Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 6-7 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:50
RESULTS - FINISHED
# Result Points Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.5
1 q 8.01 759 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
2 q 8.18 708 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
3 8.47 621 Line Svare 2008 Amager AC
4 8.69 525 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
5 9.06 340 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
6 9.34 225 Laura Malis 2009 Bagsværd Atletik Club
7 9.45 184 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
8 11.79 Vera Dahl Jespersen 2009 Sparta
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.2
1 q 7.68 858 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
2 q 8.04 750 Susanna Ring 2008 Amager AC
3 q 8.05 747 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
4 8.28 678 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
5 8.67 535 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik DELTA
6 8.76 490 Laura Marie Kørner 2008 Sparta
7 8.93 405 Olivia Hansen 2008 Greve Atletik
8 9.86 30 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.7
1 q 7.72 846 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
2 q 7.76 834 Alma Ravn 2009 Sparta
3 q 8.13 723 Selma Johannes Kilgour 2008 HG
4 8.25 687 Emily Osula 2008 Sparta
5 8.49 615 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
6 8.96 390 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
7 9.05 345 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
DNS Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 544 Laura Malis 2009 Bagsværd Atletik Club
2 236 Vera Dahl Jespersen 2009 Sparta
3 578 9.08 Line Svare 2008 Amager AC
4 229 7.90 Luna Berg Torsbakke 2008 Sparta
5 241 8.11 Cecilie Zachariae 2009 Sparta
6 577 10.09 Lea Johanne Larsen 2009 Amager AC
7 93 Julie Gulev 2008 Viking Atletik
8 20 Ronja Revall 2009 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 104 Johanne Ellesøe Petersen 2008 Slagelse Atletik DELTA
2 618 Olivia Hansen 2008 Greve Atletik
3 591 8.23 Silke Marie Bach Madsen 2008 Amager AC
4 234 7.63 Selma Madicken Vöge-Widdi 2008 Sparta
5 593 8.18 Susanna Ring 2008 Amager AC
6 232 10.36 Erika Livia Wischmann 2009 Sparta
7 129 Viola Lei Hansgaard 2008 Holte Atletik
8 231 Laura Marie Kørner 2008 Sparta
HEAT 3 / 3
1 487 Amalie Gedsø Færge 2009 Ballerup AK
2 237 Martha Demidoff Nielsen 2008 Sparta
3 230 9.59 Elvira Ramsgaard Jensen 2009 Sparta
4 233 7.93 Clara Vejlgaard 2008 Sparta
5 239 8.00 Emily Osula 2008 Sparta
6 158 Selma Johannes Kilgour 2008 HG
7 630 DNS Sarah Hjulgaard Eriksen 2008 Roar Atletik
8 235 Alma Ravn 2009 Sparta
SCRATCH
1 238 DNS 9.88 Freja Grewing Schmidt 2008 Sparta
2 240 DNS 9.92 Helena Bang-Löwgren 2009 Sparta