stæhr Team Aarhus 1900
4 1.51.82 FLORIN Emilie, HANSEN Vibeke Falbe, JENSEN Laura Valentin, JOHANSEN Elena Team Helsingør
5 1.52.10 BALSLEV Ellen, RASMUSSEN Sofie, SOREN Vibha, MOORE Louise B Team KIF
HEAT 2 / 3
6 1.52.62 DAHI Marie Paule, KJELDSEN Maria Pico, RASMUSSEN Jasmin Boe, LANGE Anna Øbakke Team Greve
7 1.52.86 HJORT Simone, NÆSBY Cecilie Anna, LEROY Louise Wessel, SØNDERGAARD Mathilde Team Sparta II
9 1.56.55 BOEL Ida, THORN Catharina, HAAHR Sofie, AKRAWI Roze Gad Team Esbjerg
HEAT 3 / 3
2 1.48.73 RICHTER Nathalie, SCHULTZ Julie Kalstrup, WINTHER Karoline, NIELSEN Mathilde Prietzel Team Aalborg
8 1.54.06 BUNDGAARD-HANSEN Josefine, MORTENSEN Katrine Vad, MÆRKEDAHL Sara, JENSEN Andrea Bruun Team SAK77
DQ KRISTENSEN Sarah, WÜRTZ Celine, ROED Maria, SVENNINGSEN Ditte Hyldahl Team Skive
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 1.44.85 TUOKILA Olivia, PETERSEN Hannah Illum, BOISEN Betty-Marie Njor, THORSGAARD Olivia Team Sparta I
2 BALSLEV Ellen, RASMUSSEN Sofie, SOREN Vibha, MOORE Louise B Team KIF
3 SLEJ Cornelia, RØDTNES Mai Stæhr, KROGH Kathrine Hede, RØDTNES Liv Stæhr Team Aarhus 1900
4 FLORIN Emilie, HANSEN Vibeke Falbe, JENSEN Laura Valentin, JOHANSEN Elena Team Helsingør
HEAT 2 / 3
2 HJORT Simone, NÆSBY Cecilie Anna, LEROY Louise Wessel, SØNDERGAARD Mathilde Team Sparta II
3 BOEL Ida, THORN Catharina, HAAHR Sofie, AKRAWI Roze Gad Team Esbjerg
4 DAHI Marie Paule, KJELDSEN Maria Pico, RASMUSSEN Jasmin Boe, LANGE Anna Øbakke Team Greve
HEAT 3 / 3
2 BUNDGAARD-HANSEN Josefine, MORTENSEN Katrine Vad, MÆRKEDAHL Sara, JENSEN Andrea Bruun Team SAK77
3 RICHTER Nathalie, SCHULTZ Julie Kalstrup, WINTHER Karoline, NIELSEN Mathilde Prietzel Team Aalborg
4 KRISTENSEN Sarah, WÜRTZ Celine, ROED Maria, SVENNINGSEN Ditte Hyldahl Team Skive
SCRATCH
1 DNS Team AGF
2 DNS Team Bagsværd
3 DNS Team Odense