Afslutningsstævnet • 2015 Sep 26 - Sep 27 • Greve Stadion • Greve

ALL
Kvinder 50-54 år

 

 

Piger 10 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 12:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +0.2
1 q 9.48 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 q 9.63 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 q 9.96 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
4 10.11 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
5 10.30 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
6 10.47 Laura Andreasen 2005 Amager AC
HEAT 2 / 3 - Wind: +0.6
1 q 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
2 q 9.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
3 10.16 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 10.95 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
5 11.24 Ulrikka Juul 2005 Sparta
DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.8
1 q 9.11 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 q 9.42 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
3 q 10.08 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
4 10.14 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
5 10.19 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
6 10.39 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd Atletik Club
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 610 Laura Andreasen 2005 Amager AC
3 267 10.21 Amélie Vejlgaard 2005 Sparta
4 261 9.26 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 255 9.44 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 258 10.55 Anna E. B. Pedersen 2005 Sparta
7 474 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
HEAT 2 / 3
2 224 11.38 Nanna Svendsen 2005 Fredensborg AK
3 273 9.82 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
4 262 9.07 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 270 9.52 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
6 263 11.31 Ulrikka Juul 2005 Sparta
7 511 DNS Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 3
2 531 Caroline Gaarn Jensen 2005 Bagsværd Atletik Club
3 147 10.0 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
4 652 9.36 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
5 130 9.38 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
6 59 10.36 Johanna C. B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
7 176 Agnes Due Nygaard 2005 Trongårdens IF
Piger 10 år - 60 meter - Day 2 at 13:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +2.0
1 9.04 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
2 9.04 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 9.14 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 9.41 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 9.45 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
6 9.56 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
7 9.86 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
8 10.10 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 474 9.96 Zara Unal 2005 Herlev Atletik
2 255 9.63 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 130 9.42 Nora Grønnegaard Fischer 2005 Holte Atletik
4 652 9.11 Ashley Gnanogoh 2005 Ballerup AK
5 262 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
6 261 9.48 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
7 270 9.65 Kaisa Duedam Ventrup 2005 Sparta
8 147 10.08 Isabel Petra Nielsen 2005 IK Olympia