Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 12 år - 80 meter - indledende - Day 2 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.5
1 DUR q 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.68 Annika Haldbo 2003 Sparta
3 q 11.96 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
4 12.22 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
5 12.42 Beatrice Nødvig 2003 KIF
6 12.53 Julie Svare 2003 Amager AC
7 13.51 Katrine Schultz-Hansen 2003 ORI Atletik & Motion
8 14.01 Bianca Gad 2003 KIF
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.2
1 q 11.45 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
2 q 11.82 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 q 11.96 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
4 12.29 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
5 13.02 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
6 13.22 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
7 13.35 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
DNS Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.2
1 q 11.45 Karla Schärfe 2003 Sparta
2 q 11.89 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
3 11.99 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
4 12.04 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
5 12.14 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
6 12.85 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
7 13.07 Rebecca Holsting 2003 KIF
DNS Flora Chalmer 2003 Sparta
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 380 13.95 Bianca Gad 2003 KIF
2 383 13.00 Beatrice Nødvig 2003 KIF
3 319 12.07 Rebekka Schaldemose 2003 Sparta
4 475 10.90 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 605 11.89 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 572 12.94 Julie Svare 2003 Amager AC
7 78 13.61 Katrine Schultz-Hansen 2003 ORI Atletik & Motion
8 23 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
1 609 Regitze Steenberg 2003 Sparta
2 628 13.11 Amalie Boeck 2003 Frederiksberg IF
3 317 12.21 Emilie Mossin Nørregaard 2003 Sparta
4 140 11.32 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
5 321 11.79 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
6 540 DNS 12.65 Ingrid Sofie Bach Jensen 2003 Bagsværd Atletik Club
7 62 13.54 Nikoline Treumer Ammitzbø 2003 Frederiksberg IF
8 26 Rebekka Jeppesen 2003 Greve Atletik
HEAT 3 / 3
1 17 Louise Høkilde 2003 Greve Atletik
2 381 13.21 Rebecca Holsting 2003 KIF
3 119 12.22 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
4 322 DNS 11.52 Flora Chalmer 2003 Sparta
5 326 11.60 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 494 12.34 Alma Søttrup 2003 Ballerup AK
7 225 13.22 Sheila Juel Petersen 2003 Fredensborg AK
8 21 Gry Corfitzen 2003 Greve Atletik
SCRATCH
1 56 DNS 11.35 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
2 486 DNS 11.15 Cecilie Gedsø Færge 2003 Ballerup AK
Piger 12 år - 80 meter - Day 2 at 14:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.0
1 10.82 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 11.36 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
3 11.45 Karla Schärfe 2003 Sparta
4 11.76 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta
5 11.94 Annika Haldbo 2003 Sparta
6 12.05 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
7 12.06 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 12.06 Regitze Steenberg 2003 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 11.96 Jasmin Henriksen 2003 Greve Atletik
2 609 11.82 Regitze Steenberg 2003 Sparta
3 140 11.45 Augusta Bentsen 2003 IK Olympia
4 475 10.74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 326 11.45 Karla Schärfe 2003 Sparta
6 605 11.68 Annika Haldbo 2003 Sparta
7 119 11.89 Ditte Tibert Stoltze 2003 Slagelse Atletik DELTA
8 321 11.96 Smilla Duedam Ventrup 2003 Sparta