Lyngby Games • 2015 May 17 • Lyngby Atletik Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 10-11 år - 1000 meter - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 83 Karoline Elisabeth Joense 2004 Hvidovre AM
2 31 3.33.77 Mathilde Mikkelsen 2004 Blovstrød Løverne
3 126 3.43.27 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
4 50 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
5 400 DNS Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 10:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
3 20 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 152 Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF
2 150 DNS Agnes Wenzel 2004 Trongårdens IF
3 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 161 DNS Thea Vo 2005 Trongårdens IF
5 6 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
6 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
7 38 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
8 149 DNS Emma Ziegler 2005 Trongårdens IF
9 159 DNS Mona Hansen 2005 Trongårdens IF
10 156 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
11 76 3.09 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
12 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
1 127 3.27 Tsinat Krause 2004 Sparta
2 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 98 3.68 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 126 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
5 45 4.11 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
6 104 4.00 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
7 50 3.20 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
8 122 3.43 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
9 46 3.31 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
10 125 3.18 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
11 108 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
12 49 3.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
SCRATCH
1 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
Piger 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 10:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 4.81 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
2 177 5.15 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
3 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 10:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 30.63 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
2 56 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
3 51 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
4 17 Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
5 163 DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
6 173 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Drenge 10-11 år - 1000 meter - Day 1 at 10:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Frederik Lee 2004 AGF
2 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 39 3.16.47 Axel Vang Christensen 2004 FIF Hillerød Atletik
4 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
5 64 Alexander Wulff 2005 Helsingør IF
Piger 12-13 år - 1000 meter - Day 1 at 10:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 3.39 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
2 32 3.20 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 124 Sarah Glad 2003 Sparta
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 96 3.36.91 Maja Felby 2002 Køge Atletik
Drenge 12-13 år - 1000 meter - Day 1 at 10:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 DNS Jakob Nissen Nielsen 2003 Aarhus 1900
2 87 Frederik Fernando Joensen 2002 Hvidovre AM
3 67 3.20 Jeppe Haghfelt 2003 Helsingør IF
4 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:40
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
1 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
3 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
4 165 DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
5 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 4
2 171 Sebastian Vange 2005 Trongårdens IF
3 68 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
4 37 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
5 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
6 5 Frederik Lee 2004 AGF
HEAT 3 / 4
2 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
3 41 10.25 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
4 79 9.38 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
5 58 9.86 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
6 88 10.32 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
HEAT 4 / 4
2 146 9.38 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
3 29 9.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
4 129 8.84 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
5 42 9.23 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
6 132 9.35 Hakeem Ali 2005 Sparta
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 1 at 10:55
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
2 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
3 46 10.54 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
4 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
5 156 Louise Vig Andersen 2005 Trongårdens IF
6 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
HEAT 2 / 3
1 122 10.20 Rosa Lohmann Smed 2004 Sparta
2 50 9.96 Amalie Brok 2004 Gentofte IK
3 98 9.89 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
4 112 9.90 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 125 10.07 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
6 76 10.41 Thea Kofod Kristensen 2004 Holte IF Atletik
HEAT 3 / 3
1 101 9.53 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
2 105 9.46 Emilie Kirst 2004 Sparta
3 45 9.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 104 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 108 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 49 9.59 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
SCRATCH
2 149 DNS Emma Ziegler 2005 Trongårdens IF
3 150 DNS Agnes Wenzel 2004 Trongårdens IF
4 161 DNS Thea Vo 2005 Trongårdens IF
5 159 DNS Mona Hansen 2005 Trongårdens IF
5 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
6 152 DNS Caroline Jørgensen 2005 Trongårdens IF
Drenge 8-9 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 55 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
2 173 Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
3 163 Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
4 95 4.47 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
5 51 5.49 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 1 at 11:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 158 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
2 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 47 9.46 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 24 21.35 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 11:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 167 DNS Martin Nordstrand 2003 Trongårdens IF
4 168 12.5 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
5 170 12.6 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
6 20 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
Drenge 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 11:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 7 1.10 Simon Damsø 2004 AK Brøndby
3 88 1.15 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
4 41 1.15 Mads Goodchild 2004 FIF Hillerød Atletik
5 129 DNS 1.30 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 1 at 11:20
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
2 165 DNS Frederik Sirale 2005 Trongårdens IF
3 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
5 5 Frederik Lee 2004 AGF
6 142 3.13 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
7 88 3.36 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
8 132 3.56 Hakeem Ali 2005 Sparta
9 146 3.57 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
10 68 3.62 Julius Haansbæk Mortensen 2005 Helsingør IF
11 42 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
12 79 3.91 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
13 58 3.97 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
14 29 4.20 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
15 129 4.82 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:25
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 23 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
3 44 12.12 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 151 DNS 12.9 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 160 DNS 11.99 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
3 43 11.46 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 75 11.44 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
6 72 11.50 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:40
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 57 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
3 128 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 166 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
5 145 DNS Thomas Moraes Bengtsson 2001 Sparta
6 164 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2
3 172 14.5 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
4 139 13.06 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
5 136 DNS 13.34 Lucas Bunch 2000 Sparta
6 134 17.71 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:50
START LIST
I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 14 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
3 11 14.21 Victoria Nielsen 2000 Allerød Atletik og Motion
4 63 DNS 13.27 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
5 9 13.61 Anna Harder 2000 Allerød Atletik og Motion
6 157 DNS 14.9 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS 7.77 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
Piger 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 DNS 10.77 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
2 94 11.80 Simone Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
2 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
3 168 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 108 9.92 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 104 9.79 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
3 45 9.70 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
4 15 9.71 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
5 101 9.87 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 105 9.92 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 1 at 12:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 132 9.31 Hakeem Ali 2005 Sparta
2 29 9.21 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
3 129 9.13 Carl Johan Zachariae 2004 Sparta
4 79 DNS 9.15 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
5 42 9.22 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF Hillerød Atletik
6 146 9.46 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 12:40
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 163 DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
3 55 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
4 51 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
5 17 DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 56 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
3 18 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
4 30 7.06 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
5 95 7.1 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
6 35 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
SCRATCH
1 173 DNS Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS 3.65 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
2 63 DNS 5.14 Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
2 154 3.85 Josephine Eyrich 1999 Trongårdens IF
3 119 4.80 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
4 110 4.81 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
5 116 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
6 94 4.89 Simone Lautrup 1998 IK Hellas
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
2 78 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte IF Atletik
3 57 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
4 172 3.75 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
5 134 4.01 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
SCRATCH
1 136 DNS 5.17 Lucas Bunch 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 1 at 12:40
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 397 Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
2 144 6.32 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
3 140 DNS 6.37 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
4 143 6.61 Simon Traoré 1998 Sparta
Piger 6-7 år - 40 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 54 Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
4 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
5 2 DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
Drenge 6-7 år - 40 meter - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Piger 10-11 år - Højdespring - Day 1 at 12:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 46 1.00 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
2 49 1.15 Alberte Dahlsgaard Steens 2004 Gentofte IK
3 111 1.16 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
4 112 1.22 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
5 105 1.25 Emilie Kirst 2004 Sparta
Drenge 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 86 David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
2 91 Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
3 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
4 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
5 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
6 88 5.90 Jonas Strunge 2004 Hvidovre AM
7 142 6.12 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
8 58 6.22 Valdemar Bech Thomsen 2004 Greve Atletik
9 146 6.48 Vitus Rosenkrands 2005 Sparta
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 13:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
2 15 Liva Munksgaard 2004 Amager Atletik Club
3 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
4 6 Lise Damsø 2004 AK Brøndby
5 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 113 16.58 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
7 114 37.14 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 1 at 13:10
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
3 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
5 26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 47 8.58 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
3 24 7.12 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 177 7.50 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
5 158 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
SCRATCH
1 93 DNS 7.67 Silke lykke Evensen 2007 IK Hellas
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 11.52 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
2 72 11.40 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 23 11.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
4 74 11.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 44 11.49 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 12 11.72 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
2 74 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 48 1.30 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 160 DNS 1.30 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
5 176 1.52 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 157 DNS 19.23 Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
2 102 28.93 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 13:40
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 100 Ayoe B Røbel 1998 Sparta
2 155 DNS Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 65 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
2 128 10.91 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
3 81 11.62 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte IF Atletik
Drenge 16-17 år - Kuglestød - Day 1 at 14:00
5.0 kg
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 1 at 14:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 169 Sebastian Magnussen 2004 Trongårdens IF
2 86 DNS David Juul Kofoed Led 2005 Hvidovre AM
3 162 Asger Öjelund 2004 Trongårdens IF
4 132 34.38 Hakeem Ali 2005 Sparta
5 29 45.81 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 91 DNS Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
Piger 6-7 år - Længdespring - Day 1 at 14:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
SCRATCH
1 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
2 54 DNS Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
Drenge 6-7 år - Længdespring - Day 1 at 14:10
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
2 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 8.10 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
2 82 7.72 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
3 24 7.30 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 158 DNS 7.45 Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
5 177 8.02 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
6 16 8.13 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 1 at 14:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 51 7.54 Gustav Brok 2006 Gentofte IK
2 95 7.21 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
3 30 7.00 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
4 35 7.14 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
5 56 7.48 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
6 18 7.59 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 14:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 80 11.18 Tobias Gorgone Larsen 2000 Holte IF Atletik
4 397 Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
5 34 11.59 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
6 175 13.01 Yousef Al basari 1999 Trongårdens IF
SCRATCH
1 140 DNS 11.47 Nicolai Lind Andersen 1998 Sparta
2 143 DNS 11.56 Simon Traoré 1998 Sparta
3 144 DNS 11.6 Sofus Rasmus Clausen 1998 Sparta
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 153 Clara Vo 1999 Trongårdens IF
3 110 14.16 Johanne Wiedemann Simonse 1999 Sparta
4 116 13.59 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
5 119 13.63 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
6 154 Josephine Eyrich 1999 Trongårdens IF
SCRATCH
1 155 DNS Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 15:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 78 1.67 Marius Hytholm Alex Peter 2001 Holte IF Atletik
Drenge 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 15:00
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 82 Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
2 26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
3 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
4 47 2.25 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
5 177 3.19 Signe Kjeldsteen 2006 Viborg AM
6 25 3.40 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
7 24 3.70 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 92 DNS 3.03 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
2 158 DNS Mie Ipsen 2006 Trongårdens IF
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 1 at 15:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 56 Luis Syhler 2006 Greve Atletik
3 18 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
4 55 Felipe Holme 2007 Greve Atletik
5 95 3.34 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
6 30 3.85 Thor Knudsen 2007 Bagsværd Atletik Club
SCRATCH
1 17 DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
2 163 DNS Adrien Fisher 2006 Trongårdens IF
3 173 DNS Valdemar Kopp 2006 Trongårdens IF
Piger 10-11 år - Kuglestød - Day 1 at 15:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 Nicoline Skovsted 2005 Hvidovre AM
2 38 DNS Maja Merrild Ottergren 2004 FIF Hillerød Atletik
3 113 5.15 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
4 77 5.81 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik
5 101 6.64 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
6 45 7.32 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
7 105 7.86 Emilie Kirst 2004 Sparta
8 114 10.15 Klara Thers-Sonne 2004 Sparta
SCRATCH
1 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 63 DNS Vibeke Falbe Hansen 2000 Helsingør IF
3 14 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
4 9 13.97 Anna Harder 2000 Allerød Atletik og Motion
5 11 14.01 Victoria Nielsen 2000 Allerød Atletik og Motion
6 157 DNS Mia Hirschsprung 2001 Trongårdens IF
Piger 6-7 år - Boldkast - Day 1 at 15:10
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
2 54 Ronja Rewall 2009 Greve Atletik
3 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
Drenge 6-7 år - Boldkast - Day 1 at 15:10
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
2 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 15:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 166 DNS 14.99 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
2 139 13.42 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
3 164 13.33 Emil Eyrich 2000 Trongårdens IF
4 128 13.40 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
5 57 13.62 Simon Bjergqvist 2001 Greve Atletik
6 134 15.56 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Piger 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 15:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 108 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 46 1.38.96 Johanna C.B. Jessen 2005 Frederiksberg IF
3 127 Tsinat Krause 2004 Sparta
4 52 Angelina Holme 2004 Greve Atletik
5 400 Nikoline Graae 2005 Trongårdens IF
6 98 Asta Ellermann-Kingombe 2004 Sparta
7 33 Sophie Mørch 2005 Blovstrød Løverne
8 113 1.38.82 Kajsa Salomonsen 2005 Sparta
HEAT 2 / 2
1 45 1.19.21 Ingeborg Falck 2004 Frederiksberg IF
2 101 70.36 Betty Marie Ramsgaard Jen 2004 Sparta
3 104 1.13.37 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 111 1.20.0 Josephine Sofie Houlbjerg 2004 Sparta
5 77 81.22 Thea Lei Hansgaard 2005 Holte IF Atletik
6 125 1.29.68 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
7 126 73.46 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
8 112 1.21.00 Kajsa Duedam Ventrup 2005 Sparta
SCRATCH
1 84 DNS Mikkkeline Timmermann 2005 Hvidovre AM
Drenge 10-11 år - 400 meter - Day 1 at 15:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Frederik Lee 2004 AGF
2 28 DNS Nikolaj Larsen 2005 Bagsværd Atletik Club
3 142 1.25.65 Sebastian Thulstrup 2004 Sparta
4 37 Luis Maillet 2004 Blovstrød Løverne
5 29 67.27 Sofus Vølund 2004 Bagsværd Atletik Club
6 79 DNS 73.99 Mikkel Engilbertsson 2004 Holte IF Atletik
7 91 DNS Malthe Wolfgang Sassersen 2005 Hvidovre AM
8 89 Kristoffer Andersen 2004 Hvidovre AM
Piger 8-9 år - 400 meter - Day 1 at 15:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 Thit Tore Jensen 2007 Amager Atletik Club
2 8 Alma Barré Pedersen 2006 Allerød Atletik og Motion
3 10 Katrine Elfrida Hoigaard 2006 Allerød Atletik og Motion
4 26 Sophia Bosack 2006 Bagsværd Atletik Club
5 82 DNS Caroline Ringhofer 2006 Hvidovre AM
6 62 1.32 Emilie Hostrup Michelsen 2007 Helsingør IF
7 25 1.25.83 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd Atletik Club
8 47 1.59.01 Louise C.B. Jessen 2007 Frederiksberg IF
SCRATCH
1 92 DNS 1.26.83 Silke Lykke Evensen 2007 IK Hellas
Drenge 8-9 år - 400 meter - Day 1 at 16:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 35 1.19.86 Christian Maillet 2006 Blovstrød Løverne
2 18 Daniel Lund 2006 Amager Atletik Club
3 95 August Skytte Christensen 2007 IK Hellas
SCRATCH
1 17 DNS Carl B. Nielsen 2007 Amager Atletik Club
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 16:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 170 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
2 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
3 167 DNS Martin Nordstrand 2003 Trongårdens IF
4 20 Sebastian Monneret 2003 Amager Atletik Club
5 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
6 168 3.75 Oscar Pallisgaard 2002 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 16:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
2 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 44 5.42 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 43 6.72 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 48 7.65 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
6 176 9.54 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
7 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 16:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 Vitus Lei Hansgaard 2001 Holte IF Atletik
2 65 DNS Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør IF
3 128 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
4 166 Lucas Wybrandt 2001 Trongårdens IF
5 139 34.50 Mikkel Christophersen 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - Spydkast - Day 1 at 16:00
700 gram
Piger 6-7 år - 400 meter - Day 1 at 16:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 DNS Emma Nissen Nielsen 2011 Aarhus 1900
2 3 DNS Ida Mosby Nielsen 2008 Aarhus 1900
Drenge 6-7 år - 400 meter - Day 1 at 16:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 137 Magnus Høegh Ørum-Nielsen 2008 Sparta
2 148 1.36.22 William Thøgersen 2008 Sparta
3 19 Lukas Bokvist Zwicki 2008 Amager Atletik Club
4 133 Johan Dahl Kokkegård 2008 Sparta
5 396 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd Atletik Club
Piger 12-13 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 59 1.10.20 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 123 DNS Sara Graabek Stig 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
2 32 70.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 160 DNS 0.65 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
4 13 68.18 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 21 71.33 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
Drenge 12-13 år - 400 meter - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 90 Mads Øls Andersen 2002 Hvidovre AM
3 40 1.16 Elias Barré Pedersen 2003 FIF Hillerød Atletik
4 36 67.2 Gustav Mørch 2002 Blovstrød Løverne
5 399 Johan Christian Holst 2003 Amager Atletik Club
5 4 DNS Jakob Nissen Nielsen 2003 Aarhus 1900
SCRATCH
1 174 DNS Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 102 1.44 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 16-17 år - Højdespring - Day 1 at 16:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 155 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
2 94 1.44 Simone Lautrup 1998 IK Hellas
3 116 1.51 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 106 1.53 Emilie Persson 1999 Sparta
5 119 1.55 Mathilde Søndergaard Jeps 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 400 meter - Day 1 at 16:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 172 70.1 Tobias Vig Andersen 2000 Trongårdens IF
3 22 59.62 Jakob Zäll 2001 Ängelholms IF
4 70 0.60 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør IF
5 147 57.00 William Devantier 2000 Sparta
6 141 59.88 Sebastian NIelsen 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 397 DNS Frederik Sehested Lund 1997 Trongårdens IF
4 175 0.65 Yousef Al basari 1999 Trongårdens IF
5 34 51.85 Alejandro Maillet 1998 Blovstrød Løverne
Piger 14-15 år - 400 meter - Day 1 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 DNS Line Roer Nielsen 2001 Amager Atletik Club
2 103 63.89 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
3 61 1.12 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør IF
4 109 1.28 Isabella Jensen 2001 Sparta
5 1 DNS Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900
Piger 16-17 år - 400 meter - Day 1 at 16:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
6 155 Julia Bielefeld 1999 Trongårdens IF
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 17:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 13 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
3 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
4 151 DNS 3.45 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 43 4.22 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 44 4.23 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 72 4.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 74 4.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
9 48 4.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
10 160 DNS 4.49 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
SCRATCH
1 73 DNS 3.76 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 17:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 174 Willhelm Kopp 2003 Trongårdens IF
2 170 Sebastian Stejlgaaard 2003 Trongårdens IF
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 17:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 107 5.06.41 Frida Schledermann 2001 Sparta
2 97 5.31.44 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 118 Maria Louise Østengaard-S 2000 Sparta
4 120 4.56.29 Matilde Willer 2000 Sparta
5 1 DNS Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900
6 117 5.10.00 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 17:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 115 Louise Kræmmer 1999 Sparta
2 99 5.12.06 Astrid Bager 1999 Sparta
3 121 5.30.72 Maya Desmond 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 1 at 17:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 131 DNS Frederik Devantier 2001 Sparta
2 69 DNS 4.30 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
3 27 4.49.34 Jacob Weel Rosbo 2000 Bagsværd Atletik Club
4 66 DNS Jakob Ehlert Andersen 2000 Helsingør IF
5 130 4.36.41 Conrad Lind 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 1 at 17:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 135 4.36.56 Louis Hermann 1999 Sparta
2 69 4.44 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør IF
3 138 4.22.65 Malthe Nielsen 1999 Sparta