ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 09:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.38 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 Q 9.78 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
3 q 9.79 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 9.96 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 10.44 Anja Hald 2004 Køge Atletik
6 10.45 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
DNS Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.45 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
2 Q 9.76 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 q 9.94 Emilie Kirst 2004 Sparta
4 10.17 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
5 10.35 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
6 10.36 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 10.39 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
DNS Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
HEAT 3 / 3
1 Q 9.47 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 Q 10.01 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 10.13 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 10.39 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
5 10.46 Tsinat Krause 2004 Sparta
6 10.92 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
7 11.30 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
DNS Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 348 Anja Hald 2004 Køge Atletik
3 393 DNS 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 341 9.84 Vera Dalsgaard 2004 Københavns IF
5 67 9.16 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 102 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
7 327 10.32 Liva B. Jespersen 2004 Københavns IF
8 44 10.50 Ida Hother le Fevre 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
1 191 9.79 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
2 192 10.58 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 198 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 312 DNS 9.93 Anne-Katrine D. Bentsen 2004 Københavns IF
5 479 Maria Hvorup Slott 2004 Sparta
6 18 9.53 Liva Munksgaard 2004 Amager AC
7 267 Signe Krogh 2004 Holte Atletik
8 420 10.15 Emilie Kirst 2004 Sparta
HEAT 3 / 3
1 573 10.70 Tsinat Krause 2004 Sparta
2 338 DNS 10.12 Smilla Mygind Kristensen 2004 Københavns IF
3 11 9.94 Helene Ekner 2004 Amager AC
4 397 9.55 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 152 9.74 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 351 Josefine Specht Helmo 2004 Køge Atletik
7 29 11.64 Viktoria Klinke Eriksen 2004 Amager AC
8 269 Sophia Roesgaard 2004 Holte Atletik
SCRATCH
1 42 DNS 9.90 Frida Schou Kristensen 2004 Bagsværd AC
2 132 DNS 11.50 Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød
3 287 DNS 10.01 Isabella Manzenski Hansen 2004 IK Hellas