Lyngby Games • 2015 May 17 • Lyngby Atletik Stadion • Lyngby

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 1000 meter - Day 1 at 10:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 3.39 Alberte Hostrup Michelsen 2003 Helsingør IF
2 32 3.20 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 124 Sarah Glad 2003 Sparta
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 96 3.36.91 Maja Felby 2002 Køge Atletik
Piger 12-13 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
4 74 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:25
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 6 - Regel: q: 6
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 23 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
3 44 12.12 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 151 DNS 12.9 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
HEAT 2 / 2
2 160 DNS 11.99 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
3 43 11.46 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
4 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 75 11.44 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
6 72 11.50 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 11.52 Anna Michaelsen 2002 Holte IF Atletik
2 72 11.40 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 23 11.31 Emilie Fayl von Hentaller 2002 ASV Köln
4 74 11.37 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
5 44 11.49 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
6 12 11.72 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 1 at 13:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
2 74 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
3 48 1.30 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
4 160 DNS 1.30 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
5 176 1.52 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 16:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
2 72 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
3 44 5.42 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
4 43 6.72 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
5 48 7.65 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
6 176 9.54 Astrid Kjeldsteen 2002 Viborg AM
7 74 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
Piger 12-13 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 53 Louise Høkilde-Wassmann 2003 Greve Atletik
3 59 1.10.20 Agnes Rold 2002 Helsingør IF
4 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
5 123 DNS Sara Graabek Stig 2003 Sparta
HEAT 2 / 2
2 32 70.0 Mathilde Winther 2002 Blovstrød Løverne
3 160 DNS 0.65 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
4 13 68.18 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
5 21 71.33 Filippa Zäll 2003 Ängelholms IF
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 17:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 71 Caroline Rødgaard Jessen 2002 Herlev Atletik
2 13 Helena Ring 2002 Amager Atletik Club
3 12 Esther Arce 2002 Amager Atletik Club
4 151 DNS 3.45 Carla Skousen 2003 Trongårdens IF
5 43 4.22 Ellen Sofie Folker 2003 Frederiksberg IF
6 44 4.23 Emma Landberg 2002 Frederiksberg IF
7 72 4.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev Atletik
8 74 4.34 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev Atletik
9 48 4.44 Maja Antvorskov 2002 Frederiksberg IF
10 160 DNS 4.49 Rebecca Hulgaard 2002 Trongårdens IF
SCRATCH
1 73 DNS 3.76 Josephine K. Madsen 2002 Herlev Atletik