DMU inde • 2016 Mar 05 - Mar 06 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 15:35
Dansk rekord (P15): 25.72 Anne Sofie Kirkegaard (98) - Sparta - Skive - 09-03-2013
Dansk rekord (P14): 25.23 Annelouise V Jensen (96) - Silkeborg AK-77 - Göteborg (SWE) - 04-12-2010
Spar Nord Arena rekord: 24.41 Sara Slott Petersen (87) - Aarhus 1900 - 25-02-2012
23.87 Sara Slott Petersen (87) - Aarhus 1900 - 27-02-2016
Dansk mester 2015: 26.52 Nathalie Richter (00) - Aalborg AM
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 PB 26.48 SKOU Mathilde Kreiberg 2002 Aarhus 1900
2 PB 26.74 MIKKELSEN Mie 2001 Aabenraa IG
3 26.82 YTTESEN Mathilde 2001 Amager AC
4 27.21 DOMMER Viktoria 2001 Sparta
5 PB 27.31 MOORE Louise B 2001 Københavns IF
6 27.53 JENSEN Gertrud Rose 2001 Sparta
7 27.64 BOMME Ida Beiter 2001 Sparta
8 27.85 KRUSE Kristine 2002 Slagelse Atletik DELTA
9 28.00 HANSEN Katarina Hessner 2001 Bagsværd AC
10 PB 28.15 LENDAL Victoria 2002 Sparta
11 28.29 SÆKMOSE Sarah 2002 Vejle IF
12 28.48 ANDERSEN Nanna E 2001 Viborg AM
13 28.69 FLORIN Emilie 2001 Helsingør IF
14 28.88 RASANDER Josephine 2001 Ballerup AK
15 PB 28.89 SVENNINGSEN Ditte Hyldahl 2002 Skive AM
16 PB 28.99 JENSEN Laura Valentin 2001 Helsingør IF
17 29.15 KÖKÉNY Lili 2001 Sparta
18 29.46 WEIGLIN Ursula 2001 AGF
HEAT 1 / 5
15 PB 28.89 SVENNINGSEN Ditte Hyldahl 2002 Skive AM
16 PB 28.99 JENSEN Laura Valentin 2001 Helsingør IF
18 29.46 WEIGLIN Ursula 2001 AGF
HEAT 2 / 5
10 PB 28.15 LENDAL Victoria 2002 Sparta
14 28.88 RASANDER Josephine 2001 Ballerup AK
17 29.15 KÖKÉNY Lili 2001 Sparta
DQ LODAHL Alberte 2001 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 3 / 5
8 27.85 KRUSE Kristine 2002 Slagelse Atletik DELTA
11 28.29 SÆKMOSE Sarah 2002 Vejle IF
12 28.48 ANDERSEN Nanna E 2001 Viborg AM
13 28.69 FLORIN Emilie 2001 Helsingør IF
HEAT 4 / 5
2 PB 26.74 MIKKELSEN Mie 2001 Aabenraa IG
5 PB 27.31 MOORE Louise B 2001 Københavns IF
7 27.64 BOMME Ida Beiter 2001 Sparta
9 28.00 HANSEN Katarina Hessner 2001 Bagsværd AC
HEAT 5 / 5
1 PB 26.48 SKOU Mathilde Kreiberg 2002 Aarhus 1900
3 26.82 YTTESEN Mathilde 2001 Amager AC
4 27.21 DOMMER Viktoria 2001 Sparta
6 27.53 JENSEN Gertrud Rose 2001 Sparta
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
2 498 29.46 29.46 SVENNINGSEN Ditte Hyldahl 2002 Skive AM
3 199 29.01 29.01 JENSEN Laura Valentin 2001 Helsingør IF
4 64 28.72 28.72 WEIGLIN Ursula 2001 AGF
HEAT 2 / 5
1 212 28.56 28.56 KÖKÉNY Lili 2001 Sparta
2 362 28.51 RASANDER Josephine 2001 Ballerup AK
3 48 28.48 28.48 LODAHL Alberte 2001 Slagelse Atletik DELTA
4 226 28.23 28.23 LENDAL Victoria 2002 Sparta
HEAT 3 / 5
1 197 28.20 28.20 FLORIN Emilie 2001 Helsingør IF
2 331 27.90 27.90 SÆKMOSE Sarah 2002 Vejle IF
3 50 27.61 27.61 KRUSE Kristine 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 544 27.60 27.60 ANDERSEN Nanna E 2001 Viborg AM
HEAT 4 / 5
1 163 27.55 27.55 HANSEN Katarina Hessner 2001 Bagsværd AC
2 308 27.43 27.43 MOORE Louise B 2001 Københavns IF
3 211 27.40 27.08 BOMME Ida Beiter 2001 Sparta
4 78 27.26 27.26 MIKKELSEN Mie 2001 Aabenraa IG
HEAT 5 / 5
1 210 26.85 26.85 JENSEN Gertrud Rose 2001 Sparta
2 209 26.67 26.67 DOMMER Viktoria 2001 Sparta
3 405 26.57 26.57 SKOU Mathilde Kreiberg 2002 Aarhus 1900
4 188 26.28 26.28 YTTESEN Mathilde 2001 Amager AC