ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Piger 14-15 år - Længdespring - Day 2 at 13:45
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.41 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC 4.79 5.24 5.19 5.30 5.33 5.41
2 5.12 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 4.94 X X 4.63 5.12 5.00
3 5.10 Marie Dahi 2001 Greve Atletik 5.04 5.06 5.10 4.99 X X
4 4.91 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF 4.81 4.85 4.76 4.84 X 4.91
5 4.84 Isabella Juul 2000 Sparta X 4.58 4.82 X 4.75 4.84
6 4.81 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC 4.64 4.34 4.81 X 4.64 4.67
7 4.71 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC X X 4.63 X 4.71 3.63
8 4.40 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF 4.03 3.96 4.38 4.22 4.40 4.35
9 4.34 Améli Kampp 2001 Sparta 4.34 4.30 X
10 4.28 Vibha Soren 2001 Københavns IF 4.28 4.17 X
11 4.26 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød 3.53 4.26 4.18
12 4.21 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik 3.97 3.98 4.21
13 4.21 Nanna Andersen Sparta 3.90 3.88 4.21
14 4.12 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF 4.00 4.12 X
15 4.08 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF X 3.46 4.08
16 3.97 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF 3.96 3.97 X
17 3.91 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta 3.80 3.91 3.91
18 3.66 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik 3.66 2.85 2.74
19 3.62 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik 3.33 2.94 3.62
20 3.59 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik 3.05 3.20 3.59
21 3.05 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF X 2.82 3.05
DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
DNS Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
DNS Anna-Sophie Holm 2000 Holte Atletik
DNS Emma Eriksen 2000 Sparta
DNS Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 139 4.59 Andrea Holm 2001 Frederiksberg IF
2 435 5.42 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 39 5.10 Ellen Friborg 2000 Bagsværd AC
4 561 4.14 Signe Grevy Ejstrup 2001 Sparta
5 439 4.56 Isabella Juul 2000 Sparta
6 138 4.80 Amalie Molander Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 382 Améli Kampp 2001 Sparta
8 436 DNS Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
9 261 4.39 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte Atletik
10 352 Laura Dines Christensen 2000 Køge Atletik
11 146 DNS 3.95 Clara Strange Andersen 2001 Frederiksberg IF
12 342 4.29 Vibha Soren 2001 Københavns IF
13 357 Rikke Irene Hansen 2000 Køge Atletik
14 128 3.65 Dagmar Madsen 2001 FIF Hillerød
15 345 4.16 Ya Chernoh Kamara 2000 Københavns IF
16 216 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
17 245 4.91 Vibeke Falbe 2000 Helsingør IF
17 432 DNS Gertrud Rose Jensen 2001 Sparta
18 389 DNS Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
19 257 DNS 4.06 Anna-Sophie Holm 2000 Holte Atletik
20 492 4.39 Nanna Andersen Sparta
21 56 4.96 Rose Cathrine Due 2000 Bagsværd AC
22 349 Cecilie Bro 2000 Køge Atletik
23 50 4.78 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd AC
24 424 DNS 5.07 Emma Eriksen 2000 Sparta
25 163 3.09 Marie Elisabeth Mola Pede 2001 Frederiksberg IF
26 167 4.36 Oline Marie Winther 2000 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 288 DNS Josephine Manzenski Hanse 2001 IK Hellas