Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 14-15 år - 200 meter - Day 1 at 15:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 27.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 27.55 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
4 27.65 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 27.72 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
6 28.07 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
7 28.31 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
8 28.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
9 28.52 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
10 29.15 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
11 29.63 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
12 30.32 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
13 30.80 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
14 31.05 Celina Krog Vordingborg AC
15 31.43 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
16 32.07 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.2
11 29.63 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
12 30.32 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
13 30.80 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
14 31.05 Celina Krog Vordingborg AC
15 31.43 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.2
4 27.65 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
7 28.31 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
9 28.52 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
10 29.15 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
16 32.07 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
DNS Mira Aamann-Christensen 2000 KIF
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.2
1 26.28 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 27.38 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 27.55 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
5 27.72 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
6 28.07 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
8 28.43 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 35 Fie Hofman 2000 Greve Atletik
3 505 32.20 Sofie Christensen 2000 Ballerup AK
4 406 30.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
5 170 31.5 Celina Krog Vordingborg AC
6 114 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 3
1 405 29.50 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
2 107 29.26 Alberte Lodahl 2001 Slagelse Atletik DELTA
3 684 28.39 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
4 38 28.59 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
5 676 DNS 29.30 Mira Aamann-Christensen 2000 KIF
6 14 29.98 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 67 27.85 Amalie M. Pedersen 2000 Frederiksberg IF
2 543 27.77 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
3 581 26.58 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
4 279 27.01 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 349 27.82 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
6 5 28.08 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
SCRATCH
1 300 DNS 26.12 Olivia Tuokila 2000 Sparta