ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 15:15
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.13 Simone Hjort 1999 Sparta 4.83 4.91 X X X 5.13
2 5.03 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF 4.88 4.88 X X 4.85 5.03
3 5.03 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik 4.84 4.67 X 4.70 5.03 X
4 4.89 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta 4.89 - - - - -
5 4.87 Ane Kjærgaard 1998 Sparta X X 4.54 X X 4.87
6 4.70 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF X X 4.68 4.70 3.82 4.60
7 4.63 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik 4.63 X 4.42 X X X
8 4.60 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta 4.60 X 4.56 4.22 X 4.45
9 4.50 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta X X 4.50
10 4.48 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 4.48 X 4.47
11 4.48 Rikke Andersen 1998 Sparta 4.46 4.48 4.34
12 4.44 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM 4.40 4.40 4.44
13 4.34 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF 4.34 4.30 4.20
14 4.32 Nana Birch Krull 1999 Sparta X 4.32 4.07
15 3.91 Juliet Watson 1999 Sparta 3.88 3.90 3.91
16 3.91 Katja Andresen 1998 Amager AC 3.85 3.91 3.74
DNS Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 468 4.67 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
2 455 5.05 Karla Sonne Søndergaard 1999 Sparta
3 491 4.31 Nana Birch Krull 1999 Sparta
4 276 Julie Kretzschmer 1999 Hvidovre AM
5 444 4.79 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
6 449 4.06 Juliet Watson 1999 Sparta
7 156 4.31 Josefine A. Schultz 1999 Frederiksberg IF
8 457 5.53 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta
9 15 4.07 Katja Andresen 1998 Amager AC
10 260 4.69 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte Atletik
11 387 4.61 Ane Kjærgaard 1998 Sparta
12 565 5.09 Simone Hjort 1999 Sparta
13 374 DNS 5.53 Nickoline Skifter Anderse 1998 Slagelse Atletik DELTA
14 172 4.95 Sofie Tidsvilde 1998 Frederiksberg IF
15 509 5.09 Rikke Andersen 1998 Sparta
16 199 5.20 Anna Ø. Lange 1999 Greve Atletik
17 173 4.79 Sophia Valentina Kmi Mikk 1999 Frederiksberg IF