ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.00 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 27.84 Anna Harder 2000 Allerød AM
3 28.47 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
4 28.74 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 29.22 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
6 29.26 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
7 29.73 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
8 29.75 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
9 29.79 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
10 29.86 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
11 30.10 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
12 30.34 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
13 30.52 Fie Hoffman Greve Atletik
14 30.57 Vibha Soren 2001 Københavns IF
15 31.05 Rebecca Søndergaard 2000 ROAR atletik Roskilde
16 31.26 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
17 31.61 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
18 32.09 Dasha Bülow Hjorth Anders 2001 Blovstrød Løverne
19 32.12 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
20 32.36 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
21 32.44 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
22 32.48 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
23 32.94 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
24 34.34 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 1 / 9
11 30.10 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
15 31.05 Rebecca Søndergaard 2000 ROAR atletik Roskilde
HEAT 2 / 9
17 31.61 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
23 32.94 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
DNS Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
HEAT 3 / 9
6 29.26 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
9 29.79 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
13 30.52 Fie Hoffman Greve Atletik
HEAT 4 / 9
20 32.36 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
21 32.44 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
24 34.34 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 5 / 9
14 30.57 Vibha Soren 2001 Københavns IF
19 32.12 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
22 32.48 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
HEAT 6 / 9
5 29.22 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
12 30.34 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
18 32.09 Dasha Bülow Hjorth Anders 2001 Blovstrød Løverne
HEAT 7 / 9
8 29.75 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
16 31.26 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
DNS Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
HEAT 8 / 9
4 28.74 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 29.73 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
10 29.86 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
HEAT 9 / 9
1 27.00 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 27.84 Anna Harder 2000 Allerød AM
3 28.47 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 9
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 9
2 362 Rebecca Søndergaard 2000 ROAR atletik Roskilde
3 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
HEAT 2 / 9
1 244 DNS 33.00 Veronica Landler Janning 2001 Helsingør IF
2 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
3 139 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
HEAT 3 / 9
1 205 Fie Hoffman Greve Atletik
2 363 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 167 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 9
1 357 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
2 90 Line S. Nielsen 2001 Ballerup AK
3 135 33.00 Wilma Winther Bothe 2001 FIF Hillerød
HEAT 5 / 9
1 110 32.59 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
2 342 32.35 Vibha Soren 2001 Københavns IF
3 334 31.04 Philippa Falk-List 2000 Københavns IF
HEAT 6 / 9
1 120 31.00 Dasha Bülow Hjorth Anders 2001 Blovstrød Løverne
2 84 30.95 Josephine Rasander 2001 Ballerup AK
3 165 30.56 Nikoline Lindegaard Laurs 2000 Frederiksberg IF
HEAT 7 / 9
1 209 30.39 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
2 215 DNS 29.54 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
3 318 29.00 Ellen Balslev 2001 Københavns IF
HEAT 8 / 9
1 326 28.95 Lilja H. Povlsen 2001 Københavns IF
2 31 28.71 Agnes Bøg 2000 Bagsværd AC
3 138 28.35 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
HEAT 9 / 9
1 328 28.17 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
2 1 27.52 Anna Harder 2000 Allerød AM
3 56 26.73 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
SCRATCH
1 17 DNS 30.64 Line Roer Nielsen 2001 Amager AC
2 21 DNS 28.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
3 50 DNS 28.90 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
4 146 DNS 33.80 Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
5 582 DNS Julie Andersen 2000 Viking Atletik