Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:00
START LIST
Antal heats: 4 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 246 Cathrine Schmedes 2002 Greve
3 43 13.24 Amalie Boeck 2003 F I F
4 363 11.10 Freja K. Madsen 2002 Herlev
5 60 11.46 Ellen Nørding Christensen 2003 F I F
6 20 12.26 Ingeborg Falck 2004 F I F
7 375 Ingrid Sofie B. J. Bang 2003 Bagsværd A C
8 52 14.37 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 F I F
HEAT 2 / 4
2 413 Solveig Schultz 2003 FIF H
3 114 DNS 12.82 Maja F. Jensen 2003 K I F
4 243 11.26 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
5 11 12.56 Caroline Søndergaard 2002 F I F
6 392 11.25 Cecilie Færge 2003 Ballerup A K
7 40 Aisha Din 2003 F I F
8 54 Rie Oreskov 2003 F I F
HEAT 3 / 4
2 83 Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
3 53 14.04 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
4 84 11.72 Esther Arce 2002 Amager A C
5 14 11.71 Emma Landberg 2002 F I F
6 364 10.99 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
7 112 14.06 Nina Loshak 2003 K I F
8 81 Asta Grau Bruun 2002 Amager A C
HEAT 4 / 4
2 365 Amalie Jensen 2002 Herlev
3 220 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte
4 378 13.23 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd A C
5 73 11.42 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
6 115 12.45 Karoline Bygwraa 2003 K I F
7 111 Rebekka Holsting 2003 K I F
8 109 14.83 Bianca Gad 2003 K I F
Drenge 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 286 DNS 2.20 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
2 290 2.50 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
3 136 2.50 Christoffer Åndahl 2000 K I F
4 232 2.65 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
5 291 2.70 Nikolai Lysholdt Petersen 2001 Sparta
6 137 3.50 Peter M. Adamsen 2000 K I F
Drenge 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 225 Magnus Herstedt 1998 M A I
2 288 4.10 Aske Petersen 1998 Sparta
3 248 4.10 Oliver Chabert 1999 Greve
Drenge 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 146 4.70 Mikkel Ringsted 1996 K I F
Piger 16-17 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 134 10.31 Rita Wilcke 1999 K I F
2 35 11.11 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 F I F
Drenge 16-17 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 13 12.02 Emil Damgaard 1999 F I F
3 34 12.26 Silas Verkoijen 1998 F I F
Drenge 18-19 år - Trespring - Day 1 at 11:00
Planke
Piger 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 Nikoline L. Laursen 2000 F I F
2 223 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte
3 244 24.02 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
4 233 28.23 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
5 3 28.98 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
6 353 29.56 Caroline Tarrasson Hansen 2000 Sparta
Piger 18-19 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 134 DNS 31.85 Rita Wilcke 1999 K I F
Drenge 14-15 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 396 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup A K
2 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør
3 207 22.66 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør
4 290 31.24 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
5 342 36.95 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
6 305 44.09 Christian Cornelius 2000 Sparta
8 426 48.12 Jacob Binou Nielsen 2000 Korsør AM
Drenge 12-13 år - 80 meter - indledende - Day 1 at 11:20
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 89 Magnus Herche 2003 Amager A C
3 51 12.14 Magnus Askov-Hansen 2003 F I F
4 33 13.57 Oliver Verkoijen 2002 F I F
5 91 11.55 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
6 207 12.87 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør
7 68 Albert Vagn Jensen 2003 F I F
HEAT 2 / 3
2 154 DNS Elia Latta 2002 HvAM
3 2 12.54 Alfred Dahl Larsen 2002 F I F
4 122 DNS 12.80 Gustav Bøttger-Roth 2003 K I F
5 38 10.86 Adam Smitt Vanges 2002 F I F
6 117 13.64 Mads Emil Svensson 2003 K I F
7 215 August Østergaard 2003 G I K
HEAT 3 / 3
2 46 Holger Riis 2003 F I F
3 118 13.53 Jakob Sønder 2003 K I F
4 206 13.12 Alex Faber 2002 Helsingør
5 208 11.92 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
6 120 12.00 Lukas Sørensen 2003 K I F
7 222 Oscar L. Pallisgaard 2002 T I F
Kvinder senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:35
START LIST
I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 14.40 Tini Owild 1964 F I F
2 422 DNS 12.37 Frida Sångren 1997 Aarhus 1900
3 338 DNS 12.95 Anne Sofie Vermund 1993 Sparta
4 416 13.15 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
5 313 13.20 Julia H. Maurer 1993 Sparta
6 339 DNS 13.24 Marie Vermund 1995 Sparta
7 133 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
8 156 12.39 Zarah Buchwald 1995 HvAM
9 23 DNS Josephine Olsen 1993 F I F
Mænd senior - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:40
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
1 157 Festus Marcus Asante 1994 HvAM
2 29 Mathias A. Olsen 1991 F I F
3 350 11.54 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
4 333 DNS 10.95 Kasper Stærk 1983 Sparta
5 69 DNS 11.60 Rodney Pratdavis 1993 F I F
6 155 10.91 Kasper Olsen 1991 HvAM
7 67 11.91 Jesper Reiche 1985 F I F
8 95 11.9 Nickolai Zickert 1982 Amager A C
HEAT 2 / 3
2 48 DNS 13.79 Jannik B. Jessen 1963 F I F
3 158 11.50 Martin Kristensen 1992 HvAM
4 330 DNS 10.60 Andreas Trajkovski 1993 Sparta
5 418 11.65 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
6 349 10.97 Frederik Schou 1996 Sparta
7 336 DNS 11.88 Christian Trajkovski 1965 Sparta
8 8 12.24 Ashraf Teyeb Elbali 1994 F I F
HEAT 3 / 3
2 335 DNS 12.85 André Flor 1997 Sparta
3 17 11.66 Frederik Regli 1990 F I F
4 308 11.41 Philip Braun 1990 Sparta
5 153 10.37 Kristoffer Hari 1997 HvAM
6 332 DNS 11.31 Christian Laugesen 1986 Sparta
7 334 DNS 12.25 Andreas B. Schnoor 1986 Sparta
8 417 11.71 Daniel Elkrog 1989 A G F
SCRATCH
1 309 DNS 11.65 Simon Hvelplund 1984 Sparta
2 310 DNS 11.04 Emil Strøm 1993 Sparta
Piger 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 11:45
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 81 Asta Grau Bruun 2002 Amager A C
2 84 Esther Arce 2002 Amager A C
3 365 Amalie Jensen 2002 Herlev
4 113 Freya Lindgreen 2003 K I F
5 85 Helena Ring 2002 Amager A C
6 392 Cecilie Færge 2003 Ballerup A K
7 246 Cathrine Schmedes 2002 Greve
8 110 Lara-Emilie Sølvsten 2003 K I F
9 83 Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
10 52 2.98 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 F I F
11 112 3.30 Nina Loshak 2003 K I F
12 53 3.32 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
13 114 DNS 3.40 Maja F. Jensen 2003 K I F
14 54 3.41 Rie Oreskov 2003 F I F
15 43 3.54 Amalie Boeck 2003 F I F
16 115 3.61 Karoline Bygwraa 2003 K I F
17 378 3.68 Lia Palmberg Nordhald 2003 Bagsværd A C
18 362 3.76 Josephine K. Madsen 2002 Herlev
19 375 3.87 Ingrid Sofie B. J. Bang 2003 Bagsværd A C
20 11 3.94 Caroline Søndergaard 2002 F I F
21 413 4.05 Solveig Schultz 2003 FIF H
22 73 4.25 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
23 363 4.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev
24 14 4.26 Emma Landberg 2002 F I F
25 20 4.28 Ingeborg Falck 2004 F I F
26 220 4.45 Anna Michaelsen 2002 Holte
27 60 4.45 Ellen Nørding Christensen 2003 F I F
28 364 4.48 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
29 243 4.82 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
Drenge 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 11:45
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 91 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
2 119 Emil Lindbæk 2003 K I F
3 208 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
4 46 6.01 Holger Riis 2003 F I F
5 68 6.17 Albert Vagn Jensen 2003 F I F
6 33 6.27 Oliver Verkoijen 2002 F I F
7 118 6.41 Jakob Sønder 2003 K I F
8 51 6.61 Magnus Askov-Hansen 2003 F I F
9 121 6.90 Mik Lønborg 2003 K I F
10 2 8.17 Alfred Dahl Larsen 2002 F I F
11 38 8.79 Adam Smitt Vanges 2002 F I F
12 231 11.26 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
Piger 14-15 år - 100 meter - indledende - Day 1 at 11:55
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 251 Maria Kjeldsen 2000 Greve
3 24 12.58 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
4 300 13.64 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
5 3 13.94 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
6 377 13.37 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd A C
7 376 14.92 Josefine Bach J. Bang 2000 Bagsværd A C
8 131 14.09 Sofie Rasmussen 2000 K I F
HEAT 2 / 3
1 32 Nikoline L. Laursen 2000 F I F
2 26 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
3 340 13.22 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
4 371 13.88 Agnes Bøg 2000 Bagsværd A C
5 386 13.91 Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
6 301 13.24 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
7 294 14.46 Isabella Juul 2000 Sparta
8 289 DNS 14.36 Nicola Malling 2001 Sparta
HEAT 3 / 3
2 4 Andrea Holm 2001 F I F
3 211 13.27 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
4 354 12.90 Olivia Tuokila 2000 Sparta
5 233 13.74 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
6 128 13.94 Ya-Chernoh Kamara 2000 K I F
7 293 14.34 Sara Vardar 2000 Sparta
8 129 14.91 Ya-Kaday Kamara 2000 K I F
Kvinder senior - 100 meter - Day 1 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 42 DNS 14.21 Tini Owild 1964 F I F
2 416 12.98 Frederikke Dam Larsen 1991 A G F
3 156 12.27 Zarah Buchwald 1995 HvAM
4 133 12.42 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
5 313 13.13 Julia H. Maurer 1993 Sparta
Mænd senior - 100 meter - Day 1 at 12:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 350 11.38 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
3 349 10.96 Frederik Schou 1996 Sparta
4 157 10.57 Festus Marcus Asante 1994 HvAM
5 417 11.42 Daniel Elkrog 1989 A G F
5 155 DNS 10.91 Kasper Olsen 1991 HvAM
6 158 DNS 11.12 Martin Kristensen 1992 HvAM
7 418 DNS 11.27 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
8 308 DNS 11.30 Philip Braun 1990 Sparta
Piger 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 Nikoline L. Laursen 2000 F I F
2 58 Cæcilie Thomsen 2000 F I F
3 27 16.18 Marie Molander Pedersen 2001 F I F
4 3 24.96 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
5 233 36.51 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
Drenge 14-15 år - Hammerkast - Day 1 at 12:20
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 242 Phillip Vegge 2000 Greve
2 396 Mathias Kveiborg 2000 Ballerup A K
3 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør
4 367 34.27 Nikolaj Can Kurt 2001 Herlev
5 341 36.59 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Drenge 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 11.78 Magnus Herche 2003 Amager A C
2 208 11.59 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
3 120 10.85 Lukas Sørensen 2003 K I F
4 38 10.53 Adam Smitt Vanges 2002 F I F
5 215 10.83 August Østergaard 2003 G I K
6 91 11.58 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
7 51 11.66 Magnus Askov-Hansen 2003 F I F
8 2 11.78 Alfred Dahl Larsen 2002 F I F
Piger 14-15 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 251 Maria Kjeldsen 2000 Greve
2 285 2.14 Anna Sofie Frænde 2001 Sparta
3 400 2.20 Rebecca Spiegelhauer 2002 Ballerup A K
4 289 DNS 2.40 Nicola Malling 2001 Sparta
5 394 2.40 Klara Loessl 2002 Ballerup A K
6 287 3.00 Selma Staun 2000 Sparta
7 432 Ida Jespersen 2000 Ballerup A K
Piger 16-17 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 234 3.40 Laura Grønbech 1999 Slagelse
2 351 3.91 Mira Guldbrandsen 1998 Sparta
Piger 18-19 år - Stangspring - Day 1 at 13:00
Kvinder senior - Stangspring - Day 1 at 13:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 142 3.20 Anne Sofie Olsen 1994 K I F
2 352 4.09 Line Renée Jensen 1992 Sparta
Piger 12-13 år - 80 meter - Day 1 at 13:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 73 DNS 11.45 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
2 14 11.31 Emma Landberg 2002 F I F
3 220 11.14 Anna Michaelsen 2002 Holte
4 243 11.02 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
5 364 11.12 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
6 392 11.17 Cecilie Færge 2003 Ballerup A K
7 60 11.35 Ellen Nørding Christensen 2003 F I F
8 413 11.51 Solveig Schultz 2003 FIF H
Drenge 12-13 år - Længdespring - Day 1 at 13:05
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 89 Magnus Herche 2003 Amager A C
2 91 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
3 222 Oscar L. Pallisgaard 2002 T I F
4 68 3.24 Albert Vagn Jensen 2003 F I F
5 33 3.28 Oliver Verkoijen 2002 F I F
6 117 3.52 Mads Emil Svensson 2003 K I F
7 118 3.61 Jakob Sønder 2003 K I F
8 46 3.76 Holger Riis 2003 F I F
9 122 DNS 3.79 Gustav Bøttger-Roth 2003 K I F
10 207 3.98 Viggo Vermund Gere 2003 Helsingør
11 121 4.05 Mik Lønborg 2003 K I F
12 215 4.11 August Østergaard 2003 G I K
13 2 4.13 Alfred Dahl Larsen 2002 F I F
14 51 4.14 Magnus Askov-Hansen 2003 F I F
15 38 4.44 Adam Smitt Vanges 2002 F I F
16 208 4.55 Magnus Emil Knudsen 2003 Helsingør
17 120 4.60 Lukas Sørensen 2003 K I F
18 231 5.01 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
Piger 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 134 DNS 15.00 Rita Wilcke 1999 K I F
3 21 14.13 Jasmin Gade 1999 F I F
Piger 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
4 427 13.34 Sofie Binou Nielsen 1997 Korsør AM
5 203 12.74 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør
6 422 DNS 13.34 Frida Sångren 1997 Aarhus 1900
Piger 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 13.24 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
2 211 13.07 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
3 354 12.86 Olivia Tuokila 2000 Sparta
4 24 12.54 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
5 300 12.78 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
6 340 12.94 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
7 386 DNS 13.23 Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
8 3 13.34 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
Piger 12-13 år - Kuglestød - Day 1 at 13:20
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 113 Freya Lindgreen 2003 K I F
2 372 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd A C
3 110 Lara-Emilie Sølvsten 2003 K I F
4 40 Aisha Din 2003 F I F
5 246 Cathrine Schmedes 2002 Greve
6 85 Helena Ring 2002 Amager A C
7 11 4.59 Caroline Søndergaard 2002 F I F
8 109 4.83 Bianca Gad 2003 K I F
9 52 5.75 Mathilde Aguilar Skelberg 2003 F I F
10 111 5.91 Rebekka Holsting 2003 K I F
11 54 6.03 Rie Oreskov 2003 F I F
12 53 6.29 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
13 173 7.82 Lea Strand Mortensen 2003 Køge Atletik
14 115 8.12 Karoline Bygwraa 2003 K I F
15 243 8.31 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
16 73 8.37 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
17 363 8.42 Freja K. Madsen 2002 Herlev
18 247 DNS 9.20 Laura Zillstorff 2002 Greve
19 364 9.88 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
20 72 Sofia Lange 2002 K I F
Drenge 14-15 år - 100 meter - Day 1 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 63 Jonathan Andersen 2000 F I F
3 342 13.06 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
4 295 14.03 Thomas M. Bengtsson 2001 Sparta
5 307 12.36 Vincent Plas 2001 Sparta
6 304 12.24 Gabriel Lausten 2000 Sparta
7 286 15.18 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
Drenge 16-17 år - 100 meter - Day 1 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 415 DNS 14.16 Lamah Asadi 1999 A G F
2 41 Asbjørn Magnussen 1998 F I F
3 248 11.80 Oliver Chabert 1999 Greve
4 302 DNS 12.16 Mads Holm 1999 Sparta
5 303 11.65 Jonathan Aquino 1999 Sparta
6 45 11.67 Felipe Bahamondes 1999 F I F
7 393 12.32 Emil Ipsen 1999 Ballerup A K
8 34 12.35 Silas Verkoijen 1998 F I F
Drenge 18-19 år - 100 meter - Day 1 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 161 13.60 Anton Mikhail Finne 1996 HvAM
2 311 11.96 Faud Raga 1996 Sparta
3 312 11.20 Philip Reynolds 1996 Sparta
4 314 10.76 Frederik Schou 1996 Sparta
5 382 11.34 Sebastian V. Buschardt 1997 Bagsværd A C
6 159 11.28 Simon Mathiasen 1996 HvAM
7 47 11.66 Jacob Ziska 1997 F I F
8 315 11.50 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
SCRATCH
1 7 DNS 12.10 Asger Bartels 1997 F I F
Piger 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 223 Louise Wrisberg Kæstel 2001 Holte
2 377 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd A C
3 58 Cæcilie Thomsen 2000 F I F
4 27 3.05 Marie Molander Pedersen 2001 F I F
5 129 3.75 Ya-Kaday Kamara 2000 K I F
6 128 4.05 Ya-Chernoh Kamara 2000 K I F
7 244 DNS 4.13 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
8 284 4.31 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
9 64 4.36 Oline Marie Winther 2000 F I F
10 3 4.38 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
11 4 4.40 Andrea Holm 2001 F I F
12 293 4.66 Sara Vardar 2000 Sparta
13 294 4.84 Isabella Juul 2000 Sparta
14 211 5.06 Vibeke Falbe 2000 Helsingør
15 131 5.31 Sofie Rasmussen 2000 K I F
16 386 5.31 Ellen Friborg 2000 Bagsværd A C
Drenge 14-15 år - Længdespring - Day 1 at 13:50
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 286 4.01 Jonathan Thulstrup 2001 Sparta
2 304 5.28 Gabriel Lausten 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:50
Piger 14-15 år - 600 m stafet - Day 1 at 13:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 Amalie Molander Pedersen, Oline Marie Winther, 65 FIF I - P15
3 Andrea Holm, Frida Mai Bach Seitzberg, Kaisa Berenth Schunck FIF II - P15
Drenge 12-13 år - 600 m stafet - Day 1 at 14:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
3 DNS K I F D13
4 Alfred Dahl Larsen, Magnus Askov-Hansen, Adam Smitt Vanges FIF D13
5 Magnus Emil Knudsen, Alex Faber, Viggo Vermund Gere Helsingør D13
SCRATCH
1 DNS Sebastian Monneret, Magnus Herche, Johan Chr. Holst AAC D13
Piger 12-13 år - 600 m stafet - Day 1 at 14:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 Amalie Jensen, Freja K. Madsen, Josephine Koch Jacobsen Herlev P13
2 Ingeborg Falck, Emma Landberg, Ellen Nørding Christensen FIF I - P13
3 Asta Grau Bruun, Esther Arce, Helena Ring AAC P13
4 DNS K I F P13
5 Caroline Søndergaard, Rie Oreskov, Amalie Boeck FIF II - P13
Kvinder senior - 400 meter - Day 1 at 14:30
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 139 Louise Jørgensen 1991 K I F
3 25 Kathrine Dahl 1979 F I F
4 133 Camilla F. R. Nissen 1990 K I F
5 329 69.10 Johhanna Munch Skylv 1999 Sparta
HEAT 2 / 2
2 337 DNS 59.34 Sarah Michelsen 1995 Sparta
3 320 60.88 Maria H. B. Andersen 1998 Sparta
4 299 59.97 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
5 421 DNS 56.70 Anna Thestrup Andersen 1995 Aarhus 1900
6 140 62.60 Katrine Holten Kristensen 1989 K I F
Mænd senior - 400 meter - Day 1 at 14:40
START LIST
Antal heats: 4
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 4
2 249 55.37 Asger Østerby 1997 Greve
3 423 53.35 Esben Poulsen 1998 Aarhus 1900
4 311 55.85 Faud Raga 1996 Sparta
5 193 DNS 52.75 Simon Harbo 1995 HG atm
6 321 56.77 Raiey Samson Babosha 1996 Sparta
HEAT 2 / 4
2 309 DNS 51.83 Simon Hvelplund 1984 Sparta
3 183 52.5 Kevin Gullstrand 1997 Öresund FK
4 418 51.41 Casper Spure Pedersen 1992 A G F
5 95 52.38 Nickolai Zickert 1982 Amager A C
6 250 52.5 Kasper Anderson 1997 Greve
HEAT 3 / 4
2 312 50.50 Philip Reynolds 1996 Sparta
3 158 50.57 Martin Kristensen 1992 HvAM
4 143 49.64 Christian Clausen 1996 K I F
5 424 49.75 Emil Søndergaard 1996 Aarhus 1900
6 182 51.0 Sebastian Persson 1992 Öresund FK
HEAT 4 / 4
1 331 DNS 49.62 Peter Trajkovski 1996 Sparta
2 332 49.07 Christian Laugesen 1986 Sparta
3 308 48.88 Philip Braun 1990 Sparta
4 155 49.25 Kasper Olsen 1991 HvAM
5 184 49.0 Adrian Mehic 1994 Öresund FK
6 181 49.2 Matthias Ohlsson 1994 Öresund FK
SCRATCH
1 310 DNS 48.95 Emil Strøm 1993 Sparta
Piger 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 15:05
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 76 2.31.00 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør
2 127 DNS 2.35.66 Frederikke von Benzon 2001 K I F
3 98 2.39.07 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
4 205 2.42.00 Veronica L. Janning 2001 Helsingør
5 371 2.36.00 Agnes Bøg 2000 Bagsværd A C
6 317 2.19.57 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
7 18 Frida Mai Bach Seitzberg 2001 F I F
8 244 2.41.35 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
9 26 2.27.43 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
10 316 2.25.13 Cecilie Boesdal 2001 Sparta
11 97 2.35.02 Frida Schledermann 2001 Sparta
12 385 2.38.91 Tine Østergaard 2000 Bagsværd A C
Drenge 14-15 år - 800 meter - Day 1 at 15:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 37 2.20.35 Viktor Kielstrup 2000 F I F
2 130 2.23.07 Villads Schou 2001 K I F
3 325 2.10.10 William Devantier 2000 Sparta
4 204 2.12.00 Mikkel Møller Stamp 2000 Helsingør
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - indledende - Day 2 at 10:00
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 28 14.64 Marie Meyer Have 2003 F I F
3 73 11.26 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
4 43 Amalie Boeck 2003 F I F
5 243 9.74 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
6 75 Liva Munksgaard 2004 Amager A C
HEAT 2 / 2
2 90 Regitze Friis 2002 Amager A C
3 413 DNS Solveig Schultz 2003 FIF H
4 83 Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
5 363 10.67 Freja K. Madsen 2002 Herlev
6 364 11.22 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
7 81 Asta Grau Bruun 2002 Amager A C
Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 Freja Abraham 2006 Sparta
2 50 2.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
3 274 2.56 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
4 30 2.99 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
5 268 3.09 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
6 271 3.10 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 269 3.15 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 270 3.43 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
9 379 3.61 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
10 267 3.76 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
11 374 3.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
Piger 10-11 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 75 Liva Munksgaard 2004 Amager A C
2 162 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
3 391 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
4 39 Tilde Smitt Vanges 2005 F I F
5 31 Natalie Singer 2005 F I F
6 219 3.20 Amalie Brok 2004 G I K
7 49 3.31 Johanna C. B. Jessen 2005 F I F
8 152 3.31 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
9 361 3.38 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
10 348 3.47 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
11 283 3.54 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
12 101 3.57 Liva B. Jspersen 2004 K I F
13 281 3.60 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
14 102 3.82 Vera K. Dalsgaard 2004 K I F
15 279 3.86 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
16 217 3.94 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
17 280 4.00 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
18 282 4.10 Betty Marie R. Jensen 2004 Sparta
19 347 4.16 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
20 19 4.28 Ingeborg Falck 2004 F I F
Drenge 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 10:00
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 218 Gustav Brok 2006 G I K
2 216 Noah Østergaard 2006 G I K
3 56 Aksel Westphal Olsson 2006 F I F
4 88 Mads Varnike Schiff 2007 Amager A C
5 1 Albert Singer 2008 F I F
6 265 Storm P Gourani 2007 Sparta
7 82 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
8 380 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd A C
9 16 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
10 174 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
11 264 Asger Abraham 2006 Sparta
12 10 Bertil Greve 2007 F I F
13 263 DNS 18.68 Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
14 262 18.96 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
15 383 29.55 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
16 384 30.63 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
Piger 14-15 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:20
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 301 12.84 Ida Beiter Bomme 2001 Sparta
3 3 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
4 74 Liva Vang Christensen 2000 FIF H
5 377 12.69 Katarina Hessner Hansen 2001 Bagsværd A C
6 59 Kaisa Berenth Schunck 2001 F I F
Drenge 12-13 år - 80 meter hæk - Day 2 at 10:25
76.2 cm, 8 hække, 12.00 / 8.00 / 12.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 91 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
3 154 DNS Elia Latta 2002 HvAM
4 92 DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager A C
5 231 13.86 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
6 121 14.87 Mik Lønborg 2003 K I F
7 38 Adam Smitt Vanges 2002 F I F
Drenge 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 215 1.40 August Østergaard 2003 G I K
2 231 1.44 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
3 92 DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager A C
4 51 1.35 Magnus Askov-Hansen 2003 F I F
5 2 Alfred Dahl Larsen 2002 F I F
6 91 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
7 38 1.30 Adam Smitt Vanges 2002 F I F
Drenge 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 10:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Eigil N. Ørsted Pedersen 2001 F I F
2 136 1.65 Christoffer Åndahl 2000 K I F
3 63 DNS Jonathan Andersen 2000 F I F
Piger 12-13 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 85 Helena Ring 2002 Amager A C
2 366 Caroline Jessen 2002 Herlev
3 90 Regitze Friis 2002 Amager A C
4 83 Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
5 372 Annemarie Østergaard 2003 Bagsværd A C
6 243 16.48 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
7 247 DNS 23.67 Laura Zillstorff 2002 Greve
Piger 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 18.51 Marie Molander Pedersen 2001 F I F
2 233 33.00 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
Piger 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 343 Ayoe B. Røbel 1998 Sparta
2 344 26.95 Anna Krarup Knudsen 1998 Sparta
3 160 39.27 Thea Jensen 1999 HvAM
4 151 Julie Kretzschmer 1999 HvAM
Piger 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 10:30
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 345 35.51 Amanda L. Rasmussen 1997 Sparta
Drenge 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:40
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 264 Asger Abraham 2006 Sparta
3 262 8.03 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
4 174 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
5 10 Bertil Greve 2007 F I F
6 384 6.86 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
7 380 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd A C
8 1 Albert Singer 2008 F I F
HEAT 2 / 3
2 82 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
3 383 7.21 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
4 373 7.94 Frederik Bach J. Bang 2007 Bagsværd A C
5 56 Aksel Westphal Olsson 2006 F I F
6 88 Mads Varnike Schiff 2007 Amager A C
7 216 Noah Østergaard 2006 G I K
HEAT 3 / 3
2 263 DNS Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
3 191 6.72 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
4 266 DNS Johannes F.-Giversen 2006 Sparta
5 265 Storm P Gourani 2007 Sparta
6 218 Gustav Brok 2006 G I K
7 5 Anton Grønborg 2006 F I F
8 16 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:55
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 274 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
3 271 7.34 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 270 6.92 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 379 7.25 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
6 269 7.70 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 273 7.95 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
2 272 Freja Abraham 2006 Sparta
3 30 7.66 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
4 374 7.11 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 267 7.24 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 268 7.59 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 50 8.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
Drenge 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:15
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 105 Tobias Kjær 2004 K I F
2 12 Christian Knudsen 2005 F I F
3 104 9.61 Tobias Bjerre 2004 K I F
4 412 9.22 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
5 36 9.45 Timoléon Rescan 2005 F I F
6 192 9.10 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
7 103 11.41 Julius Lohak 2005 K I F
8 275 10.35 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
HEAT 2 / 2
1 241 9.86 Valdemar Beck Thomsen 2004 Greve
2 108 Carl August Engelbreth 2004 K I F
3 278 9.31 Hakeem Ali 2005 Sparta
4 276 8.78 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 9 10.02 August Edvard Johansen 2004 F I F
6 172 9.34 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
7 141 Lukas Lundhof 2004 K I F
8 106 10.12 Filip O. Ravn 2004 K I F
Drenge 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 11:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 Bertil Greve 2007 F I F
2 174 Sirius Kristian Warming 2006 Køge Atletik
3 6 Arthur Grønfeldt 2007 F I F
4 218 Gustav Brok 2006 G I K
5 56 Aksel Westphal Olsson 2006 F I F
6 5 Anton Grønborg 2006 F I F
7 380 Oliver Maiberg 2008 Bagsværd A C
8 264 Asger Abraham 2006 Sparta
9 88 Mads Varnike Schiff 2007 Amager A C
10 1 Albert Singer 2008 F I F
11 16 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
12 216 Noah Østergaard 2006 G I K
13 82 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
14 266 DNS Johannes F.-Giversen 2006 Sparta
15 265 Storm P Gourani 2007 Sparta
16 263 DNS 2.86 Andreas Hartmann Stæger 2006 Sparta
17 262 3.14 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
18 261 3.28 Anders Silleborg 2997 Sparta
19 383 3.39 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
20 384 3.85 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
21 191 3.99 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
Piger 14-15 år - Trespring - Day 2 at 11:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 381 DNS Rose Due 2000 Bagsværd A C
2 3 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
3 293 10.92 Sara Vardar 2000 Sparta
Drenge 14-15 år - Trespring - Day 2 at 11:20
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 296 10.90 Lucas Bunch 2000 Sparta
Drenge 12-13 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 91 Sebastian Monneret 2003 Amager A C
2 231 33.27 Nikolaj Grønbech 2002 Slagelse
Drenge 14-15 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør
2 242 Phillip Vegge 2000 Greve
3 290 18.71 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
4 342 DNS 31.95 Mikkel Christoffersen 2001 Sparta
5 341 33.76 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Drenge 16-17 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 96 47.20 Casper Jørgensen 1999 Amager A C
Drenge 18-19 år - Diskoskast - Day 2 at 11:20
1.75 kg
Piger 10-11 år - 60 meter - indledende - Day 2 at 11:30
START LIST
Antal heats: 3 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 3
2 39 Tilde Smitt Vanges 2005 F I F
3 391 9.10 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
4 217 9.59 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
5 347 9.63 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
6 219 9.96 Amalie Brok 2004 G I K
7 31 Natalie Singer 2005 F I F
8 283 10.01 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
HEAT 2 / 3
2 162 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
3 152 9.71 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
4 19 9.21 Ingeborg Falck 2004 F I F
5 282 9.56 Betty Marie R. Jensen 2004 Sparta
6 348 9.93 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 75 Liva Munksgaard 2004 Amager A C
8 101 10.32 Liva B. Jspersen 2004 K I F
HEAT 3 / 3
3 361 9.75 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
4 280 9.25 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
5 281 9.51 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
6 102 9.71 Vera K. Dalsgaard 2004 K I F
7 49 10.54 Johanna C. B. Jessen 2005 F I F
Drenge 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 11:30
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 36 Timoléon Rescan 2005 F I F
2 141 Lukas Lundhof 2004 K I F
3 108 Carl August Engelbreth 2004 K I F
4 105 Tobias Kjær 2004 K I F
5 12 Christian Knudsen 2005 F I F
6 106 Filip O. Ravn 2004 K I F
7 9 August Edvard Johansen 2004 F I F
8 275 16.48 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
9 138 30.00 Leon Hamann 2005 K I F
10 276 30.50 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
11 277 34.29 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
12 278 38.72 Hakeem Ali 2005 Sparta
13 104 41.89 Tobias Bjerre 2004 K I F
14 425 43.23 Rune Brøchner Prause 2004 Gullfoss
Piger 12-13 år - 60 meter hæk - Day 2 at 11:55
76.2 cm, 6 hække, 11.75 / 7.65 / 10.00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 13.75 Marie Meyer Have 2003 F I F
2 364 11.26 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
3 75 11.21 Liva Munksgaard 2004 Amager A C
4 243 9.99 Ida Boe Rasmussen 2003 Greve
5 73 DNS 11.18 Ellen Sofie Folker 2003 F I F
6 363 11.25 Freja K. Madsen 2002 Herlev
7 90 12.47 Regitze Friis 2002 Amager A C
8 43 13.88 Amalie Boeck 2003 F I F
Piger 12-13 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 375 1.25 Ingrid Sofie B. J. Bang 2003 Bagsværd A C
2 364 1.20 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
3 413 1.30 Solveig Schultz 2003 FIF H
4 363 1.20 Freja K. Madsen 2002 Herlev
5 43 Amalie Boeck 2003 F I F
6 53 1.10 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
Piger 14-15 år - Højdespring - Day 2 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 126 DNS 1.35 Ellen Balslev 2001 K I F
2 125 1.40 Yasmine Abbouch 2001 K I F
3 59 1.30 Kaisa Berenth Schunck 2001 F I F
4 289 DNS 1.30 Nicola Malling 2001 Sparta
5 298 1.58 Laura Nørrung Poulsen 2000 Sparta
6 284 1.53 Alice Kirk Damsgaard 2001 Sparta
7 376 1.44 Josefine Bach J. Bang 2000 Bagsværd A C
8 128 1.45 Ya-Chernoh Kamara 2000 K I F
9 129 1.26 Ya-Kaday Kamara 2000 K I F
10 432 Ida Jespersen 2000 Ballerup A K
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 274 7.37 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
2 268 7.34 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 267 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 374 6.76 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 270 6.83 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 379 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
7 269 7.34 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 272 7.37 Freja Abraham 2006 Sparta
Drenge 10-11 år - Længdespring - Day 2 at 12:15
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 Christian Knudsen 2005 F I F
2 107 Viggo Olsn 2004 K I F
3 138 2.47 Leon Hamann 2005 K I F
4 105 2.60 Tobias Kjær 2004 K I F
5 103 2.99 Julius Lohak 2005 K I F
6 277 3.27 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
7 275 3.44 Peter Grevy Ejstrup 2004 Sparta
8 106 3.50 Filip O. Ravn 2004 K I F
9 9 3.69 August Edvard Johansen 2004 F I F
10 278 3.71 Hakeem Ali 2005 Sparta
11 412 3.85 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
12 241 3.97 Valdemar Beck Thomsen 2004 Greve
13 36 4.00 Timoléon Rescan 2005 F I F
14 172 4.05 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
15 104 4.15 Tobias Bjerre 2004 K I F
16 192 4.26 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
17 276 4.76 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
Drenge 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 7.10 Frederik DahlLarsen 2006 F I F
2 218 6.95 Gustav Brok 2006 G I K
3 82 6.80 Carl Bäckström Nielsen 2007 Amager A C
4 191 6.50 Lance Christian Aabo 2006 HG atm
5 216 6.79 Noah Østergaard 2006 G I K
6 384 6.81 Thor Knudsen 2007 Bagsværd A C
7 383 7.00 Tais Palmberg Nordhald 2006 Bagsværd A C
8 262 7.16 Sophus Emil R. Jensen 2006 Sparta
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 Freja Abraham 2006 Sparta
2 271 10.47 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 50 11.41 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
4 270 11.96 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 30 12.42 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
6 274 13.83 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
7 268 16.96 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
8 374 21.75 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
9 269 23.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
10 379 23.85 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
11 267 24.98 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
Piger 12-13 år - 600 meter - Day 2 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 60 Ellen Nørding Christensen 2003 F I F
2 363 1.51.57 Freja K. Madsen 2002 Herlev
3 81 Asta Grau Bruun 2002 Amager A C
4 364 1.56.21 Josephine Koch Jacobsen 2003 Herlev
5 85 1.50.13 Helena Ring 2002 Amager A C
6 245 Louise H. Wassmann 2003 Greve
7 53 Nikoline T. Ammitzbøll 2003 F I F
8 112 DNS Nina Loshak 2003 K I F
9 366 1.55.10 Caroline Jessen 2002 Herlev
10 28 2.07.23 Marie Meyer Have 2003 F I F
11 171 1.53.85 Maja Felby 2002 Køge Atletik
Drenge 12-13 år - 600 meter - Day 2 at 12:45
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 92 DNS Viktor Bech Petersen 2003 Amager A C
2 86 DNS 1.47.92 Johan Chr. Holst 2003 Amager A C
3 154 DNS Elia Latta 2002 HvAM
4 38 DNS Adam Smitt Vanges 2002 F I F
Piger 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 12:55
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
1 77 32.20 Sofie Christensen 2000 Ballerup A K
2 251 Maria Kjeldsen 2000 Greve
3 64 DNS 29.96 Oline Marie Winther 2000 F I F
4 244 29.98 Jasmin Boe Rasmussen 2000 Greve
5 205 33.0 Veronica L. Janning 2001 Helsingør
6 26 Laura Haslund-Christensen 2001 F I F
HEAT 2 / 2
1 340 27.41 Hannah Illum Petersen 2000 Sparta
2 300 27.70 Sarah Sveistrup Dahl 2000 Sparta
3 76 26.0 Elena Grøndahl Johansen 2001 Helsingør
4 24 26.89 Kamille Busch Hansen 2000 F I F
5 299 26.86 Olivia Thorsgaard 2000 Sparta
6 354 27.09 Olivia Tuokila 2000 Sparta
SCRATCH
1 381 DNS 26.67 Rose Due 2000 Bagsværd A C
Piger 10-11 år - Boldkast - Day 2 at 13:10
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 162 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
2 361 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
3 31 Natalie Singer 2005 F I F
4 391 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
5 39 Tilde Smitt Vanges 2005 F I F
6 348 Karla Bundgaard Langvik 2005 Sparta
7 283 10.35 Signe Juhl Laursen 2005 Sparta
8 49 17.07 Johanna C. B. Jessen 2005 F I F
9 282 19.36 Betty Marie R. Jensen 2004 Sparta
10 281 22.08 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
11 101 27.14 Liva B. Jspersen 2004 K I F
12 279 27.90 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
13 152 28.13 Nicoline Skovsted 2005 HvAM
14 280 29.21 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
15 347 32.25 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
Piger 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:15
START LIST
Antal heats: 2
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 224 29.22 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte
3 151 Julie Kretzschmer 1999 HvAM
4 21 28.92 Jasmin Gade 1999 F I F
HEAT 2 / 2
2 401 28.17 Tessa Strand 1998 Ballerup A K
3 346 28.36 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 297 28.36 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta
5 22 27.81 Josefine A. Schultz 1999 F I F
Piger 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:15
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 129 Ya-Kaday Kamara 2000 K I F
1 128 DNS 6.79 Ya-Chernoh Kamara 2000 K I F
2 125 7.10 Yasmine Abbouch 2001 K I F
3 27 7.48 Marie Molander Pedersen 2001 F I F
4 58 7.61 Cæcilie Thomsen 2000 F I F
5 4 7.78 Andrea Holm 2001 F I F
6 3 10.80 Amalie Molander Pedersen 2000 F I F
7 233 12.07 Mathilde Byrgesen 2000 Slagelse
8 160 14.79 Thea Jensen 1999 HvAM
Drenge 14-15 år - Kuglestød - Day 2 at 13:15
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 Eigil N. Ørsted Pedersen 2001 F I F
2 201 Andreas Espenhain-Hansen 2001 Helsingør
3 290 8.28 Christian Munch Skylv 2001 Sparta
4 136 10.37 Christoffer Åndahl 2000 K I F
5 341 11.06 Bjørn Van Overeem 2000 Sparta
Piger 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 13:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 422 DNS 26.26 Frida Sångren 1997 Aarhus 1900
4 221 DNS Julia Bielsfeldt 1999 T I F
SCRATCH
1 203 DNS 27.98 Ida Marie Olsen 1997 Helsingør
Drenge 16-17 år - 200 meter - Day 2 at 13:25
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
2 423 DNS 23.38 Esben Poulsen 1998 Aarhus 1900
3 34 25.48 Silas Verkoijen 1998 F I F
4 45 DNS 23.32 Felipe Bahamondes 1999 F I F
5 15 26.49 Eskild Lauritsen 1999 F I F
Piger 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 224 Laura Wrisberg Kæstel 1998 Holte
2 297 4.81 Johanne W. Simonsen 1999 Sparta
3 346 4.86 Louise Wessel Leroy 1999 Sparta
4 292 4.89 Mathilde S. Jepsen 1999 Sparta
5 55 5.03 Sofie Tidsvilde 1998 F I F
6 35 5.13 Sophia Kmit Mikkelsen 1999 F I F
Piger 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 221 DNS Julia Bielsfeldt 1999 T I F
Drenge 16-17 år - Længdespring - Day 2 at 13:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 393 Emil Ipsen 1999 Ballerup A K
2 302 DNS 5.72 Mads Holm 1999 Sparta
3 34 5.91 Silas Verkoijen 1998 F I F
Drenge 18-19 år - Længdespring - Day 2 at 13:25
Planke
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 315 6.90 Sebastian Pedersen 1997 Sparta
Drenge 18-19 år - 200 meter - Day 2 at 13:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 250 23.8 Kasper Anderson 1997 Greve
2 312 DNS 22.67 Philip Reynolds 1996 Sparta
3 153 DNS 21.16 Kristoffer Hari 1997 HvAM
4 382 23.06 Sebastian V. Buschardt 1997 Bagsværd A C
5 314 22.20 Frederik Schou 1996 Sparta
6 47 23.33 Jacob Ziska 1997 F I F
Drenge 14-15 år - 200 meter - Day 2 at 13:35
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 66 DNS Eigil N. Ørsted Pedersen 2001 F I F
2 78 24.37 Emil Frænde 2000 Sparta
3 307 25.68 Vincent Plas 2001 Sparta
4 304 25.69 Gabriel Lausten 2000 Sparta
5 135 26.35 Jonathan Makwarth 2000 K I F
6 296 26.43 Lucas Bunch 2000 Sparta
Drenge 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 104 9.39 Tobias Bjerre 2004 K I F
2 172 9.26 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
3 412 9.03 Ruben Lønborg Brandt 2004 FIF H
4 276 8.93 Vilhelm Krüger 2004 Sparta
5 192 9.03 Carl Bruce Aabo 2004 HG atm
6 278 9.21 Hakeem Ali 2005 Sparta
7 36 9.27 Timoléon Rescan 2005 F I F
8 9 9.54 August Edvard Johansen 2004 F I F
Piger 10-11 år - 60 meter - Day 2 at 13:55
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 281 9.40 Ingrid Gram Jensen 2005 Sparta
2 391 9.27 Caroline Vammen 2004 Ballerup A K
3 280 9.18 Emilie Børregaard Voigt 2005 Sparta
4 19 9.00 Ingeborg Falck 2004 F I F
5 217 9.17 Alberte D. Stheensbeck 2004 G I K
6 361 9.20 Stine Baandrup Tindbæk 2005 Herlev
7 162 9.32 Stine Engbjerg Mikkelsen 2004 HvAM
8 347 9.40 Josephine H. Hansen 2004 Sparta
Piger 10-11 år - 1500 meter - Day 2 at 14:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 49 Johanna C. B. Jessen 2005 F I F
3 101 Liva B. Jspersen 2004 K I F
4 279 5.32.90 Sofia Thøgersen 2005 Sparta
Piger 12-13 år - 1500 meter - Day 2 at 14:10
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 Marie Meyer Have 2003 F I F
2 54 Rie Oreskov 2003 F I F
3 83 DNS Clara Lund-Sørnsen 2002 Amager A C
4 124 5.32.58 Laura H. Weichmann 2002 K I F
5 43 6.42.00 Amalie Boeck 2003 F I F
6 397 5.32.00 Mathilde G. Rasmussen 2003 Ballerup A K
7 171 DNS 5.42.38 Maja Felby 2002 Køge Atletik
8 366 5.40.99 Caroline Jessen 2002 Herlev
Drenge 10-11 år - 1500 meter - Day 2 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 277 6.28.33 Kasper Schimmel Smith 2005 Sparta
2 138 Leon Hamann 2005 K I F
2 36 Timoléon Rescan 2005 F I F
3 107 Viggo Olsn 2004 K I F
4 172 6.22.80 Gustav Ibsen Jensen 2004 Køge Atletik
5 411 5.08.55 Axel Vang Christensen 2004 FIF H
6 202 DNS Alexander Wulff 2005 Helsingør
Drenge 12-13 år - 1500 meter - Day 2 at 14:20
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 209 5.26.00 Jakob Ehlers Andersen 2002 Helsingør
2 399 5.01.00 Oscar Riis 2003 Ballerup A K
3 57 Lauge Preisler Villund 2003 F I F
Piger 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 18 5.28.91 Frida Mai Bach Seitzberg 2001 F I F
2 97 5.06.41 Frida Schledermann 2001 Sparta
3 99 Katinka Valentin Hald 2000 F I F
4 98 5.24.33 Lærke Natascha Lund 2001 Sparta
5 317 4.43.16 Anna Mark Helwigh 2000 Sparta
Piger 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 14:30
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 398 DNS 5.11.00 Mia van Wagenen 1999 Ballerup A K
2 319 5.19.38 Maya Desmond 1999 Sparta
3 80 4.49.25 Clara Kall 1999 Sparta
Drenge 14-15 år - 1500 meter - Day 2 at 14:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 325 4.20.34 William Devantier 2000 Sparta
2 79 4.46.34 Conrad Lind 2001 Sparta
3 66 Eigil N. Ørsted Pedersen 2001 F I F
4 327 DNS 5.24.42 Sofus Fich 2001 Sparta
5 395 4.52.32 Kristian Carstensen 2001 Ballerup A K
Drenge 16-17 år - 1500 meter - Day 2 at 14:40
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 328 4.17.25 Malthe Nielsen 1999 Sparta
2 210 4.30.00 Lucas la Cour Heebøll 1999 Helsingør
3 318 4.33.83 Louis Herrmann 1999 Sparta
Piger 16-17 år - 600 m stafet - Day 247 at
Drenge 16-17 år - 600 m stafet - Day 247 at