ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 Q 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 Q 9.29 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
3 Q 9.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
4 q 9.42 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
5 9.45 Josephine Geisshirt-Rasmu 2002 Ballerup AK
6 10.40 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 4
1 Q 8.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
2 Q 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
3 Q 9.10 Esther Arce 2002 Amager AC
4 q 9.34 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
5 11.30 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
DNS Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
HEAT 3 / 4
1 Q 8.69 Clara Paludan 2002 Sparta
2 Q 8.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 Q 8.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 9.67 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 9.73 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
6 9.86 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
HEAT 4 / 4
1 Q 8.84 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 Q 9.21 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 Q 9.23 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
4 q 9.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
5 q 9.32 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 9.95 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
7 10.88 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: Q: 3, q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 483 9.55 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 221 8.79 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 590 Lykke Laursen 2002 Greve Atletik
5 379 9.18 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 450 9.31 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
7 83 Josephine Geisshirt-Rasmu 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 4
2 497 9.43 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
3 8 Esther Arce 2002 Amager AC
4 464 8.94 Liv Nedergaard 2002 Sparta
5 241 DNS 9.40 Sofie Honoré Fleron 2002 Helsingør IF
6 292 Sofie Vejlstrup Dahl 2002 IK Hellas
7 86 8.96 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
HEAT 3 / 4
2 465 9.81 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
3 368 9.26 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
5 408 8.66 Clara Paludan 2002 Sparta
6 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
7 592 9.22 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 4 / 4
2 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
3 195 10.07 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
4 574 8.65 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 62 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
6 437 9.22 Ida Lyngby 2002 Sparta
7 109 10.01 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
8 488 9.25 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
SCRATCH
1 447 DNS 9.59 Josefine Sørensen 2002 Sparta
Piger 13 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 8.68 Clara Paludan 2002 Sparta
2 Q 8.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 Q 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 Q 8.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
5 9.29 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
6 9.39 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
7 9.59 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
DNS Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
HEAT 2 / 2
1 Q 8.63 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 Q 8.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 Q 9.01 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 Q 9.20 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
5 9.25 Ida Lyngby 2002 Sparta
6 9.30 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
7 9.43 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
DNS Esther Arce 2002 Amager AC
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 109 DNS 9.26 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup AK
2 483 9.42 Mathilda Juel Gertz 2002 Sparta
3 221 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 450 9.29 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
5 408 8.69 Clara Paludan 2002 Sparta
6 368 8.97 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
7 592 8.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 379 9.35 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
HEAT 2 / 2
1 497 9.34 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
2 437 9.32 Ida Lyngby 2002 Sparta
3 464 8.99 Liv Nedergaard 2002 Sparta
4 574 8.84 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
5 488 9.21 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
6 86 8.76 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
7 62 9.23 Aiona Laursen 2002 Ballerup AK
8 8 DNS 9.10 Esther Arce 2002 Amager AC
Piger 13 år - 60 meter - Day 1 at 15:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.62 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 8.81 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
3 8.89 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 8.91 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
5 8.98 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
6 9.02 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 9.26 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
DNS Clara Paludan 2002 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 488 9.20 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
2 368 8.96 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
3 574 8.63 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
4 86 8.84 Klara Loessl 2002 Ballerup AK
5 592 8.95 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
6 408 DNS 8.68 Clara Paludan 2002 Sparta
7 221 8.95 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
8 464 9.01 Liv Nedergaard 2002 Sparta