Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Drenge 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 11:05
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.6
1 q 7.37 942 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
2 q 8.27 681 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
3 q 8.34 660 William Thøgersen 2008 Sparta
4 8.42 636 Rasmus Kjær 2008 Bagsværd Atletik Club
5 8.63 555 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd Atletik Club
6 10.01 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.4
1 q 7.46 920 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
2 q 7.83 813 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
3 q 7.97 771 Mads Ludvig Augustinus Ra 2008 Sparta
4 q 8.20 702 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
5 8.60 570 Ulrik Søby Kjærholt 2008 Køge Atletik
6 8.75 495 Villads Almind 2009 Roar Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.7
1 q 7.80 822 Simon Skafte Johansen 2008 ORI Atletik & Motion
2 8.66 540 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
3 8.72 510 Nicolai Kjær 2008 Viking Atletik
4 8.87 435 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
5 10.09 Christian Linde 2009 Sparta
DNS Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 249 Benjamin Nanoq Itzchaky 2009 Sparta
3 247 8.38 Carl-Frederik Kirst 2008 Sparta
4 549 7.27 Oliver Maiberg Mikkelsen 2008 Bagsværd Atletik Club
5 245 8.01 William Thøgersen 2008 Sparta
6 535 Emil Kundal Hansen 2008 Bagsværd Atletik Club
7 550 Rasmus Kjær 2008 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 3
2 663 Villads Almind 2009 Roar Atletik
3 579 8.45 Lucas Bokvist Zwicki 2008 Amager AC
4 246 7.30 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 248 7.98 Mads Ludvig Augustinus Ra 2008 Sparta
6 471 Ulrik Søby Kjærholt 2008 Køge Atletik
7 207 Laurids Wang Boesen 2008 IK Hellas
HEAT 3 / 3
2 95 Nicolai Kjær 2008 Viking Atletik
3 244 DNS 8.49 Sofus Houman-Prassé 2009 Sparta
4 242 7.39 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
5 74 7.92 Simon Skafte Johansen 2008 ORI Atletik & Motion
6 243 9.60 Christian Linde 2009 Sparta
7 189 Albert Lysemose Nielsen 2008 IK Hellas
SCRATCH
1 570 DNS 8.37 Jonas Gretlund 2009 Amager AC
2 660 DNS Marcus Cramer 2011 Greve Atletik