ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12 år - Kuglestød - Day 1 at 12:30
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.55 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA X 9.41 10.10 9.26 10.55 10.13
2 8.42 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik 8.07 7.83 8.10 7.49 7.67 8.42
3 8.14 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød 7.57 7.46 7.72 7.86 7.31 8.14
4 7.92 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik 6.98 7.24 6.98 7.92 7.14 7.31
5 7.83 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC 7.51 7.62 7.62 6.55 7.83 7.38
6 7.59 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 7.41 7.59 6.85 6.51 7.05 7.22
7 7.27 Filippa Bendix 2003 Sparta 7.27 X 6.71 6.90 6.15 X
8 7.20 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA 7.20 6.51 6.55 6.10 6.40 6.36
9 6.93 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC 6.78 6.55 6.93
10 5.98 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC 5.98 5.82 5.42
11 5.87 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta 5.62 5.87 5.81
12 5.80 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC 5.13 5.80 X
13 5.60 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 4.80 5.08 5.60
14 5.49 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik 5.49 5.08 4.87
15 4.55 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik 4.26 4.34 4.55
16 4.28 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF 4.28 X 4.04
DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 6.74 Cathrine Brandt 2003 Bagsværd AC
2 425 Filippa Bendix 2003 Sparta
3 210 6.43 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 126 7.95 Anna Katrine Larsen 2003 FIF Hillerød
5 170 5.21 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
6 353 DNS Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
7 208 7.30 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
8 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
9 364 Ditte Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
10 508 8.36 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
11 33 7.56 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd AC
12 594 5.18 Emma Friis Sørensen 2003 Bagsværd AC
13 43 6.57 Iben Nørby Winther 2003 Bagsværd AC
14 248 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
15 367 9.95 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
16 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
17 164 5.33 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 166 DNS 5.28 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF