Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 2 at 12:15
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.47 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA 11.47 10.79 X X 10.50 X
2 10.84 Sofia Lange 2002 KIF 10.38 10.38 9.14 9.96 10.84 10.60
3 10.22 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik 9.97 8.74 X X X 10.22
4 9.98 Helena Ring 2002 Amager AC 8.68 8.30 9.98 9.33 X 9.32
5 9.56 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 9.56 9.37 9.37 9.42 8.55 9.47
6 8.72 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholms IF 8.25 8.72 8.33 7.66 7.98 7.25
7 8.68 Liv Nedergaard 2002 Sparta X 8.68 8.68
8 8.36 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta 8.30 8.36 8.10
9 8.34 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia 7.72 7.18 8.34
10 8.23 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM 7.39 8.23 7.70
11 8.05 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta 8.05 7.49 7.61
12 8.03 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik 7.04 7.79 8.03
13 7.71 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta 7.61 7.71 7.49
14 7.42 Rebecca Holsting 2003 KIF 7.42 6.76 6.67
15 7.37 Sara Olsson 2002 Greve Atletik 7.37 7.16 7.10
16 7.18 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK 7.18 X 6.38
17 7.14 Josefine Sørensen 2002 Sparta 6.89 7.02 7.14
18 6.80 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF 4.25 5.33 6.80
19 6.70 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK 6.10 6.65 6.70
20 6.52 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF 6.51 6.00 6.52
21 6.02 Katrine Schultz-Hansen 2003 ORI Atletik & Motion 5.58 6.02 5.69
22 5.25 Bianca Gad 2003 KIF 4.90 5.10 5.25
23 4.72 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik 4.72 3.98 4.26
DNS Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
DNS Lamia Dlakic 2002 Viking Atletik
DNS Simone N Iversen 2002 Sparta
DNS Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
DNS Emilie Madsen 2002 HG
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 165 DNS Emilie Madsen 2002 HG
2 31 Sara Olsson 2002 Greve Atletik
3 335 DNS Simone N Iversen 2002 Sparta
4 22 Cathrine Schmedes 2002 Greve Atletik
5 88 DNS Lamia Dlakic 2002 Viking Atletik
6 527 DNS Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd Atletik Club
7 78 Katrine Schultz-Hansen 2003 ORI Atletik & Motion
8 658 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
9 380 5.37 Bianca Gad 2003 KIF
10 225 6.11 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
11 64 6.22 Rie Oreskov 2003 Frederiksberg IF
12 62 6.58 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
13 212 6.94 Clara Stenderup Olesen 2002 Gentofte IK
14 457 DNS 7.31 Natacha Brandt 2002 Fremad Holbæk
15 381 7.38 Rebecca Holsting 2003 KIF
16 311 8.09 Josefine Sørensen 2002 Sparta
17 314 8.16 Nina-Tao Hahnemann 2002 Sparta
18 351 8.28 Filippa Zäll 2003 SWE - Ängelholms IF
19 140 8.33 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
20 524 8.35 Anne Gundelach Lorenzen 2002 Hvidovre AM
21 318 8.77 Rebecca Dahl Kokkegård 2003 Sparta
22 324 8.88 Liva Johanne Vilhelmsen 2002 Sparta
23 399 9.72 Sofia Lange 2002 KIF
24 328 9.82 Liv Nedergaard 2002 Sparta
25 475 9.95 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
26 8 10.18 Laura Zilstorff 2002 Greve Atletik
27 568 10.51 Helena Ring 2002 Amager AC
28 101 12.16 Josefine Skifter Andersen 2003 Slagelse Atletik DELTA
SCRATCH
1 56 DNS 8.37 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF