ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 12 år - 200 meter - Day 2 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.69 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
2 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
3 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 29.82 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
5 30.45 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 30.49 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
7 31.17 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
8 31.66 Annika Haldbo 2003 Sparta
9 31.79 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
10 32.22 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
11 32.67 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
12 33.60 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
13 34.00 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
14 34.41 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
15 35.36 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
16 36.02 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 1 / 6
15 35.36 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
16 36.02 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
HEAT 2 / 6
7 31.17 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
12 33.60 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
HEAT 3 / 6
9 31.79 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
10 32.22 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
14 34.41 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
HEAT 4 / 6
8 31.66 Annika Haldbo 2003 Sparta
11 32.67 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
13 34.00 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 6
2 29.54 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
5 30.45 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
6 30.49 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
HEAT 6 / 6
1 28.69 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 29.78 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
4 29.82 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 587 Rebecca Andersen 2003 Viking Atletik
3 137 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 6
2 353 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
3 268 Silja Sørensen 2003 Holte Atletik
HEAT 3 / 6
1 567 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
2 595 34.08 Alberte Ulrik 2003 Københavns IF
3 295 32.72 Augusta E. Bentsen 2003 IK Olympia
HEAT 4 / 6
1 421 32.12 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
2 391 31.17 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 323 30.98 Karoline Bygwraa 2003 Københavns IF
HEAT 5 / 6
1 248 30.47 Josephine K. Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 367 30.13 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 208 30.12 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve Atletik
HEAT 6 / 6
1 95 29.95 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
2 481 29.60 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 68 29.14 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
SCRATCH
1 510 DNS 32.70 Sara Flindt Grønning 2003 Sparta