ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 16-17 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 Q 7.43 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 Q 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
3 Q 7.57 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
4 q 7.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
5 7.71 Jacob Hvorup 1999 Sparta
6 7.73 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
7 7.85 Usche Aham 1999 Amager AC
HEAT 2 / 2
1 Q 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 Q 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
3 Q 7.62 Jonathan Aquino 1999 Sparta
4 q 7.68 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 7.71 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
6 7.73 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
7 7.92 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
8 8.05 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 3, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 27 Usche Aham 1999 Amager AC
2 564 7.39 Simon Traoré 1998 Sparta
3 442 7.93 Jens Raabyemagle 1999 Sparta
4 570 7.62 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
5 494 7.45 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
6 440 7.66 Jacob Hvorup 1999 Sparta
8 218 7.90 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
HEAT 2 / 2
1 23 Peter Rasmussen 1998 Amager AC
2 219 7.19 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
3 372 Mathias Skifter Andersen 1999 Slagelse Atletik DELTA
4 206 7.71 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
5 472 7.56 Mads Holm 1999 Sparta
6 433 8.00 Gustav Lundholm Nielsen 1998 Sparta
7 445 7.60 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 477 7.75 Marc Hanselmann Nielsen 1999 Sparta
SCRATCH
1 73 DNS Emil Ipsen 1999 Ballerup AK
2 495 DNS 7.80 Nikolaj Graves 1998 Sparta
Drenge 16-17 år - 60 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
2 7.37 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
3 7.51 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
4 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
5 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
6 7.59 Jonathan Aquino 1999 Sparta
7 7.83 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
DNS Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 218 DNS 7.64 Oliver Chabert 1999 Greve Atletik
2 206 7.68 Frankly Dadey 1999 Greve Atletik
3 564 7.52 Simon Traoré 1998 Sparta
4 219 7.31 Peter Andersson 1999 Greve Atletik
5 472 7.57 Mads Holm 1999 Sparta
6 494 7.43 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
7 445 7.62 Jonathan Aquino 1999 Sparta
8 570 7.57 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta