Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 12 år - 200 meter - Day 1 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.64 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 28.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
5 28.96 Flora Chalmer 2003 Sparta
6 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
7 29.34 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
9 30.21 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
10 30.32 Laura Pallesen 2003 Amager AC
11 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
12 30.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
13 30.73 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
14 31.03 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
15 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
16 31.19 Nanna Elmer 2003 KIF
17 31.33 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
18 31.38 Alberte Ulrik 2003 KIF
19 31.88 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
20 32.12 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
22 33.09 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
23 33.15 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
24 33.65 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
26 33.85 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
27 33.86 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
28 35.44 Nina Loshak 2003 KIF
29 36.79 Bianca Gad 2003 KIF
30 38.26 Julie B. Nielsen 2003 KIF
HEAT 1 / 6 - Wind: +3.0
9 30.21 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
11 30.44 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
15 31.09 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
22 33.09 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
26 33.85 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 6 - Wind: +3.9
23 33.15 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
27 33.86 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
28 35.44 Nina Loshak 2003 KIF
29 36.79 Bianca Gad 2003 KIF
30 38.26 Julie B. Nielsen 2003 KIF
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.0
20 32.12 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
21 32.48 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
24 33.65 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
25 33.75 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
DNS Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +1.4
10 30.32 Laura Pallesen 2003 Amager AC
14 31.03 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
17 31.33 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
18 31.38 Alberte Ulrik 2003 KIF
19 31.88 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.3
5 28.96 Flora Chalmer 2003 Sparta
7 29.34 Karla Schärfe 2003 Sparta
8 29.43 Annika Haldbo 2003 Sparta
12 30.54 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
16 31.19 Nanna Elmer 2003 KIF
HEAT 6 / 6 - Wind: +1.5
1 27.06 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 27.64 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 28.40 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
4 28.73 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
6 28.98 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
13 30.73 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
START LIST
Antal heats: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 480 Marie Kaare Nordstrøm Herlev Atletik
3 494 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
4 26 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
5 17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
6 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 6
2 599 Anna Mandal 2003 Greve Atletik
3 62 35.39 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
4 384 34.00 Nina Loshak 2003 KIF
5 382 35.00 Julie B. Nielsen 2003 KIF
6 380 36.88 Bianca Gad 2003 KIF
HEAT 3 / 6
2 385 DNS 34.00 Liva Spies-Kostrup 2003 KIF
3 225 33.64 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
4 396 33.00 Maja Fuglsang Jensen 2003 KIF
5 545 33.53 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd Atletik Club
6 628 33.97 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
HEAT 4 / 6
2 395 31.69 Alberte Ulrik 2003 KIF
3 319 31.13 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 576 30.86 Laura Pallesen 2003 Amager AC
5 317 31.10 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
6 21 31.40 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
HEAT 5 / 6
2 394 30.83 Nanna Elmer 2003 KIF
3 321 30.13 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 322 29.45 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 326 30.05 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 331 30.29 Annika Haldbo 2003 Sparta
HEAT 6 / 6
1 140 29.23 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
2 501 28.71 Majken Lützen 2003 Ballerup AK
3 101 27.57 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 475 28.01 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 55 28.97 Ellen Nørding Christensen 2003 Frederiksberg IF
6 526 29.25 Amalie Thrane 2003 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 56 DNS Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 320 DNS 28.32 Marie Falkebo Jensen 2003 Sparta
3 397 DNS 30.38 Karoline Bygwraa 2003 KIF
4 486 DNS 28.14 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK