Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 2 at 13:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.7
1 q 13.12 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
2 q 13.40 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
3 q 14.05 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
4 14.64 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd Atletik Club
5 15.39 Josephine Braun 2000 Fremad Holbæk
DNS Nanna Skov 2001 Greve Atletik
HEAT 2 / 3 - Wind: +1.1
1 q 12.94 Olivia Tuokila 2000 Sparta
2 q 13.15 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
3 q 13.29 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
4 14.34 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
5 14.35 Pernille Karen Rasmussen 2000 Fremad Holbæk
6 15.15 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
DNS Maria Skov Kragh 2001 Sparta
HEAT 3 / 3 - Wind: +1.0
1 q 13.24 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
2 q 13.38 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
3 14.11 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
4 14.38 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
5 14.91 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA
6 15.50 Caroline Bonde 2000 Fremad Holbæk
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 448 15.90 Josephine Braun 2000 Fremad Holbæk
3 406 14.00 Ya-Chernoh Kamara 2000 KIF
4 279 12.98 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
5 581 13.09 Mathilde Yttesen 2001 Amager AC
6 542 14.20 Josefine Bach Jensen Bang 2000 Bagsværd Atletik Club
7 32 DNS Nanna Skov 2001 Greve Atletik
HEAT 2 / 3
2 518 Alexandra Christiansen 2001 Hvidovre AM
3 447 14.78 Pernille Karen Rasmussen 2000 Fremad Holbæk
4 349 13.22 Ebba Molinder 2000 SWE - Mölndals AIK
5 300 12.61 Olivia Tuokila 2000 Sparta
6 5 13.18 Marie Dahi 2001 Greve Atletik
7 405 14.62 Ya-Kaday Kamara 2000 KIF
8 337 DNS Maria Skov Kragh 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
2 449 15.35 Caroline Bonde 2000 Fremad Holbæk
3 543 13.61 Katarina Hessner hansen 2001 Bagsværd Atletik Club
4 38 12.71 Maria Kjeldsen 2000 Greve Atletik
5 301 13.16 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 14 14.48 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve Atletik
7 114 Trine Marie Thostrup 2001 Slagelse Atletik DELTA