ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - 60 meter - semifinale - Day 1 at 14:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 8.21 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 Q 8.36 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
3 q 8.40 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 8.51 Isabella Juul 2000 Sparta
5 8.60 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
6 8.63 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
7 8.64 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 8.43 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 Q 8.46 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
3 q 8.46 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
4 8.52 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
5 8.52 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
6 8.75 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
7 8.95 Nanna Andersen Sparta
DNS Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
HEAT 3 / 3
1 Q 8.20 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
2 Q 8.49 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
3 8.53 Anna Harder 2000 Allerød AM
4 8.54 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
5 8.54 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
6 8.58 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
7 8.67 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
8 8.72 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 277 8.69 Natasja Jacobsen 2000 Hvidovre AM
2 4 8.67 Victoria Nielsen 2000 Allerød AM
3 157 8.50 Kamille Busch Hansen 2000 Frederiksberg IF
4 436 DNS 8.43 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
5 245 8.53 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
6 435 8.35 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 439 8.55 Isabella Juul 2000 Sparta
8 21 8.69 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
HEAT 2 / 3
1 492 8.84 Nanna Andersen Sparta
2 373 8.55 Mathilde Lindhardt Byrges 2000 Slagelse Atletik DELTA
3 501 8.40 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 138 8.62 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
5 500 8.49 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 229 DNS 8.14 Astrid Lykke 2000 Helsingør IF
7 484 8.78 Mathilde Brix-Priesner 2000 Sparta
8 556 8.50 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
1 239 8.62 Naja Vinther 2000 Helsingør IF
2 328 8.75 Louise B. Moore 2001 Københavns IF
3 80 8.49 Ida Jespersen 2000 Ballerup AK
4 216 8.46 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
5 50 8.57 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
6 56 8.18 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
7 159 8.73 Laura Haslund-Christensen 2001 Frederiksberg IF
8 1 8.55 Anna Harder 2000 Allerød AM