ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6
1 Q 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
3 Q 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
4 8.87 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
5 8.96 Nicola Malling 2001 Sparta
6 9.35 Vibha Soren 2001 Københavns IF
7 9.62 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
HEAT 2 / 6
1 Q 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 Q 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 Q 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
4 q 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 q 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.96 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
7 9.92 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
8 10.88 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 6
1 Q 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
2 Q 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 Q 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 q 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
5 8.85 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
6 9.23 Cecilie Næsby 2000 Sparta
7 10.57 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
HEAT 4 / 6
1 Q 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
2 Q 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
3 Q 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
4 q 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
5 q 8.84 Nanna Andersen Sparta
6 9.55 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
7 9.69 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
8 9.89 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
HEAT 5 / 6
1 Q 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
2 Q 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
3 Q 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.88 Emma Eriksen 2000 Sparta
5 9.11 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
6 9.52 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
7 9.53 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
HEAT 6 / 6
1 Q 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
3 Q 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 q 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
5 8.97 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 9.03 Sara Vardar 2000 Sparta
7 9.07 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 24 - Regel: Q: 3, q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 484 8.65 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
3 56 8.22 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
4 493 Nicola Malling 2001 Sparta
5 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
6 346 9.45 Ya Kaday Kamara 2000 Københavns IF
7 138 8.64 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 342 9.37 Vibha Soren 2001 Københavns IF
HEAT 2 / 6
1 239 8.60 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 373 8.80 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 163 10.87 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
4 500 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 135 9.82 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
7 157 8.72 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
8 439 Isabella Juul 2000 Sparta
HEAT 3 / 6
2 4 8.92 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 582 Julie Andersen 2000 Viking Atletik
4 31 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
5 402 9.57 Cecilie Næsby 2000 Sparta
6 1 8.72 Anna Harder 2000 Allerød AM
7 245 8.60 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
8 436 8.45 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 4 / 6
1 328 8.52 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
2 561 9.94 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
3 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
4 159 8.77 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
5 50 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 389 9.94 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
7 492 8.72 Nanna Andersen Sparta
8 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
HEAT 5 / 6
2 424 8.60 Emma Eriksen 2000 Sparta
3 345 8.69 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
4 229 8.40 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
5 289 Lamija Opardija 2001 IK Hellas
6 80 8.97 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 128 9.51 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
8 556 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 6 / 6
2 261 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
3 21 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 277 8.68 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
5 84 9.46 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 555 9.19 Sara Vardar 2000 Sparta
7 501 8.23 Olivia Tuokila 2000 Sparta
8 435 8.64 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
SCRATCH
1 17 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 101 DNS Mille Hesselgren 2000 Ballerup AK
3 432 DNS 8.71 Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.36 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 q 8.40 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.60 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
6 8.63 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
7 8.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.43 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 Q 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.46 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 8.52 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 8.75 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
7 8.95 Nanna Andersen Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.20 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.49 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 8.53 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 8.54 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.58 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 8.67 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 8.72 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 277 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 4 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 157 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 436 DNS 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 245 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
6 435 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 439 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
8 21 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 492 8.84 Nanna Andersen Sparta
2 373 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 501 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 138 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 500 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 229 DNS 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 484 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
8 556 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 239 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 328 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 80 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
4 216 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
5 50 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 56 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
7 159 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
8 1 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM
Piger 14-15 år - 60 meter - Day 1 at 15:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.16 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 8.39 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 8.40 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
5 8.42 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 8.44 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
7 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
8 8.53 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 556 8.46 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
2 157 8.40 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
3 501 8.43 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 56 8.20 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
5 435 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
6 245 8.36 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
7 500 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
8 216 8.49 Marie Dahi 2001 Greve Atletik