Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 7 - Wind: +1.7
1 q 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
2 11.06 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 11.84 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 11.98 Mille Bendtsen 2007 KIF
DNS Sophia Holze 2006 KIF
HEAT 2 / 7 - Wind: +2.2
1 q 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 11.43 Laura Rosenkvist 2007 KIF
4 11.44 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
5 11.64 Mille Elmer 2007 KIF
HEAT 3 / 7 - Wind: +2.5
1 q 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
2 q 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 q 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
4 q 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7 - Wind: +1.9
1 q 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
2 q 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 10.75 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
4 11.00 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
5 11.78 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
6 11.83 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
HEAT 5 / 7 - Wind: +1.6
1 q 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
2 q 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
3 q 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
4 10.90 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
5 10.92 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 11.73 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7 - Wind: +2.3
1 q 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
2 10.70 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
3 11.18 Laura Thygesen 2006 KIF
4 12.77 Josephine Preus 2007 HG
HEAT 7 / 7 - Wind: +1.8
1 q 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 q 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
3 q 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
4 10.72 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
5 11.49 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
START LIST
Antal heats: 7 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 7
2 371 Huda Elmhassani 2006 KIF
3 94 Katrine Gulev 2006 Viking Atletik
4 353 DNS 10.26 Sophia Holze 2006 KIF
5 368 10.99 Sophia Bonde 2007 KIF
6 376 Mille Bendtsen 2007 KIF
HEAT 2 / 7
2 639 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
3 373 12.47 Mille Elmer 2007 KIF
4 537 9.49 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 359 12.40 Laura Rosenkvist 2007 KIF
6 450 Andrea Werling 2007 Fremad Holbæk
HEAT 3 / 7
2 186 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 620 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
4 509 10.41 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
5 362 10.77 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
6 374 DNS Clara ?? 2007 KIF
HEAT 4 / 7
1 9 Emma Zilstorff 2007 Greve Atletik
2 199 Freya Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
3 98 10.51 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
4 554 10.68 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 514 Mathilde Ugleholt Hansen 2006 Hvidovre AM
6 174 Alma Wærness 2006 Trongårdens IF
HEAT 5 / 7
1 512 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 523 Anna-Luca Bohn Gajhede 2006 Hvidovre AM
3 357 10.43 Elisabeth Elsner 2006 KIF
4 354 10.69 Celina Hagihara 2006 KIF
5 153 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
6 661 Mathilde Cramer 2007 Greve Atletik
HEAT 6 / 7
2 162 Josephine Preus 2007 HG
4 213 10.15 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
5 356 11.98 Laura Thygesen 2006 KIF
6 466 Viktoria Grønbek Hamborg 2007 Køge Atletik
HEAT 7 / 7
2 195 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 377 13.52 Emilie Bjørnstad-Holst 2007 KIF
4 194 10.25 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
5 546 11.19 Louise Sterup Møller 2006 Bagsværd Atletik Club
6 363 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
Piger 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +2.1
9 10.19 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
10 10.24 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
11 10.42 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
12 10.49 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
13 10.54 Sophia Bonde 2007 KIF
14 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
15 10.61 Elisabeth Elsner 2006 KIF
16 10.66 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.6
1 9.38 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 9.47 Celina Hagihara 2006 KIF
3 9.57 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 9.94 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
5 10.01 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
6 10.17 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
7 10.32 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
8 10.58 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 639 10.63 Kirsa Wirth 2006 Herlev Atletik
2 195 10.58 Clothilde Søltoft Sønderg 2006 IK Hellas
3 554 10.47 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
4 362 10.34 Sofia Tanderup Bianco 2006 KIF
5 357 10.37 Elisabeth Elsner 2006 KIF
6 363 10.47 Mikaela Medina Sørensen 2006 KIF
7 153 10.60 Mie Lindblad Sühler 2007 IK Olympia
8 368 10.64 Sophia Bonde 2007 KIF
HEAT 1 / 2
1 509 10.20 Maja Rasmussen 2006 IK Hellas
2 186 10.07 Vilda Ammitzbøll Strube 2006 IK Hellas
3 213 9.78 Ellen Krogh Vindfeld 2006 Gentofte IK
4 537 9.48 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 354 9.50 Celina Hagihara 2006 KIF
6 620 9.84 Manu Dahi 2007 Greve Atletik
7 194 10.15 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
8 98 10.33 Karoline Kruse 2006 Slagelse Atletik DELTA