Lyngby Games • 2015 May 17 • Lyngby Atletik Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 1000 meter - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.32.14 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
2 3.35.11 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
3 4.10.69 Karoline Elisabeth Joense 2004 Hvidovre AM
4 4.10.87 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
DNS Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 83 Karoline Elisabeth Joense 2004 Hvidovre AM
2 31 3.33.77 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
3 126 3.43.27 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 50 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
5 400 DNS Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 105 110 115 120 125 130 135 140 143
1 1.40 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club O O XXO O XXO XXX
2 1.35 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF O O O O O XO O XXX
3 1.25 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM O XXO XO O XO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
3 20 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
SUMMARY
1 4.18 (+3.4) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 4.07 (+3.6) Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 3.94 (+3.9) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
4 3.83 (+5.7) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
5 3.81 (+5.6) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
6 3.81 (+3.3) Sofia Thøgersen 2005 Sparta
7 3.54 (+4.7) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 3.50 (+4.2) Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
9 3.47 (+3.5) Amalie Brok 2004 Gentofte IK
10 3.39 (+5.1) Tsinat Krause 2004 Sparta
11 3.35 (-5.0) Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF
12 3.28 (+4.2) Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
13 3.28 (+4.6) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
14 3.18 (-4.5) Angelina Holme 2004 Greve Atletik
15 3.11 (-4.3) Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
16 3.06 (-5.6) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
17 3.01 (-4.4) Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
18 2.96 (-4.5) Lise Damsø 2004 AK Brøndby
19 2.65 (-3.0) Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
HEAT 1 / 2
11 3.35 (-5.0) Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF 3.35 (-1.7) 3.12 (-3.4) 3.21 (-7.4) 3.26 (-4.1) 3.18 (-2.6) 3.35 (-5.0)
14 3.18 (-4.5) Angelina Holme 2004 Greve Atletik 3.09 (-1.3) 3.18 (-4.5) 3.10 (-5.1) X X X
15 3.11 (-4.3) Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF 3.10 (-2.0) 2.66 (-4.7) 2.75 (-5.9) 3.01 (-3.0) 2.91 (-3.0) 3.11 (-4.3)
16 3.06 (-5.6) Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 3.02 (-4.4) 3.06 (-5.6) 3.02 (-4.5) X X X
17 3.01 (-4.4) Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik 2.86 (-1.9) 2.84 (-4.5) 2.78 (-4.8) X X 3.01 (-4.4)
18 2.96 (-4.5) Lise Damsø 2004 AK Brøndby 2.91 (-3.6) 2.88 (-1.7) 2.96 (-4.5) 2.96 (-3.7) 2.90 (-5.1) 2.90 (-1.7)
19 2.65 (-3.0) Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF 2.65 (-3.0) X 2.51 (-0.8)
DNS Agnes Wenzel 2004 Trongårdens IF
DNS Thea Vo 2005 Trongårdens IF
DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
DNS Emma Ziegler 2005 Trongårdens IF
DNS Mona Hansen 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
1 4.18 (+3.4) Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 4.18 (+3.4) 4.04 (+3.9) 4.10 (+6.8) 4.09 (+4.2) 4.09 (+4.1) 4.04 (+3.2)
2 4.07 (+3.6) Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club 3.73 (+5.1) 4.02 (+3.2) 2.72 (+4.4) 3.88 (+6.3) 4.03 (+6.0) 4.07 (+3.6)
3 3.94 (+3.9) Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK 3.91 (+3.7) 3.91 (+4.5) 3.90 (+3.4) 3.75 (+5.1) 3.94 (+3.9) 3.86 (+4.4)
4 3.83 (+5.7) Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta 3.55 (+4.3) 3.83 (+5.7) 3.71 (+5.2) 3.71 (+5.1) 3.73 (+3.8) 3.66 (+5.3)
5 3.81 (+5.6) Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta 3.73 (+6.8) 3.79 (+3.5) 3.74 (+6.4) 3.81 (+5.6) 3.65 (+3.8) 3.79 (+4.2)
6 3.81 (+3.3) Sofia Thøgersen 2005 Sparta 3.55 (+3.3) 3.75 (+3.9) 3.75 (+4.8) 3.81 (+3.3) 3.72 (+5.1) 3.60 (+5.5)
7 3.54 (+4.7) Signe Juhl Laursen 2005 Sparta 3.47 (+4.9) 3.49 (+3.6) 3.54 (+4.7)
8 3.50 (+4.2) Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta 3.50 (+4.2) 3.45 (+4.8) 3.31 (+4.1)
9 3.47 (+3.5) Amalie Brok 2004 Gentofte IK 3.47 (+3.5) 3.30 (+3.6) 3.27 (+6.3)
10 3.39 (+5.1) Tsinat Krause 2004 Sparta 2.95 (+4.1) 3.10 (+2.3) 3.39 (+5.1)
12 3.28 (+4.2) Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF 3.19 (+5.4) 3.28 (+4.2) 3.09 (+6.3)
13 3.28 (+4.6) Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta 3.28 (+4.6) 3.00 (+4.1) 3.10 (+4.9)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 152 Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF
2 150 DNS Agnes Wenzel 2004 Trongårdens IF
3 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 161 DNS Thea Vo 2005 Trongårdens IF
5 6 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 38 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
8 149 DNS Emma Ziegler 2005 Trongårdens IF
9 159 DNS Mona Hansen 2005 Trongårdens IF
10 156 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
11 76 3.09 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
12 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
1 127 3.27 Tsinat Krause 2004 Sparta
2 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 98 3.68 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 126 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 45 4.11 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 104 4.00 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
7 50 3.20 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
8 122 3.43 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
9 46 3.31 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 125 3.18 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
11 108 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
12 49 3.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
SCRATCH
1 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.35 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM 4.95 4.83 5.35 4.74 4.79 4.97
2 5.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 5.20 4.80 4.81 5.20 5.22 5.22
3 4.38 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 3.89 3.87 4.03 4.02 3.74 4.38
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 4.81 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
2 177 5.15 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
3 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.72 Luis Syhler 2006 Greve Atletik 28.72 25.45 26.71 23.86 24.65 26.33
2 27.81 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 25.19 26.91 27.81 23.11 26.68 26.39
3 23.80 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF 23.15 23.80 20.75 17.17 21.03 20.54
4 22.57 Gustav Brok 2006 Gentofte IK 18.13 18.52 X 22.57 20.60 19.37
5 19.98 Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club 18.69 18.61 19.56 16.12 19.98 X
DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 30.63 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 56 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
3 51 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
4 17 Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
5 163 DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
6 173 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Drenge 10-11 år - 1000 meter - Day 1 at 10:05
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.19.51 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød Atletik
2 3.29.14 Frederik Lee 2004 AGF
3 3.57.56 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 4.27.20 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Frederik Lee 2004 AGF
2 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 39 3.16.47 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød Atletik
4 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
5 64 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - 1000 meter - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.26.33 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
2 3.32.57 Sarah Glad 2003 Sparta
3 3.33.02 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
4 3.33.18 Maja Felby 2002 Køge Atletik
5 3.40.02 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 3.39 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
2 32 3.20 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 124 Sarah Glad 2003 Sparta
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 96 3.36.91 Maja Felby 2002 Køge Atletik
Drenge 12-13 år - 1000 meter - Day 1 at 10:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.24.76 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
2 3.49.39 Frederik Fernando Joensen 2002 Hvidovre AM
3 4.20.91 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
DNS Jakob Nissen Nielsen 2003 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 DNS Jakob Nissen Nielsen 2003 Aarhus 1900
2 87 Frederik Fernando Joensen 2002 Hvidovre AM
3 67 3.20 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
4 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 4 - Wind: -0.1
1 10.01 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 10.23 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 10.25 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 4 - Wind: -0.3
1 9.48 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
2 9.51 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
3 10.22 Frederik Lee 2004 AGF
4 11.74 Sebastian Vange 2005 Trongårdens IF
5 11.76 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
HEAT 3 / 4 - Wind: +2.0
1 q 9.15 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
2 9.58 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
3 10.10 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
4 10.19 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
5 10.25 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
HEAT 4 / 4 - Wind: +0.0
1 q 9.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 q 9.21 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
3 q 9.22 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
4 q 9.31 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 q 9.46 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 165 DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
5 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 4
2 171 Sebastian Vange 2005 Trongårdens IF
3 68 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 37 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
5 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
6 5 Frederik Lee 2004 AGF
HEAT 3 / 4
2 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
3 41 10.25 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
4 79 9.38 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
5 58 9.86 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 88 10.32 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
HEAT 4 / 4
2 146 9.38 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 29 9.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
4 129 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 42 9.23 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
6 132 9.35 Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 3 - Wind: +1.8
1 q 9.71 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
2 10.11 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 10.16 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
4 10.73 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
5 11.12 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 11.15 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 3 - Wind: -4.1
1 10.09 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
2 10.41 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 10.45 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 10.46 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
5 10.51 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 10.79 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
HEAT 3 / 3 - Wind: +0.1
1 q 9.70 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 q 9.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 q 9.87 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
4 q 9.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
5 q 9.92 Emilie Kirst 2004 Sparta
6 9.93 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
2 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 46 10.54 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
5 156 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
6 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3
1 122 10.20 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
2 50 9.96 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 98 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 112 9.90 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 125 10.07 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 76 10.41 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
HEAT 3 / 3
1 101 9.53 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 105 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 45 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 104 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 108 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 49 9.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
SCRATCH
2 149 DNS Emma Ziegler 2005 Trongårdens IF
3 150 DNS Agnes Wenzel 2004 Trongårdens IF
4 161 DNS Thea Vo 2005 Trongårdens IF
5 159 DNS Mona Hansen 2005 Trongårdens IF
5 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
6 152 DNS Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.53 Gustav Brok 2006 Gentofte IK 5.53 5.50 5.06 5.47 4.64 5.37
2 5.13 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF X 4.67 4.82 5.13 4.06 4.95
3 4.86 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas 3.21 3.39 4.86 4.38 4.65 3.72
4 3.80 Felipe Holme 2007 Greve Atletik 2.83 3.80 3.80 2.72 2.73 X
5 0.00 Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 55 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
2 173 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
3 163 Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
4 95 4.47 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 51 5.49 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.73 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik 20.83 X 18.93 20.63 X 23.73
2 14.30 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik X 10.15 X 13.43 13.31 14.30
3 13.61 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik 9.09 8.22 10.91 12.72 11.86 13.61
4 12.27 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik 12.10 12.10 11.50 X X 12.27
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 11:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.75 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 20.32 18.31 17.84 19.66 21.75 16.33
2 16.98 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF 15.85 13.65 16.98 16.69 14.97 15.69
3 15.92 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 15.73 12.96 12.72 14.87 15.92 14.39
4 14.33 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club 12.92 12.02 14.33 11.37 11.83 13.55
5 11.41 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 8.75 10.09 9.61 11.00 10.91 11.41
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 158 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
2 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 47 9.46 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 24 21.35 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 11:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 11.55 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
2 12.91 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
3 13.17 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
DNS Martin Nordstrand 2003 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 167 DNS Martin Nordstrand 2003 Trongårdens IF
4 168 12.5 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
5 170 12.6 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
6 20 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 90 95 100 105 110 115 120 123
1 1.20 Simon Damsø 2004 AK Brøndby O O O O O XXX
2 1.15 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik O O O O O XXO XXX
3 1.05 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM O XXX
4 1.05 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF O XO O XO XXX
DNS Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 7 1.10 Simon Damsø 2004 AK Brøndby
3 88 1.15 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 41 1.15 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
5 129 DNS 1.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 11:20
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.74 (+3.6) Carl Johan Zachariae 2004 Sparta 4.58 (+5.7) 4.62 (+5.6) 4.55 (+3.6) 4.60 (+5.3) 4.74 (+3.6) 4.65 (+5.7)
2 4.37 (+6.1) Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF 4.31 (+3.7) 4.00 (+4.1) 4.25 (+5.3) 4.37 (+6.1) 4.06 (+7.7) 4.01 (+4.8)
3 4.20 (+3.0) Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club 3.97 (+3.7) 4.13 (+5.9) 4.20 (+3.0) 4.01 (+3.0) 4.06 (+3.5) 4.15 (+6.1)
4 3.90 (+4.9) Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik 3.90 (+4.9) 3.64 (+5.5) X 3.79 (+3.6) 3.61 (+3.9) 3.75 (+5.0)
5 3.86 (+4.6) Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 3.73 (+4.0) 3.85 (+4.4) 3.80 (+4.0) 3.79 (+3.4) 3.86 (+4.6) 3.50 (+4.0)
6 3.71 (+3.9) Hakeem Ali 2005 Sparta 3.71 (+3.9) 3.36 (+5.0) -
7 3.69 (+4.6) Frederik Lee 2004 AGF 3.68 (+4.5) 3.69 (+4.6) 3.61 (+4.5)
8 3.62 (+3.5) Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 3.62 (+3.5) 3.55 (+4.6) 3.47 (+3.6)
9 3.58 (+6.5) Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik 3.52 (+5.7) 3.58 (+6.5) 3.45 (+3.9)
10 3.52 (+5.7) Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 3.52 (+5.7) 3.25 (+4.5) 3.35 (+4.5)
11 3.49 (+4.5) Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 3.49 (+4.5) 3.43 (+3.1) 3.28 (+3.0)
12 3.35 (+3.7) Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 3.35 (+3.7) 3.12 (+2.7) 2.80 (+4.9)
13 3.30 (+5.3) Sebastian Thulstrup 2004 Sparta 3.30 (+5.3) 3.02 (+1.8) 3.05 (+4.4)
14 2.71 (+4.6) David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM 2.63 (+3.7) 2.63 (+4.0) 2.71 (+4.6)
DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 165 DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
3 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
5 5 Frederik Lee 2004 AGF
6 142 3.13 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 88 3.36 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
8 132 3.56 Hakeem Ali 2005 Sparta
9 146 3.57 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
10 68 3.62 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
11 42 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
12 79 3.91 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
13 58 3.97 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
14 29 4.20 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
15 129 4.82 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.9
1 q 11.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
2 q 11.49 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
3 q 11.72 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
DNS Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.9
1 q 11.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.40 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 q 11.52 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
4 11.84 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 23 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
3 44 12.12 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 151 DNS 12.9 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 160 DNS 11.99 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
3 43 11.46 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 75 11.44 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
6 72 11.50 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +0.4
1 q 13.33 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
2 q 13.40 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 q 13.62 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
4 q 14.99 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
DNS Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.4
1 q 13.42 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
2 q 15.56 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
3 16.17 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
DNS Lucas Bunch 2000 Sparta
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 57 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
3 128 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 166 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
5 145 DNS Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
6 164 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
3 172 14.5 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
4 139 13.06 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
5 136 DNS 13.34 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 134 17.71 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.0
1 q 13.97 Anna Harder 2000 Allerød Atletik og Motion
2 q 14.01 Victoria Nielsen 2000 Allerød Atletik og Motion
DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
DNS Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
DNS Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
START LIST
I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
3 11 14.21 Victoria Nielsen 2000 Allerød Atletik og Motion
4 63 DNS 13.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 9 13.61 Anna Harder 2000 Allerød Atletik og Motion
6 157 DNS 14.9 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS 7.77 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 10.75 Simone Lautrup 1998 IK Hellas 10.67 9.88 10.32 10.75 10.12 10.58
DNS Ayoe B Røbel 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 DNS 10.77 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
2 94 11.80 Simone Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.14 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF 17.79 X 23.14 20.23 19.21 21.02
2 19.73 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF 17.83 X 19.73 17.04 11.86 18.60
3 17.43 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF 15.83 X 15.87 X X 17.43
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
2 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
3 168 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.9
1 9.28 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 9.47 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 9.51 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 9.66 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
5 9.72 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 9.76 Emilie Kirst 2004 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 9.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 104 9.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 45 9.70 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 15 9.71 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
5 101 9.87 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 105 9.92 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.0
1 9.07 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
2 9.40 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
3 9.45 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
4 9.57 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 9.65 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
DNS Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 132 9.31 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 29 9.21 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
3 129 9.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 79 DNS 9.15 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
5 42 9.22 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
6 146 9.46 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 12:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -0.1
1 q 7.54 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
2 8.98 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: +0.0
1 q 7.00 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 7.14 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
3 q 7.21 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
4 q 7.48 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
5 q 7.59 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 163 DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
3 55 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
4 51 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
5 17 DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 56 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
3 18 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
4 30 7.06 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 95 7.1 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
6 35 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 173 DNS Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS 3.65 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
2 63 DNS 5.14 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.08 (+5.8) Simone Lautrup 1998 IK Hellas 4.86 (+6.1) 4.79 (+4.7) 4.85 (+4.9) X 5.08 (+5.8) 4.79 (+2.0)
2 4.86 (+6.2) Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta 4.72 (+5.3) 4.50 (+5.4) 4.86 (+6.2) 4.66 (+4.0) X 4.75 (+5.6)
3 4.76 (+4.3) Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta 4.53 (+7.3) 4.35 (+3.1) 4.45 (+4.3) 4.76 (+4.3) 4.56 (+4.7) 4.68 (+4.8)
4 4.70 (+5.4) Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 4.35 (+6.3) 2.77 (+6.0) 2.79 (+7.3) 4.70 (+5.4) 4.44 (+2.9) 4.58 (+4.3)
5 4.10 (+5.4) Josephine Eyrich 1999 Trongårdens IF X 4.10 (+5.4) X X 4.06 (+3.3) 4.02 (+3.0)
6 3.78 (+6.1) Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF 3.78 (+6.1) 3.27 (+6.5) 2.74 (+5.8) 3.25 (+5.6) 3.69 (+5.8) 3.71 (+4.4)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
2 154 3.85 Josephine Eyrich 1999 Trongårdens IF
3 119 4.80 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 110 4.81 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
5 116 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 94 4.89 Simone Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 5.08 (+5.0) Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte IF Atletik 5.07 (+5.7) 5.08 (+5.0) 4.99 (+6.6) 4.36 (+3.8) X X
2 4.81 (+6.3) Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik 4.19 (+3.6) 4.81 (+6.3) 4.10 (+7.4) 3.99 (+3.3) X X
3 3.84 (+3.1) Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF 3.70 (+5.7) 3.84 (+3.1) 3.53 (+6.3) 3.23 (+2.7) 3.49 (+5.3) X
4 3.76 (+4.3) Jonathan Thulstrup 2001 Sparta 3.76 (+4.3) 2.53 (+4.3) 3.31 (+4.1) 3.31 (+4.4) X X
5 3.40 (+3.7) Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF 2.95 (+3.7) 3.20 (+3.5) 3.34 (+3.9) 3.40 (+3.7) 2.94 (+5.7) 3.25 (+5.3)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
2 78 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte IF Atletik
3 57 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
4 172 3.75 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
5 134 4.01 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
SCRATCH
1 136 DNS 5.17 Lucas Bunch 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.17 (+4.0) Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta X 6.17 (+4.0) X 5.87 (+3.2) 5.13 (+6.0) -
2 6.08 (+4.9) Simon Traoré 1998 Sparta 6.08 (+4.9) 5.95 (+4.0) 5.75 (+4.8) - - -
6.29 (+5.3) Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF 6.08 (+6.3) 5.78 (+4.4) 6.19 (+7.2) 6.29 (+5.3) 5.55 (+3.1) 5.99 (+4.8)
DNS Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 397 Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
2 144 6.32 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
3 140 DNS 6.37 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 143 6.61 Simon Traoré 1998 Sparta
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 9.00 Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 54 Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
4 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
5 2 DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +0.2
1 7.67 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 12:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 95 100 105 110 115 120 123 125 128
1 1.25 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta O O XO O O XO XXX
2 1.15 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta O O O XXX
3 1.10 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK O O XO XXX
4 1.05 Emilie Kirst 2004 Sparta O X
5 0.00 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 1.00 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 49 1.15 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 111 1.16 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
4 112 1.22 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 105 1.25 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.81 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM 6.62 6.39 6.81 6.57 6.63 6.72
2 6.39 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta 5.94 6.39 6.07 6.00 5.86 6.15
3 6.23 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM 5.93 5.53 5.75 5.80 5.35 6.23
4 6.20 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 6.03 5.94 X X 5.34 6.20
5 5.82 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF 5.82 5.61 5.57 5.37 5.77 5.36
6 5.80 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM 5.51 5.38 5.55 5.57 5.80 5.53
7 5.40 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta X 5.40 5.19
8 5.34 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik 5.34 5.04 5.10
9 4.49 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM 4.49 4.38 X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
2 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
5 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
6 88 5.90 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 142 6.12 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
8 58 6.22 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
9 146 6.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 13:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 37.00 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 35.88 36.73 34.30 35.33 37.00 36.73
2 30.25 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club 26.12 26.00 23.96 28.46 30.25 25.45
3 28.13 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 25.82 27.32 28.13 27.79 25.45 25.19
4 19.45 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 18.46 16.74 18.73 15.91 14.45 19.45
5 18.97 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF 18.97 X 17.17 17.50 X X
6 17.00 Lise Damsø 2004 AK Brøndby 10.97 X 17.00 14.45 16.75 13.02
DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
2 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 6 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
5 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 113 16.58 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
7 114 37.14 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 13:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: -2.1
1 q 7.72 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 q 8.10 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 q 8.13 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2 - Wind: -0.2
1 q 7.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 q 7.45 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
3 q 8.02 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
4 8.61 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 47 8.58 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
3 24 7.12 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 177 7.50 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
5 158 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
SCRATCH
1 93 DNS 7.67 Silke lykke Evensen 2007 IK Hellas
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.3
1 10.99 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 11.10 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 11.11 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
4 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
5 11.27 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 11.52 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 11.52 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
2 72 11.40 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 23 11.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
4 74 11.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 44 11.49 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 12 11.72 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 143 146 149 153
1 1.49 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM O O O O XO XXX
2 1.25 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O XXO XXX
3 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik O O XXX
4 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik O XO XXX
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
2 74 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 48 1.30 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 160 DNS 1.30 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
5 176 1.52 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 28.45 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta 28.45 27.96 X X 25.61 27.26
DNS Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS 19.23 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
2 102 28.93 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
500 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 27.74 Ayoe B Røbel 1998 Sparta 20.62 X 23.81 22.27 19.61 27.74
DNS Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
2 155 DNS Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
4.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 11.79 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF 10.58 10.85 10.96 11.06 11.79 10.81
2 11.72 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte IF Atletik 10.80 10.82 10.83 11.38 11.20 11.72
3 11.06 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta 11.06 10.29 9.12 10.07 10.48 10.01
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 65 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
2 128 10.91 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 81 11.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte IF Atletik
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
5.0 kg
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 14:00
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 46.44 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club 45.72 43.45 46.44 44.60 44.30 41.10
2 35.14 Hakeem Ali 2005 Sparta 34.94 31.20 35.14 31.99 31.40 33.08
3 33.90 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF 27.10 28.41 32.02 33.90 X 31.10
4 31.48 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF 28.05 30.62 31.45 31.48 21.73 23.37
DNS David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 86 DNS David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
3 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
4 132 34.38 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 29 45.81 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 91 DNS Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 1 at 14:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 1.91 (+4.2) Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900 1.63 (+2.3) X 1.75 (+5.8) 1.91 (+5.6) 1.69 (+3.5) 1.91 (+4.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
SCRATCH
1 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
2 54 DNS Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
Drenge 6-7 år - Længdespring - Day 1 at 14:10
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.15 (+0.1) Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club 3.00 (+4.9) 2.50 (+3.4) 3.14 (+5.2) 2.91 (+5.3) 2.92 (+4.5) 3.15 (+0.1)
2 2.43 (+3.7) Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club 2.35 (+5.2) 2.23 (+0.4) 2.43 (+3.7) 2.34 (+3.1) 2.38 (+2.6) 2.26 (+2.8)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
2 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 14:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.1
1 7.11 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 7.62 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
3 7.72 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
4 8.06 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
5 8.12 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
DNS Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 8.10 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
2 82 7.72 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 24 7.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 158 DNS 7.45 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
5 177 8.02 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
6 16 8.13 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 14:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.6
1 6.86 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 7.02 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
3 7.02 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
4 7.12 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
5 7.25 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
6 7.56 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 7.54 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
2 95 7.21 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 30 7.00 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 35 7.14 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
5 56 7.48 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
6 18 7.59 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -1.8
1 11.76 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte IF Atletik
2 12.07 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
3 12.85 Yousef Al basari 1999 Trongårdens IF
12.08 Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 80 11.18 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte IF Atletik
4 397 Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
5 34 11.59 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
6 175 13.01 Yousef Al basari 1999 Trongårdens IF
SCRATCH
1 140 DNS 11.47 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 143 DNS 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
3 144 DNS 11.6 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.7
1 13.88 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
2 14.29 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
3 14.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 15.25 Josephine Eyrich 1999 Trongårdens IF
5 15.34 Clara Vo 1999 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 153 Clara Vo 1999 Trongårdens IF
3 110 14.16 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
4 116 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 119 13.63 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 154 Josephine Eyrich 1999 Trongårdens IF
SCRATCH
1 155 DNS Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 140 148 155 160 165 170
1 1.65 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte IF Atletik O O XO O O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 1.67 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte IF Atletik
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:00
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.80 (+5.8) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.58 (+3.5) X 3.80 (+5.8) 3.77 (+4.2) 3.74 (+4.1) 3.74 (+4.5)
2 3.61 (+4.8) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club 3.17 (+2.2) 3.33 (+4.9) X 3.61 (+4.8) 3.51 (+4.4) 3.57 (+4.8)
3 3.21 (+4.2) Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM 2.93 (+2.9) 3.21 (+4.2) 2.89 (+3.5) 3.00 (+5.1) 3.01 (+5.3) 3.07 (+5.1)
4 3.01 (+4.9) Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM 2.91 (+3.6) 2.91 (+3.5) 2.99 (+7.0) 2.85 (+6.3) 3.01 (+4.9) 2.77 (+3.4)
5 2.92 (+4.0) Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club 2.79 (+1.9) 2.88 (+4.1) 2.92 (+4.0) 2.78 (+5.5) 2.61 (+7.0) 2.69 (+4.3)
6 2.91 (+5.1) Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club 2.76 (+3.6) 2.66 (+3.3) 2.90 (+3.9) 2.73 (+7.0) 2.66 (+5.1) 2.91 (+5.1)
7 2.39 (+3.5) Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF 2.23 (+2.7) 2.38 (+3.4) 2.39 (+3.5) 2.38 (+5.6) 2.23 (+4.6) 2.28 (+6.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 47 2.25 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 177 3.19 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
6 25 3.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
7 24 3.70 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 92 DNS 3.03 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 158 DNS Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.71 (+4.6) Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club 3.53 (+3.4) 3.71 (+4.6) 3.40 (+2.2) 3.62 (+3.1) 3.68 (+4.5) 3.66 (+4.6)
2 3.11 (+3.2) Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club X 3.11 (+4.5) 2.97 (+6.4) X 2.90 (+3.5) 3.11 (+3.2)
3 3.04 (+4.4) August Skytte Christensen 2007 IK Hellas 3.04 (+4.4) 2.81 (+3.5) 2.65 (+5.0) 2.97 (+4.2) 2.70 (+3.6) 2.68 (+4.1)
4 2.97 (+5.1) Luis Syhler 2006 Greve Atletik 2.69 (+5.5) 2.76 (+4.4) 2.93 (+5.6) 2.78 (+3.3) 2.90 (+4.4) 2.97 (+5.1)
5 2.15 (+3.8) Felipe Holme 2007 Greve Atletik 2.15 (+3.8) 1.73 (+2.1) 2.11 (+4.9) 1.90 (+3.4) 1.80 (+5.4) 1.92 (+6.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
3 18 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
4 55 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
5 95 3.34 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
6 30 3.85 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 17 DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
2 163 DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
3 173 DNS Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 8.74 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta 8.74 8.62 7.60 8.24 8.47 8.48
2 7.61 Emilie Kirst 2004 Sparta 7.45 7.61 X 6.91 6.84 7.16
3 7.03 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF 6.69 6.52 6.15 7.03 6.65 6.43
4 6.38 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta 6.05 6.38 5.83 5.54 5.23 5.77
5 5.48 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik 5.37 5.48 X 5.41 5.30 X
6 5.37 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM 4.37 4.47 5.37 4.97 5.21 5.12
7 4.99 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta 4.71 4.96 4.99
DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 38 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
3 113 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
4 77 5.81 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik
5 101 6.64 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 45 7.32 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
7 105 7.86 Emilie Kirst 2004 Sparta
8 114 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: -0.6
1 13.86 Anna Harder 2000 Allerød Atletik og Motion
2 13.96 Victoria Nielsen 2000 Allerød Atletik og Motion
DNS Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
DNS Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 63 DNS Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 14 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
4 9 13.97 Anna Harder 2000 Allerød Atletik og Motion
5 11 14.01 Victoria Nielsen 2000 Allerød Atletik og Motion
6 157 DNS Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 1 at 15:10
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.10 Ronja Rewall 2009 Greve Atletik 6.10 4.67 5.36 5.72 4.72 5.34
DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
2 54 Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
3 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 1 at 15:10
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 21.75 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club 21.75 20.33 X 17.50 19.52 21.04
2 16.92 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club 13.04 16.92 13.90 X 14.50 13.11
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
2 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +1.8
1 12.80 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
2 12.81 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 12.97 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 13.00 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
5 15.18 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
DNS Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 DNS 14.99 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
2 139 13.42 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 164 13.33 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
4 128 13.40 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
5 57 13.62 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
6 134 15.56 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Piger 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 15:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.11.73 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 1.12.84 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 1.13.96 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 1.15.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 1.17.85 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
6 1.18.44 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 1.18.49 Tsinat Krause 2004 Sparta
8 1.21.56 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
9 1.21.81 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
10 1.21.83 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
11 1.23.06 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik
12 1.23.20 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
13 1.23.78 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
14 1.28.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
15 1.29.36 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
16 1.29.52 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 1 / 2
6 1.18.44 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 1.18.49 Tsinat Krause 2004 Sparta
8 1.21.56 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
10 1.21.83 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
12 1.23.20 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
14 1.28.31 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
15 1.29.36 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
16 1.29.52 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
HEAT 2 / 2
1 1.11.73 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 1.12.84 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
3 1.13.96 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 1.15.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 1.17.85 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
9 1.21.81 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
11 1.23.06 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik
13 1.23.78 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 108 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 46 1.38.96 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 127 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
5 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 98 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 33 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
8 113 1.38.82 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 45 1.19.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 101 70.36 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 104 1.13.37 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 111 1.20.0 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
5 77 81.22 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik
6 125 1.29.68 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 126 73.46 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 112 1.21.00 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
SCRATCH
1 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 15:35
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.09.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
2 1.11.52 Frederik Lee 2004 AGF
3 1.13.94 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
4 1.21.55 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
5 1.34.89 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
DNS Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
DNS Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Frederik Lee 2004 AGF
2 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
3 142 1.25.65 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 37 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
5 29 67.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
6 79 DNS 73.99 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
7 91 DNS Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
8 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Piger 8-9 år - 400 meter - Day 1 at 15:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.26.84 Alma Barré Pedersen 2006 Allerød Atletik og Motion
2 1.26.88 Katrine Elfrida Hoigaard 2006 Allerød Atletik og Motion
3 1.29.02 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 1.34.29 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
5 1.39.43 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør IF
6 1.56.55 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
7 2.02.23 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
DNS Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
2 8 Alma Barré Pedersen 2006 Allerød Atletik og Motion
3 10 Katrine Elfrida Hoigaard 2006 Allerød Atletik og Motion
4 26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 82 DNS Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 62 1.32 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør IF
7 25 1.25.83 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
8 47 1.59.01 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 92 DNS 1.26.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
Drenge 8-9 år - 400 meter - Day 1 at 16:00
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.23.44 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
2 1.27.35 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 1.30.65 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 1.19.86 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
2 18 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
3 95 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
SCRATCH
1 17 DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.85 (+9.9) Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club 4.85 (+9.9) 2.54 (+8.4) 2.41 (+6.3) X 2.11 (+1.8) X
2 4.21 (+5.8) Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF 4.09 (+6.9) 4.05 (+4.5) 3.98 (+5.3) 4.21 (+5.8) 4.10 (+4.3) 4.06 (+3.9)
3 3.69 (+4.1) Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF X 3.53 (+4.2) X 3.55 (+4.9) 3.69 (+4.1) 3.53 (+2.5)
4 3.40 (+7.5) Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF 3.40 (+7.5) 3.29 (+5.3) 3.07 (+6.1) 3.26 (+2.3) 3.15 (+5.8) 3.03 (+4.7)
5 3.35 (+3.6) Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM 3.35 (+3.6) 3.33 (+5.4) 2.86 (+7.7) 3.11 (+6.0) 2.91 (+4.5) 3.09 (+3.0)
DNS Martin Nordstrand 2003 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
2 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
3 167 DNS Martin Nordstrand 2003 Trongårdens IF
4 20 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
5 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
6 168 3.75 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 16:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.40 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 8.53 8.50 8.39 8.41 8.79 9.40
2 9.21 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM 8.82 7.95 8.42 9.21 8.77 8.40
3 8.37 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 7.54 8.32 8.37 6.93 7.95 7.36
4 7.54 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club 7.54 7.42 7.01 6.81 6.95 6.75
5 7.18 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF 6.57 6.56 5.60 7.18 6.82 6.66
6 5.83 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 5.83 5.68 4.93 5.57 5.73 4.26
7 0.00 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
2 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 44 5.42 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 43 6.72 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 48 7.65 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
6 176 9.54 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
7 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 16:00
600 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 42.66 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte IF Atletik 42.66 39.02 39.64 35.90 36.76 X
2 33.60 Mikkel Christophersen 2001 Sparta 22.36 32.25 31.77 32.83 31.95 33.60
3 25.33 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta X X 23.43 X 25.33 21.57
4 13.54 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF X 11.81 X 13.54 X 11.62
DNS Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte IF Atletik
2 65 DNS Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
3 128 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 166 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
5 139 34.50 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 16:00
700 gram
Piger 6-7 år - 400 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
2 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
Drenge 6-7 år - 400 meter - Day 1 at 16:10
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.25.62 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
2 1.28.45 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
3 1.31.52 William Thøgersen 2008 Sparta
4 1.34.35 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
5 1.42.73 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 137 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
2 148 1.36.22 William Thøgersen 2008 Sparta
3 19 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
4 133 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Piger 12-13 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.06.25 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
2 1.09.12 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
3 1.09.64 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 1.11.09 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
5 1.11.52 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
6 1.12.34 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
HEAT 1 / 2
3 1.09.64 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
5 1.11.52 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
6 1.12.34 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
DNS Sara Graabek Stig 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.06.25 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
2 1.09.12 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
4 1.11.09 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 59 1.10.20 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 123 DNS Sara Graabek Stig 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
2 32 70.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 160 DNS 0.65 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
4 13 68.18 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 21 71.33 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
Drenge 12-13 år - 400 meter - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.04.80 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
2 1.07.39 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
3 1.12.67 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød Atletik
4 1.15.95 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
DNS Jakob Nissen Nielsen 2003 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
3 40 1.16 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød Atletik
4 36 67.2 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 399 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
5 4 DNS Jakob Nissen Nielsen 2003 Aarhus 1900
SCRATCH
1 174 DNS Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 130 135 140
1 1.35 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta O XXO XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 1.44 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 130 135 140 145 150 155
1 1.50 Simone Lautrup 1998 IK Hellas O O O O O XXX
1 1.50 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta O O O XXX
3 1.50 Emilie Persson 1999 Sparta O O XXO O XXX
4 1.45 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta O O XO XXX
5 1.15 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF O XXX
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
2 94 1.44 Simone Lautrup 1998 IK Hellas
3 116 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 106 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
5 119 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 400 meter - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 53.95 William Devantier 2000 Sparta
2 56.28 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
3 58.05 Jakob Zäll 2001 Ängelholms IF
4 58.07 Sebastian NIelsen 2000 Sparta
5 1.13.72 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 172 70.1 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
3 22 59.62 Jakob Zäll 2001 Ängelholms IF
4 70 0.60 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
5 147 57.00 William Devantier 2000 Sparta
6 141 59.88 Sebastian NIelsen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 56.16 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
2 1.02.25 Yousef Al basari 1999 Trongårdens IF
DNS Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 397 DNS Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
4 175 0.65 Yousef Al basari 1999 Trongårdens IF
5 34 51.85 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 400 meter - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.06.04 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
2 1.06.30 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
3 1.15.02 Isabella Jensen 2001 Sparta
DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
DNS Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
2 103 63.89 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 61 1.12 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
4 109 1.28 Isabella Jensen 2001 Sparta
5 1 DNS Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:50
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 1.14.15 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 155 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 17:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.49 (+0.9) Helena Ring 2002 Amager Atletik Club X X 4.13 (+2.0) 4.15 (+1.3) 3.25 (+3.8) 4.49 (+0.9)
2 4.48 (+2.8) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.34 (+3.1) 4.38 (+2.1) 4.42 (+3.0) 4.33 (+1.9) 4.48 (+2.8) 4.33 (+2.2)
3 4.45 (+3.7) Esther Arce 2002 Amager Atletik Club 4.45 (+3.7) 4.38 (+2.4) 4.33 (+3.2) 4.24 (+2.3) 4.33 (+4.0) 4.30 (+3.2)
4 4.33 (+2.3) Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 4.21 (+2.8) 4.21 (+1.6) 4.25 (+1.9) 4.31 (+2.7) X 4.33 (+2.3)
5 4.19 (+3.4) Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik 4.19 (+3.4) 4.01 (+1.2) 4.15 (+2.1) 4.07 (+2.9) 3.82 (+3.4) 4.13 (+1.6)
6 4.12 (+4.0) Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF 3.44 (+1.7) 4.07 (+1.9) X 3.85 (+2.4) 4.12 (+4.0) 4.05 (+4.7)
7 4.02 (+3.2) Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 4.02 (+3.2) 2.85 (+2.1) 3.96 (+2.4)
8 3.88 (+2.3) Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik 3.88 (+2.3) 3.63 (+2.7) 3.63 (+3.5)
DNS Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 13 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
3 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
4 151 DNS 3.45 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 43 4.22 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 44 4.23 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 72 4.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 74 4.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
9 48 4.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
10 160 DNS 4.49 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
SCRATCH
1 73 DNS 3.76 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 17:00
3.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 6.92 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF 6.92 6.34 6.12 6.42 6.65 5.79
2 4.83 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF 4.60 4.79 4.83 4.83 X 4.44
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 170 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.01.06 Matilde Willer 2000 Sparta
2 5.10.80 Frida Schledermann 2001 Sparta
3 5.24.80 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
4 5.42.21 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
5 5.46.57 Maria Louise Østengaard-S 2000 Sparta
DNS Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 5.06.41 Frida Schledermann 2001 Sparta
2 97 5.31.44 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 118 Maria Louise Østengaard-S 2000 Sparta
4 120 4.56.29 Matilde Willer 2000 Sparta
5 1 DNS Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900
6 117 5.10.00 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 17:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 5.22.01 Astrid Bager 1999 Sparta
2 5.25.33 Maya Desmond 1999 Sparta
3 5.48.76 Louise Kræmmer 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 Louise Kræmmer 1999 Sparta
2 99 5.12.06 Astrid Bager 1999 Sparta
3 121 5.30.72 Maya Desmond 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.46.34 Conrad Lind 2001 Sparta
2 4.47.46 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd Atletik Club
DNS Frederik Devantier 2001 Sparta
DNS Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
DNS Jakob Ehlert Andersen 2000 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 131 DNS Frederik Devantier 2001 Sparta
2 69 DNS 4.30 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
3 27 4.49.34 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd Atletik Club
4 66 DNS Jakob Ehlert Andersen 2000 Helsingør IF
5 130 4.36.41 Conrad Lind 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 17:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 4.24.44 Malthe Nielsen 1999 Sparta
2 4.30.68 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
3 4.33.83 Louis Hermann 1999 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 135 4.36.56 Louis Hermann 1999 Sparta
2 69 4.44 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
3 138 4.22.65 Malthe Nielsen 1999 Sparta