Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.8
1 q 9.03 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
2 q 9.08 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
3 9.49 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
4 9.51 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 9.81 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
6 9.94 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
7 10.81 Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.8
1 q 8.79 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
2 q 9.07 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
3 q 9.11 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
4 9.51 Helene Ekner 2004 Amager AC
5 10.17 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
6 10.60 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas
DNS Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
DNS Vera Dalsgaard 2004 KIF
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.6
1 q 8.81 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
2 q 9.10 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
3 q 9.16 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 9.16 Marie Hjertebjerg Heron 2004 Slagelse Atletik DELTA
5 9.50 Emilie Kirst 2004 Sparta
6 9.89 Melanie Marie Friis 2004 IK Olympia
7 10.05 Barbara Neergaard 2004 KIF
8 10.10 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 89 DNS Elma Sabanovic 2004 Viking Atletik
2 13 Zenia Olsson 2004 Greve Atletik
3 150 9.39 Søs Lindblad Sühler 2004 IK Olympia
4 58 8.87 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
5 495 9.10 Caroline Vammen 2004 Ballerup AK
6 264 9.52 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
7 145 9.8 Asta Borggaard 2004 IK Olympia
8 12 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 673 DNS Camilla Kiæhjulf 2004 Greve Atletik
2 569 9.54 Helene Ekner 2004 Amager AC
3 521 9.25 Stine Engberg Mikkelsen 2004 Hvidovre AM
4 50 8.87 Elsa Hjelm 2004 SWE - Åhus FIK
5 257 9.25 Nanna Schaldemose 2004 Sparta
6 378 DNS 9.52 Vera Dalsgaard 2004 KIF
7 27 Helena Jeppesen 2004 Greve Atletik
8 192 Isabella M. Hansen 2004 IK Hellas
HEAT 3 / 3
1 105 Marie Hjertebjerg Heron 2004 Slagelse Atletik DELTA
2 379 9.84 Barbara Neergaard 2004 KIF
3 665 9.44 Nanna Grubert 2004 Ballerup AK
4 435 8.91 Elin Molinder 2004 SWE - Mölndals AIK
5 211 8.98 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
6 256 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
7 15 9.94 Matilde Andersen 2004 Greve Atletik
8 146 Melanie Marie Friis 2004 IK Olympia
SCRATCH
1 1 DNS 9.5 Amber Louw 2004 AUS - Sandringham L.A.C