ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 7.65 Emil Frænde 2000 Sparta
2 Q 7.80 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 Q 8.24 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
4 q 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
5 9.73 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
DNS Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
1 Q 7.80 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
2 Q 7.95 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
3 Q 8.26 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 q 8.26 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 q 8.53 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 9.20 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 4
1 Q 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
2 Q 8.05 Alexander Haugeby 2000 Sparta
3 Q 8.40 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
4 8.58 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
5 9.08 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
6 9.57 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
HEAT 4 / 4
1 Q 7.68 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
2 Q 7.96 Christian Cornelius 2000 Sparta
3 Q 7.98 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
4 q 8.46 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
5 8.63 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
6 8.68 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
DNS Oliver Linnet 2000 HG ATM
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 489 8.52 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
3 105 DNS 9.35 Oliver Lumholt 2001 Ballerup AK
4 446 10.20 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
5 474 8.55 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
6 431 7.96 Gabriel Lausten 2000 Sparta
7 416 7.89 Emil Frænde 2000 Sparta
HEAT 2 / 4
2 155 9.15 Jonathan Monrad Andersen 2000 Frederiksberg IF
3 469 8.57 Lucas Bunch 2000 Sparta
4 222 8.50 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 94 11.78 Magnus Elsted 2001 Ballerup AK
6 184 7.98 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
7 265 7.88 Nicholas Fjellerup 2001 Holte Atletik
HEAT 3 / 4
2 384 8.48 Anders Hørby Madsen 2001 Sparta
3 585 Kristoffer Brandt 2001 Viking Atletik
4 380 8.02 Alexander Haugeby 2000 Sparta
5 321 8.69 Jacob W. Jensen 2000 Københavns IF
6 133 9.04 Marco Comprés Poulsen 2001 FIF Hillerød
7 576 7.78 Vincent Plas 2001 Sparta
HEAT 4 / 4
2 333 9.03 Peter M. Adamsen 2000 Københavns IF
3 428 8.83 Frederik Engborg Thede 2000 Sparta
4 255 DNS Oliver Linnet 2000 HG ATM
5 404 8.11 Christian Cornelius 2000 Sparta
6 181 8.17 Martin Lindebjerg 2000 Fremad Holbæk
7 589 Victor Anders Victor 2001 Viking Atletik
8 264 7.76 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
SCRATCH
1 272 DNS 7.56 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte Atletik
2 322 DNS 9.00 Jonas H. Scholten 2001 Københavns IF