ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 13 år - 200 meter - Day 2 at 13:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 28.96 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 29.33 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
3 29.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
4 29.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
5 30.10 Liv Nedergaard 2002 Sparta
6 30.11 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
7 30.35 Esther Arce 2002 Amager AC
8 30.37 Maja Felby 2002 Køge Atletik
9 30.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
10 31.02 Helena Ring 2002 Amager AC
11 31.31 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
12 31.53 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
13 31.76 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
14 31.90 Laura Karstenskov 2002 Sparta
15 32.26 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
16 33.03 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
17 33.80 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
18 34.43 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
19 34.60 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
20 35.29 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
21 37.10 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
HEAT 1 / 7
6 30.11 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
19 34.60 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
21 37.10 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
HEAT 2 / 7
8 30.37 Maja Felby 2002 Køge Atletik
14 31.90 Laura Karstenskov 2002 Sparta
18 34.43 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
HEAT 3 / 7
16 33.03 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
17 33.80 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
20 35.29 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 4 / 7
4 29.99 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
13 31.76 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
15 32.26 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
HEAT 5 / 7
5 30.10 Liv Nedergaard 2002 Sparta
7 30.35 Esther Arce 2002 Amager AC
12 31.53 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
HEAT 6 / 7
3 29.40 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
10 31.02 Helena Ring 2002 Amager AC
11 31.31 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
HEAT 7 / 7
1 28.96 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
2 29.33 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
9 30.92 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 7
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
1 202 Cecilie Dalsgaard 2002 Greve Atletik
2 201 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
3 256 Anna Michaelsen 2002 Holte Atletik
HEAT 2 / 7
1 7 Clara Lund-Sørensen 2002 Amager AC
2 459 Laura Karstenskov 2002 Sparta
3 355 Maja Felby 2002 Køge Atletik
HEAT 3 / 7
1 204 Cirkeline Hindsberg 2002 Greve Atletik
2 249 37.54 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 418 34.89 Emilie Bank-Mikkelsen 2002 Sparta
HEAT 4 / 7
1 450 31.46 Juliette Wessel Leroy 2002 Sparta
2 497 31.29 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
3 592 31.15 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
HEAT 5 / 7
1 8 31.12 Esther Arce 2002 Amager AC
2 488 30.79 Mie Hylling Axelsson 2002 Sparta
3 464 30.12 Liv Nedergaard 2002 Sparta
HEAT 6 / 7
1 78 30.09 Helena Bundsgaard Matz 2002 Ballerup AK
2 10 30.05 Helena Ring 2002 Amager AC
3 368 29.98 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 7 / 7
1 221 29.74 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
2 285 29.28 Emmeline Søltoft 2002 IK Hellas
3 574 29.19 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta
SCRATCH
1 447 DNS 31.33 Josefine Sørensen 2002 Sparta