Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Drenge 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.8
1 q 9.10 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
2 q 9.19 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
3 q 9.67 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
4 q 9.72 Leon Hamann 2005 KIF
5 q 9.75 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
6 9.93 Gustav Herold 2005 Sparta
7 10.41 William Wellendorf 2005 IK Hellas
8 11.12 Magnus Bundgaard Larsen 2005 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 2 - Wind: +1.8
1 q 9.10 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 q 9.68 Oliver Larsen 2005 Amager AC
3 q 9.80 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
4 9.86 Adam Gonsalves 2005 Roar Atletik
5 10.08 Samson Tommerup 2005 KIF
6 11.07 Anders W. Jensen 2005 KIF
7 11.36 Julius Loshak 2005 KIF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 181 William Wellendorf 2005 IK Hellas
2 19 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
3 161 9.91 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
4 632 9.15 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 388 9.71 Leon Hamann 2005 KIF
6 271 10.07 Gustav Herold 2005 Sparta
7 216 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
8 108 Magnus Bundgaard Larsen 2005 Slagelse Atletik DELTA
HEAT 2 / 2
2 179 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
3 386 11.47 Anders W. Jensen 2005 KIF
4 584 9.90 Oliver Larsen 2005 Amager AC
5 269 9.14 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 387 9.83 Samson Tommerup 2005 KIF
7 389 11.41 Julius Loshak 2005 KIF
8 217 Adam Gonsalves 2005 Roar Atletik
Drenge 10 år - 60 meter - Day 2 at 13:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.6
1 9.07 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
2 9.12 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 9.14 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
4 9.64 Leon Hamann 2005 KIF
5 9.69 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
6 9.77 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF
7 9.85 Oliver Larsen 2005 Amager AC
8 9.88 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 9.75 Mads Vielsøe-Nielsen 2005 HG
2 584 9.68 Oliver Larsen 2005 Amager AC
3 216 9.19 Frederik Rasmussen 2005 Roar Atletik
4 632 9.10 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
5 269 9.10 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
6 19 9.67 Asger Ø. Lange 2005 Greve Atletik
7 388 9.72 Leon Hamann 2005 KIF
8 179 9.80 Julius Christoffersen 2005 Trongårdens IF