Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Drenge 8-9 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 6 - Wind: +2.0
1 q 9.44 Lance Aabo 2006 HG
2 q 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 q 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
4 11.48 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
5 11.85 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6 - Wind: +2.8
1 q 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
3 q 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
4 10.94 Carl Stenner 2007 KIF
5 11.28 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6 - Wind: +2.8
1 q 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
2 q 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
3 11.13 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
4 11.41 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
DNS William Schultz 2006 KIF
HEAT 4 / 6 - Wind: +2.3
1 q 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
2 q 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 10.79 Matteo Battain 2007 KIF
4 11.34 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
DNS Shady Mohamed 2006 KIF
DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
HEAT 5 / 6 - Wind: +2.2
1 q 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 q 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 q 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
4 10.66 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 10.68 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
DNS August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6 - Wind: +2.4
1 q 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
2 q 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 q 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
4 12.08 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
DNS Adam Skytte 2006 KIF
START LIST
Antal heats: 6 - I alt videre til næste runde: 16 - Regel: q: 16
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 6
2 184 Jamie Kjær Nortoft 2007 IK Hellas
3 365 11.44 Marvin Jensen 2007 KIF
4 159 9.45 Lance Aabo 2006 HG
5 565 11.04 Daniel Lund 2006 Amager AC
6 200 Kalle Bischoff Kristianse 2007 IK Hellas
HEAT 2 / 6
2 154 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
3 370 Carl Stenner 2007 KIF
4 557 9.71 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 360 10.90 Thomas Oldenburg 2006 KIF
6 138 Louis Præst Jaqué 2006 IK Olympia
HEAT 3 / 6
1 66 Noah Smietana 2006 Frederiksberg IF
2 655 DNS Yonas Mahdi 2007 Greve Atletik
3 164 10.02 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
4 183 10.55 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
5 375 DNS William Schultz 2006 KIF
6 637 Gustav Valdemar Knudsen 2006 Helsingør IF
HEAT 4 / 6
1 472 Magnus Hjelmgaard 2006 Køge Atletik
2 671 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
3 366 10.17 Kevin Jensen 2007 KIF
4 358 DNS 10.51 Shady Mohamed 2006 KIF
5 672 DNS Tomaz-Lee Pillay 2007 Greve Atletik
6 369 Matteo Battain 2007 KIF
HEAT 5 / 6
1 30 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
2 549 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
3 185 DNS 10.24 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 49 10.48 Isak Hjelm 2006 SWE - Åhus FIK
5 467 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
6 201 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
HEAT 6 / 6
2 40 Filipe Holme 2007 Greve Atletik
3 215 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 563 9.74 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 361 DNS 10.74 Adam Skytte 2006 KIF
6 139 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
SCRATCH
1 355 DNS Laurits Wetterslev 2007 KIF
2 372 DNS 13.22 Linus Juhl 2007 KIF
Drenge 8-9 år - 60 meter - Day 1 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.2
9 10.00 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
10 10.12 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
11 10.15 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
12 10.23 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
13 10.36 Marvin Jensen 2007 KIF
14 10.41 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
15 10.53 Daniel Lund 2006 Amager AC
16 10.55 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.1
1 9.18 Lance Aabo 2006 HG
2 9.46 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
3 9.61 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 9.72 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
5 9.89 Kevin Jensen 2007 KIF
6 9.97 Thomas Oldenburg 2006 KIF
7 10.14 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 10.37 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 2 / 2
1 365 10.53 Marvin Jensen 2007 KIF
2 565 10.44 Daniel Lund 2006 Amager AC
3 671 10.21 Seanluca Pillay 2005 Greve Atletik
4 549 10.13 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
5 201 10.18 Oliver N'diaye 2007 IK Hellas
6 139 10.38 Samuel Nielsen 2007 IK Olympia
7 164 10.48 Christoffer Banke Jørgens 2007 HG
8 154 10.59 Julius Jørgensen 2006 IK Olympia
HEAT 1 / 2
1 360 10.06 Thomas Oldenburg 2006 KIF
2 563 9.64 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager AC
3 215 9.56 Noah Østergaard 2006 Gentofte IK
4 557 9.44 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 159 9.44 Lance Aabo 2006 HG
6 366 9.59 Kevin Jensen 2007 KIF
7 30 9.91 Christian Andersson 2006 Greve Atletik
8 183 10.10 Aske Falkenberg 2006 IK Hellas