ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 12 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.12 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
2 Q 9.22 William Wittendorff 2003 Sparta
3 9.33 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
4 9.46 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
5 9.61 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
DNS William Kola 2003 Gentofte IK
HEAT 2 / 3
1 Q 8.66 Sofus Lassen 2003 Sparta
2 Q 8.84 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
3 q 9.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
4 9.21 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
5 9.53 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
1 Q 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 Q 8.92 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
3 q 9.13 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 9.15 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
5 9.47 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
6 9.61 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 579 8.83 William Wittendorff 2003 Sparta
3 320 9.81 Gustav Bøttger-Roth 2003 Københavns IF
4 197 DNS 8.83 William Kola 2003 Gentofte IK
5 85 9.18 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
6 413 9.14 Elias Dahl Lunøe 2003 Sparta
7 160 9.80 Magnus Askov-Hansen 2003 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3
3 499 9.25 Oliver Veselinovski 2003 Sparta
4 441 9.42 Jakob H B Andersen 2003 Sparta
5 569 8.67 Sofus Lassen 2003 Sparta
6 286 8.98 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
7 411 8.98 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
HEAT 3 / 3
2 194 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
3 24 9.24 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
4 103 9.77 Nikolai Steenberg 2003 Ballerup AK
5 151 9.89 Holger Riis 2003 Frederiksberg IF
6 507 8.84 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
7 12 9.06 Johan Chr Holst 2003 Amager AC
SCRATCH
1 72 DNS 9.17 Emil Boesen 2003 Ballerup AK
2 171 DNS 10.24 Simon Katz-Kayser 2003 Frederiksberg IF
Drenge 12 år - 60 meter - Day 1 at 14:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.58 August Østergaard 2003 Gentofte IK
2 8.61 Sofus Lassen 2003 Sparta
3 8.76 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
4 8.83 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
5 9.01 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
6 9.09 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
DNS Sebastian Monneret 2003 Amager AC
DNS William Wittendorff 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 411 9.00 Dhruv Mehrotra 2003 Sparta
2 24 DNS 9.13 Sebastian Monneret 2003 Amager AC
3 85 9.12 Julius Sloth 2003 Ballerup AK
4 194 8.68 August Østergaard 2003 Gentofte IK
5 286 8.84 Hugo Rasmussen 2003 IK Hellas
6 569 8.66 Sofus Lassen 2003 Sparta
7 507 8.92 Rasmus Nickelsen 2003 Sparta
8 579 DNS 9.22 William Wittendorff 2003 Sparta