Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 15:50
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.81 (+0.6) Victoria Lee Lendal 2002 Sparta 4.72 (-0.2) X 4.81 (+0.6) 4.80 (+0.0) 4.60 (-1.7) 4.79 (-1.4)
2 4.69 (-1.1) Helena Ring 2002 Amager AC 4.69 (-1.1) 4.20 (-2.7) 4.54 (+0.0) 4.30 (-0.5) 4.36 (-2.1) 4.40 (-1.5)
3 4.63 (-2.5) Josefine Sørensen 2002 Sparta 4.58 (-0.3) 4.63 (-2.5) 4.40 (-1.6) X X 4.31 (-0.8)
4 4.62 (+0.0) Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA 4.61 (-0.6) 4.46 (-1.9) 4.52 (-2.2) 4.49 (-0.9) 4.46 (-0.1) 4.62 (+0.0)
5 4.60 (-0.7) Sara Olsson 2002 Greve Atletik 4.42 (-2.5) 4.59 (-2.0) 4.32 (-2.4) 4.34 (-1.7) 4.54 (-2.1) 4.60 (-0.7)
6 4.60 (-1.7) Ellen Lawaetz 2002 Sparta 4.55 (+0.0) 4.58 (-2.1) 4.46 (-0.7) 4.58 (-1.5) 4.60 (-1.7) 4.40 (-1.5)
7 4.47 (-0.5) Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas 4.47 (-0.5) 4.42 (-1.8) 4.41 (+0.0)
8 4.29 (-1.3) Liv Nedergaard 2002 Sparta 4.28 (+0.0) 4.29 (-1.3) 4.08 (+0.0)
9 4.29 (-1.0) Julie Møller 2002 Greve Atletik 4.06 (-1.2) 4.29 (-1.0) 4.17 (-0.9)
10 4.25 (-1.2) Ida Lyngby 2002 Sparta 4.20 (-1.3) 4.25 (-1.2) 4.15 (-1.8)
11 4.17 (-0.5) Esther Arce 2002 Amager AC 4.17 (-0.5) 4.09 (-2.9) 4.09 (-1.1)
12 4.13 (-1.7) Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 4.13 (-1.7) 4.10 (-0.2) 4.00 (-0.5)
13 4.12 (-2.1) Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta 4.04 (-1.0) X 4.12 (-2.1)
14 3.95 (+0.0) Amalie Jensen Herlev Atletik X 3.70 (-1.9) 3.95 (+0.0)
15 3.85 (-1.1) Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 3.77 (-1.3) 3.85 (-1.1) 3.50 (-1.1)
16 3.78 (-1.1) Josefine Anderlo 2002 Bagsværd Atletik Club 3.78 (-1.1) 3.78 (-0.7) 3.75 (+0.0)
17 3.75 (-0.2) Karoline Pedersen 2002 Greve Atletik 3.73 (-0.5) 3.75 (-0.2) 3.58 (-0.9)
18 3.61 (-1.2) Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik 3.61 (-1.2) 2.60 (-2.6) 3.59 (+0.0)
19 3.61 (-0.2) Marie Bønding 2002 Greve Atletik 3.61 (-0.2) 3.13 (-0.8) 3.58 (-0.2)
20 3.55 (+0.0) Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik 3.55 (+0.0) 2.16 (-0.6) 3.30 (-1.3)
21 3.50 (-1.6) Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik 3.50 (-1.6) 3.30 (-0.8) 3.24 (-2.3)
22 3.25 (-2.3) Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK 0.90 (+0.0) 3.25 (-2.3) 2.39 (-1.4)
DNS Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
DNS Emilie Madsen 2002 HG
DNS Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
2 682 Julie Møller 2002 Greve Atletik
3 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
4 675 Josefine Anderlo 2002 Bagsværd Atletik Club
5 524 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
6 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
7 681 Karoline Pedersen 2002 Greve Atletik
8 670 Gabriella Nielsen 2002 Greve Atletik
9 24 Marie Bønding 2002 Greve Atletik
10 212 3.59 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
11 457 DNS 3.63 Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
12 477 3.64 Amalie Jensen Herlev Atletik
13 476 3.88 Caroline Rødgaard-Jessen Herlev Atletik
14 314 3.92 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
15 310 4.28 Ida Lyngby 2002 Sparta
16 328 4.31 Liv Nedergaard 2002 Sparta
17 196 4.41 Emmiline Søltoft Sønderga 2002 IK Hellas
18 566 4.43 Esther Arce 2002 Amager AC
19 334 4.44 Alberthe Wiedemann Simons 2002 Sparta
20 61 DNS 4.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
21 99 4.55 Kristine Kruse 2002 Slagelse Atletik DELTA
22 325 4.56 Ellen Lawaetz 2002 Sparta
23 568 4.61 Helena Ring 2002 Amager AC
24 311 4.75 Josefine Sørensen 2002 Sparta
25 309 5.02 Victoria Lee Lendal 2002 Sparta