Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 12:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.5
1 q 11.58 Vincent Plas 2001 Sparta
2 q 11.73 Emil Frænde 2000 Sparta
3 q 12.28 Gabriel Lausten 2000 Sparta
4 12.79 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
5 12.89 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
6 13.27 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
7 13.27 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.3
1 q 11.64 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
2 q 11.74 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
3 q 12.19 William Devantier 2000 Sparta
4 12.90 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
5 14.45 Rasmus Marx 2001 Greve Atletik-Skolestæve
6 15.02 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
DNS Hans B. Falkenberg 2000 KIF
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.0
1 q 11.60 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
2 q 11.81 Mads Lund 2000 Sparta
3 12.37 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
4 12.62 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
5 12.88 Sebastian Larsen 2001 Sparta
6 13.39 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
7 14.41 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 341 Gabriel Lausten 2000 Sparta
3 559 Trygve Haugan Engberg 2000 Bagsværd Atletik Club
4 295 12.97 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
5 305 11.86 Emil Frænde 2000 Sparta
6 306 11.87 Vincent Plas 2001 Sparta
7 664 13.01 Magnus Elsted 2000 Ballerup AK
8 81 Victor Andersen 2001 Viking Atletik
HEAT 2 / 3
2 445 Morten Werling 2000 Fremad Holbæk
3 657 Rasmus Marx 2001 Greve Atletik-Skolestæve
4 173 12.80 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
5 442 11.72 Rasmus Aalund 2000 Fremad Holbæk
6 132 11.88 Mikkel Ramlow 2000 Holte Atletik
7 422 DNS 13.12 Hans B. Falkenberg 2000 KIF
8 290 William Devantier 2000 Sparta
HEAT 3 / 3
2 339 Sebastian Larsen 2001 Sparta
3 646 Phillip Vegge 2000 Greve Atletik
4 625 12.53 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
5 443 11.58 Rasmus Tornbjeg Klausen 2000 Fremad Holbæk
6 277 12.20 Mads Lund 2000 Sparta
7 342 13.34 Magnus Skjøtt Jensen 2001 Sparta
8 621 Simon Bergqvist 2001 Greve Atletik
SCRATCH
1 464 DNS Thorbjørn Børresen 2001 Køge Atletik