ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 7.96 Maria Selck 1999 Sparta
2 Q 8.36 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 q 8.38 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
4 q 8.42 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
5 8.55 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
6 8.66 Simone Hjort 1999 Sparta
7 9.39 Helena Olesen 1999 Ballerup AK
HEAT 2 / 3
1 Q 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
2 Q 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
3 8.65 Leonora Hede 1998 Sparta
4 8.71 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 8.72 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
6 8.75 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
7 8.86 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
HEAT 3 / 3
1 Q 8.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
2 Q 8.37 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
3 8.51 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 8.78 Nana Birch Krull 1999 Sparta
5 8.81 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
6 8.92 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 199 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
3 480 8.07 Maria Selck 1999 Sparta
4 173 8.77 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF
5 35 9.08 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
6 369 8.31 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 79 Helena Olesen 1999 Ballerup AK
8 565 8.55 Simone Hjort 1999 Sparta
HEAT 2 / 3
2 468 8.78 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
3 260 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
4 390 8.03 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
5 77 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
6 462 8.51 Leonora Hede 1998 Sparta
7 400 Cecilia Kaderkova 1999 Sparta
8 444 8.94 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
HEAT 3 / 3
2 423 8.12 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 387 8.66 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
4 491 8.73 Nana Birch Krull 1999 Sparta
5 485 9.38 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 403 8.31 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
7 276 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
SCRATCH
1 374 DNS 8.04 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
Piger 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.86 Maria Selck 1999 Sparta
2 7.93 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
3 7.98 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
4 8.27 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
5 8.35 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
6 8.38 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
7 8.40 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK
8 8.57 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 369 8.42 Laura Grønbech 1999 Slagelse Atletik DELTA
2 35 8.38 Astrid le Fevre 1999 Bagsværd AC
3 423 8.01 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta
4 480 7.96 Maria Selck 1999 Sparta
5 390 7.96 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta
6 199 8.36 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
7 403 8.37 Cecilie Schou-Nielsen 1999 Sparta
8 77 8.46 Frederikke Mortensen 1998 Ballerup AK