Lyngby Games • 2015 May 17 • Lyngby Atletik Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 1000 meter - Day 1 at 10:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
1 3.26.33 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
2 3.32.57 Sarah Glad 2003 Sparta
3 3.33.02 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
4 3.33.18 Maja Felby 2002 Køge Atletik
5 3.40.02 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 3.39 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
2 32 3.20 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 124 Sarah Glad 2003 Sparta
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 96 3.36.91 Maja Felby 2002 Køge Atletik
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
400 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 23.73 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik 20.83 X 18.93 20.63 X 23.73
2 14.30 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik X 10.15 X 13.43 13.31 14.30
3 13.61 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik 9.09 8.22 10.91 12.72 11.86 13.61
4 12.27 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik 12.10 12.10 11.50 X X 12.27
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:25
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +1.9
1 q 11.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
2 q 11.49 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
3 q 11.72 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
DNS Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
HEAT 2 / 2 - Wind: -2.9
1 q 11.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 q 11.40 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 q 11.52 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
4 11.84 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 23 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
3 44 12.12 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 151 DNS 12.9 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 160 DNS 11.99 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
3 43 11.46 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 75 11.44 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
6 72 11.50 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:30
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.3
1 10.99 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
2 11.10 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 11.11 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
4 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
5 11.27 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 11.52 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 11.52 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
2 72 11.40 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 23 11.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
4 74 11.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 44 11.49 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 12 11.72 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 13:40
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 115 120 125 130 135 140 143 146 149 153
1 1.49 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM O O O O XO XXX
2 1.25 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF O XXO XXX
3 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik O O XXX
4 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik O XO XXX
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
2 74 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 48 1.30 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 160 DNS 1.30 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
5 176 1.52 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 16:00
2.0 kg
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 9.40 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 8.53 8.50 8.39 8.41 8.79 9.40
2 9.21 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM 8.82 7.95 8.42 9.21 8.77 8.40
3 8.37 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 7.54 8.32 8.37 6.93 7.95 7.36
4 7.54 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club 7.54 7.42 7.01 6.81 6.95 6.75
5 7.18 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF 6.57 6.56 5.60 7.18 6.82 6.66
6 5.83 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 5.83 5.68 4.93 5.57 5.73 4.26
7 0.00 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik X X X
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
2 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 44 5.42 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 43 6.72 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 48 7.65 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
6 176 9.54 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
7 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 12-13 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
SUMMARY
1 1.06.25 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
2 1.09.12 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
3 1.09.64 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 1.11.09 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
5 1.11.52 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
6 1.12.34 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
HEAT 1 / 2
3 1.09.64 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
5 1.11.52 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
6 1.12.34 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
DNS Sara Graabek Stig 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
1 1.06.25 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
2 1.09.12 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
4 1.11.09 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 59 1.10.20 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 123 DNS Sara Graabek Stig 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
2 32 70.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 160 DNS 0.65 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
4 13 68.18 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 21 71.33 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 17:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 4.49 (+0.9) Helena Ring 2002 Amager Atletik Club X X 4.13 (+2.0) 4.15 (+1.3) 3.25 (+3.8) 4.49 (+0.9)
2 4.48 (+2.8) Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik 4.34 (+3.1) 4.38 (+2.1) 4.42 (+3.0) 4.33 (+1.9) 4.48 (+2.8) 4.33 (+2.2)
3 4.45 (+3.7) Esther Arce 2002 Amager Atletik Club 4.45 (+3.7) 4.38 (+2.4) 4.33 (+3.2) 4.24 (+2.3) 4.33 (+4.0) 4.30 (+3.2)
4 4.33 (+2.3) Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF 4.21 (+2.8) 4.21 (+1.6) 4.25 (+1.9) 4.31 (+2.7) X 4.33 (+2.3)
5 4.19 (+3.4) Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik 4.19 (+3.4) 4.01 (+1.2) 4.15 (+2.1) 4.07 (+2.9) 3.82 (+3.4) 4.13 (+1.6)
6 4.12 (+4.0) Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF 3.44 (+1.7) 4.07 (+1.9) X 3.85 (+2.4) 4.12 (+4.0) 4.05 (+4.7)
7 4.02 (+3.2) Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF 4.02 (+3.2) 2.85 (+2.1) 3.96 (+2.4)
8 3.88 (+2.3) Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik 3.88 (+2.3) 3.63 (+2.7) 3.63 (+3.5)
DNS Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
DNS Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 13 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
3 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
4 151 DNS 3.45 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 43 4.22 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 44 4.23 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 72 4.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 74 4.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
9 48 4.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
10 160 DNS 4.49 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
SCRATCH
1 73 DNS 3.76 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik