Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: +2.0
1 q 9.44 Lance Aabo 2006 HG
2 q 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 q 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
4 11.48 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
5 11.85 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.8
1 q 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
3 q 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
4 10.94 Carl Stenner 2007 KIF
5 11.28 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.8
1 q 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
2 q 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
3 11.13 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
4 11.41 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
DNS William Schultz 2006 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.3
1 q 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 10.79 Matteo Battain 2007 KIF
4 11.34 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
DNS Shady Mohamed 2006 KIF
DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.2
1 q 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 q 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 q 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
4 10.66 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.4
1 q 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 q 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 q 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
4 12.08 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
DNS Adam Skytte 2006 KIF
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 184 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
3 365 11.44 Marvin Jensen 2007 KIF
4 159 9.45 Lance Aabo 2006 HG
5 565 11.04 Daniel Lund 2006 Amager AC
6 200 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6
2 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
3 370 Carl Stenner 2007 KIF
4 557 9.71 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 360 10.90 Thomas Oldenburg 2006 KIF
6 138 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6
1 66 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
2 655 DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
3 164 10.02 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
4 183 10.55 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
5 375 DNS William Schultz 2006 KIF
6 637 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
HEAT 4 / 6
1 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
2 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 366 10.17 Kevin Jensen 2007 KIF
4 358 DNS 10.51 Shady Mohamed 2006 KIF
5 672 DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
6 369 Matteo Battain 2007 KIF
HEAT 5 / 6
1 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 549 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 185 DNS 10.24 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 49 10.48 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 201 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6
2 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
3 215 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 563 9.74 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 361 DNS 10.74 Adam Skytte 2006 KIF
6 139 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
SCRATCH
1 355 DNS Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 372 DNS 13.22 Linus Juhl 2007 KIF