Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: +1.7
1 q 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
2 11.06 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 11.84 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 11.98 Mille Bendtsen 2007 KIF
DNS Sophia Holze 2006 KIF
HEAT 2 / 7 - Wind: +2.2
1 q 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 11.43 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.44 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
5 11.64 Mille Elmer 2007 KIF
HEAT 3 / 7 - Wind: +2.5
1 q 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
2 q 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 q 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
4 q 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7 - Wind: +1.9
1 q 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
2 q 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 10.75 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
4 11.00 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.78 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 11.83 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 5 / 7 - Wind: +1.6
1 q 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
2 q 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
3 q 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
4 10.90 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
5 10.92 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 11.73 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7 - Wind: +2.3
1 q 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 10.70 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 11.18 Laura Thygesen 2006 KIF
4 12.77 Josephine Preus 2007 HG
HEAT 7 / 7 - Wind: +1.8
1 q 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 q 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
4 10.72 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
5 11.49 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
2 371 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 353 DNS 10.26 Sophia Holze 2006 KIF
5 368 10.99 Sophia Bonde 2007 KIF
6 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 7
2 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 373 12.47 Mille Elmer 2007 KIF
4 537 9.49 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 359 12.40 Laura Rosenkvist 2007 KIF
6 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
HEAT 3 / 7
2 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 620 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
4 509 10.41 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 362 10.77 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 374 DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7
1 9 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
2 199 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 98 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 554 10.68 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
6 174 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
HEAT 5 / 7
1 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
3 357 10.43 Elisabeth Elsner 2006 KIF
4 354 10.69 Celina Hagihara 2006 KIF
5 153 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
6 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7
2 162 Josephine Preus 2007 HG
4 213 10.15 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 356 11.98 Laura Thygesen 2006 KIF
6 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
HEAT 7 / 7
2 195 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 377 13.52 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
4 194 10.25 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 546 11.19 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
6 363 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF