ØST ungdom inde • 2015 Jan 17 - Jan 18 • Ballerup Super Arena • Ballerup

ALL

 

 

Drenge 11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 11:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 Q 9.21 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
2 Q 9.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
3 q 9.76 Louie Svane 2004 Amager AC
4 10.09 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
5 10.39 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
6 10.57 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 3
1 Q 9.10 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
2 Q 9.31 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
3 9.99 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
4 10.09 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
5 10.23 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
6 10.77 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
1 Q 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 Q 9.48 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
3 q 9.81 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 10.15 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
5 10.53 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 10.84 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: Q: 2, q: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 296 Esben E. Bentsen 2004 IK Olympia
3 19 9.94 Louie Svane 2004 Amager AC
4 134 9.04 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
5 506 9.33 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 504 10.35 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
7 49 Julius Klein 2004 Bagsværd AC
HEAT 2 / 3
2 189 Mats Krüger 2004 Ganløse TRI Center
3 161 10.01 Malthe Tamstrup Hjarne 2004 Frederiksberg IF
4 575 9.08 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 252 9.32 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
6 66 10.27 Bertram Stampe 2004 Ballerup AK
7 274 Christian Veselinovski 2004 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
2 115 10.69 Tobias Zornig 2004 Ballerup AK
3 142 9.68 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
4 399 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 358 9.40 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 144 10.41 Benjamin Andersen 2004 Frederiksberg IF
7 225 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
SCRATCH
1 350 DNS 9.52 Gustav Emil Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
Drenge 11 år - 60 meter - Day 1 at 14:45
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 8.86 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 8.89 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
3 9.12 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
4 9.30 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 9.37 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik
6 9.38 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
7 9.68 Louie Svane 2004 Amager AC
8 9.83 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 9.76 Louie Svane 2004 Amager AC
2 142 9.81 August Edvard Johansen 2004 Frederiksberg IF
3 575 9.10 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
4 252 9.31 Carl Bruce Aabo 2004 HG ATM
5 506 9.21 Rasmus Hvorup Jensen 2004 Sparta
6 399 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
7 134 9.39 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød
8 358 9.48 Villum Nobelius 2004 Køge Atletik