DMU inde • 2016 Mar 05 - Mar 06 • Spar Nord Arena • Skive

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 1 at 16:50
Dansk rekord (M-U18): 21.92 Benjamin Lobo Vedel (97) - Aalborg AM - Skive - 01-03-2014
Dansk rekord (D17): 21.92 Benjamin Lobo Vedel (97) - Aalborg AM - Skive - 01-03-2014
Dansk rekord (D16): 22.51 Simon Mathiasen (96) - Hvidovre AM - Skive - 09-12-2010
Spar Nord Arena rekord: 21.65 Nick Ekelund-Arenander (89) - Københavns IF - 25-02-2012
Dansk mester 2015: 22.34 Simon Hansen (98) - Aarhus 1900
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 22.69 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik
2 PB 22.82 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF
3 PB 23.30 AQUINO Jonathan 1999 Sparta
4 23.77 NIELSEN Marc Hanselmann 1999 Sparta
5 23.94 HVORUP Jacob 1999 Sparta
6 PB 24.01 ASTRUP Mathias 1999 Greve Atletik
7 24.14 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik
8 24.20 FRÆNDE Emil 2000 Sparta
9 PB 24.31 MARCUS Samuel 1999 Sparta
10 24.32 KLAUSEN Rasmus Thornbjerg 2000 Fremad Holbæk
11 24.55 RENDBÆK Tobias 2000 Odense Atletik / OGF
12 PB 24.64 MJÖBÄCK Anton 2000 IK Hellas
13 24.81 DHAMAC Zaki 1999 Aalborg AM
14 PB 24.93 KJÆR Tais Leicht 2000 Aarhus 1900
15 PB 25.03 KHAN Haris 2000 Hvidovre AM
16 25.26 LAND Andreas Emil 2000 Odense Atletik / OGF
17 PB 25.47 JENSEN Simon S 2000 Esbjerg AM
18 25.59 LAUSTEN Gabriel 2000 Sparta
19 27.19 JØRGENSEN Toke Staub 2000 Odense Atletik / OGF
HEAT 1 / 5
13 24.81 DHAMAC Zaki 1999 Aalborg AM
14 PB 24.93 KJÆR Tais Leicht 2000 Aarhus 1900
17 PB 25.47 JENSEN Simon S 2000 Esbjerg AM
19 27.19 JØRGENSEN Toke Staub 2000 Odense Atletik / OGF
HEAT 2 / 5
12 PB 24.64 MJÖBÄCK Anton 2000 IK Hellas
15 PB 25.03 KHAN Haris 2000 Hvidovre AM
16 25.26 LAND Andreas Emil 2000 Odense Atletik / OGF
18 25.59 LAUSTEN Gabriel 2000 Sparta
HEAT 3 / 5
6 PB 24.01 ASTRUP Mathias 1999 Greve Atletik
9 PB 24.31 MARCUS Samuel 1999 Sparta
11 24.55 RENDBÆK Tobias 2000 Odense Atletik / OGF
DNS RAMLOW Mikkel 2000 Holte Atletik
HEAT 4 / 5
3 PB 23.30 AQUINO Jonathan 1999 Sparta
5 23.94 HVORUP Jacob 1999 Sparta
7 24.14 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik
8 24.20 FRÆNDE Emil 2000 Sparta
HEAT 5 / 5
1 22.69 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik
2 PB 22.82 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF
4 23.77 NIELSEN Marc Hanselmann 1999 Sparta
10 24.32 KLAUSEN Rasmus Thornbjerg 2000 Fremad Holbæk
START LIST
Antal heats: 5
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 5
1 492 26.15 JØRGENSEN Toke Staub 2000 Odense Atletik / OGF
2 181 26.04 26.04 JENSEN Simon S 2000 Esbjerg AM
3 384 25.57 25.57 KJÆR Tais Leicht 2000 Aarhus 1900
4 139 25.55 DHAMAC Zaki 1999 Aalborg AM
HEAT 2 / 5
1 38 25.44 25.44 MJÖBÄCK Anton 2000 IK Hellas
2 101 25.28 25.28 KHAN Haris 2000 Hvidovre AM
3 472 24.97 LAND Andreas Emil 2000 Odense Atletik / OGF
4 272 24.88 24.88 LAUSTEN Gabriel 2000 Sparta
HEAT 3 / 5
1 491 24.85 RENDBÆK Tobias 2000 Odense Atletik / OGF
2 268 24.42 24.42 MARCUS Samuel 1999 Sparta
3 21 24.07 24.07 ASTRUP Mathias 1999 Greve Atletik
4 449 DNS 23.95 23.95 RAMLOW Mikkel 2000 Holte Atletik
HEAT 4 / 5
1 269 23.84 23.84 HVORUP Jacob 1999 Sparta
2 19 23.59 23.59 DADEY Frankly 1999 Greve Atletik
3 273 23.50 23.50 FRÆNDE Emil 2000 Sparta
4 270 23.42 23.42 AQUINO Jonathan 1999 Sparta
HEAT 5 / 5
1 8 23.22 23.22 KLAUSEN Rasmus Thornbjerg 2000 Fremad Holbæk
2 267 23.22 23.22 NIELSEN Marc Hanselmann 1999 Sparta
3 42 23.07 23.07 BAHAMONDES Felipe 1999 Frederiksberg IF
4 448 22.60 22.60 LARSEN Tobias G 2000 Holte Atletik
SCRATCH
1 484 DNS MOZEJKO Malachy 2000 Odense Atletik / OGF