ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.77 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
2 Q 9.07 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 Q 9.11 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 q 9.76 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
5 9.99 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
6 10.05 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
7 10.47 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
1 Q 8.85 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 Q 8.93 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 Q 9.24 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
4 q 9.41 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
5 11.11 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
6 11.37 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
DNS Flora Chalmer 2003 Sparta
HEAT 3 / 4
1 Q 8.79 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
2 Q 9.02 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 9.45 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 q 9.74 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 9.80 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
6 9.81 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 10.21 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 11.02 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
HEAT 4 / 4
1 Q 8.89 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
2 Q 9.16 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 Q 9.36 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
4 q 9.46 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 9.93 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
6 10.07 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 10.16 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
8 10.62 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 595 9.95 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 95 9.12 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 508 10.15 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
5 147 9.29 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 208 8.68 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
7 213 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
8 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 4
2 137 10.46 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 426 DNS 9.07 Flora Chalmer 2003 Sparta
4 164 11.35 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
5 481 8.87 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
6 32 9.29 Amalie Thrane 2003 Bagsværd AC
7 210 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
8 248 9.54 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 3 / 4
1 43 9.49 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
2 567 9.40 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
3 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 126 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 37 10.76 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
6 367 8.88 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
7 594 10.84 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
8 68 8.91 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
HEAT 4 / 4
1 329 10.51 Maja Fuglsang Jensen 2003 Københavns IF
2 391 9.07 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 170 10.94 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
4 311 8.88 Amina Dyfan 2003 Københavns IF
5 421 9.49 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 63 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 295 9.34 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
8 259 Julie Yun Mei Jensen 2003 Holte Atletik
SCRATCH
1 52 DNS 9.87 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd AC
2 166 DNS 10.84 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
3 510 DNS 9.40 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta
4 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik