DMU holdfinale - piger 16-19 år • 2016 Sep 24 • Ballerup Atletik Stadion • Ballerup

ALL

 

 

Piger 16-19 år - Højdespring - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 70 Julie Harsmann 2000 Aarhus 1900
2 46 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 2
3 1 Frida Ahlmann 1998 Greve / Slagelse
5 32 Rikke Andersen 1998 Sparta 1
6 6 Laura Grønbech 1999 Greve / Slagelse
7 47 Emilie Persson 1999 Sparta 2
8 33 Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta 1
Piger 16-19 år - 100 meter hæk - Day 1 at 12:30
83.8 cm, 10 hække, 13.00 / 8.50 / 10.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 3 Anna Øbakke Lange 1999 Greve / Slagelse
3 30 Karoline Mangor 1998 Sparta 1
4 46 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta 2
5 65 Mai Stæhr Aarhus 1900
6 69 Caroline Graversgaard 1998 Aarhus 1900
7 8 Jasmin Boe Rasmussen 1999 Greve / Slagelse
8 31 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta 1
Piger 16-19 år - Kuglestød - Day 1 at 13:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 72 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
2 50 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 2
3 4 Nickoline S. Andersen 1998 Greve / Slagelse
4 36 Ayoe Røbel 1998 Sparta 1
5 37 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 1
6 10 Simone Lodahl 1998 Greve / Slagelse
Piger 16-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 25 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta 1
3 3 Anna Øbakke Lange 1999 Greve / Slagelse
4 71 Helena Lang 1998 Aarhus 1900
5 42 Betty-Marie Njor Boisen 2000 Sparta 2
6 2 Smilla Due 1999 Greve / Slagelse
7 43 Simone Hjort 1999 Sparta 2
8 39 Olivia Tuokila 2000 Sparta 1
Piger 16-19 år - Længdespring - Day 1 at 14:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 Emma Beiter Bomme 1998 Sparta 1
2 49 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 2
3 71 Helena Lang 1998 Aarhus 1900
4 4 Nickoline S. Andersen 1998 Greve / Slagelse
5 9 Maria Pico Kjeldsen 2000 Greve / Slagelse
6 35 Laura Tølløse 1997 Sparta 1
7 43 Simone Hjort 1999 Sparta 2
Piger 16-19 år - 5000 meter - Day 1 at 14:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 Sophie Søefeldt 2000 Sparta 1
2 45 Clara Kall 1999 Sparta 2
3 7 Frederikke N. Jakobsen 1997 Greve / Slagelse
4 67 Laura Astrup 2000 Aarhus 1900
Piger 16-19 år - Hammerkast - Day 1 at 15:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 38 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta 1
2 5 Viktoria Andersen 1998 Greve / Slagelse
3 44 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta 2
4 66 Tine Hoffmann 2000 Aarhus 1900
5 10 Simone Lodahl 1998 Greve / Slagelse
6 31 Katrine Koch Jacobsen 1999 Sparta 1
Piger 16-19 år - 400 meter - Day 1 at 16:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 65 Mai Stæhr Aarhus 1900
2 27 Cecilie Næsby 2000 Sparta 1
3 2 Smilla Due 1999 Greve / Slagelse
4 25 Anne Sofie Kirkegaard 1998 Sparta 1
5 64 DNS Liv Stæhr 1999 Aarhus 1900
6 44 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta 2
Piger 16-19 år - Spydkast - Day 1 at 16:15
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 Jasmin Boe Rasmussen 1999 Greve / Slagelse
2 72 Sarah Bahat 1999 Aarhus 1900
3 51 Caroline Tarrasson Hansen 1999 Sparta 2
4 36 Ayoe Røbel 1998 Sparta 1
5 30 Karoline Mangor 1998 Sparta 1
6 49 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta 2
Piger 16-19 år - Stangspring - Day 1 at 17:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 34 Selma Staun 2000 Sparta 1
2 70 Julie Harsmann 2000 Aarhus 1900
3 6 Laura Grønbech 1999 Greve / Slagelse
4 48 Mille Lindholm 1999 Sparta 2
5 9 Maria Pico Kjeldsen 2000 Greve / Slagelse
6 66 Tine Hoffmann 2000 Aarhus 1900
Piger 16-19 år - Diskoskast - Day 1 at 17:15
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 Viktoria Andersen 1998 Greve / Slagelse
2 50 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta 2
3 38 Amanda Lillevang Rasmusse 1997 Sparta 1
4 68 Cornelia Slej 1999 Aarhus 1900
5 51 Caroline Tarrasson Hansen 1999 Sparta 2
6 37 Emilie R. Hansen 1999 Sparta 1
7 76 Jasmin Esfahani 1997 Aarhus 1900
Piger 16-19 år - 1500 meter - Day 1 at 17:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 DNS Frederikke N. Jakobsen 1997 Greve / Slagelse
2 28 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta 1
3 67 Laura Astrup 2000 Aarhus 1900
4 45 Clara Kall 1999 Sparta 2
Piger 16-19 år - 4 x 100 m stafet - Day 1 at 18:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 Betty-Marie Njor Boisen, Simone Hjort, Hannah Illum Petersen, Laura Nørrung Poulsen Sparta 2 - I
3 Katrine Koch Jacobsen, Olivia Tuokila, Emma Beiter Bomme, Anne Sofie Kirkegaard Sparta 1 - I
4 Amalie Hertz Hansen, Jasmin Boe Rasmussen, Nickoline S. Andersen, Laura Grønbech Greve/Slagelse - I
5 Helena Lang, Mai Stæhr, Liv Stæhr, Frida Sångren Aarhus 1900 - I
HEAT 2 / 2
3 Simone Lodahl, Smilla Due, Maria Pico Kjeldsen, Frida Ahlmann Greve/Slagelse - II