Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 3.75 (-3.5) Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C 3.75 (-3.5) 3.57 (-1.7) 3.68 (-2.8) 3.67 (-0.6) 3.66 (+0.4) 3.75 (-1.0)
2 3.58 (-0.2) Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta X 0.03 (-0.6) 3.58 (-0.2) 3.29 (+0.0) 3.23 (-1.5) 3.17 (-1.8)
3 3.53 (-3.5) Ella Julie Fischer 2007 Sparta 3.53 (-3.5) 3.45 (-2.5) 3.47 (-2.3) X 3.51 (-1.6) 3.00 (+0.0)
4 3.43 (-1.5) Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C 3.43 (-1.5) 3.26 (+0.0) 3.38 (-1.9) 3.28 (-2.6) 3.20 (-3.5) 3.09 (-0.6)
5 3.31 (-1.6) Freja Abraham 2006 Sparta 3.31 (-1.6) 3.07 (-1.0) 3.03 (+0.0) 3.18 (-1.7) 3.22 (-1.7) 3.11 (-1.7)
6 3.27 (-1.7) Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 3.05 (-1.5) 3.17 (+0.0) 3.17 (+0.0) 3.27 (-1.7) 3.10 (-1.5) 3.22 (+0.6)
7 2.86 (-1.5) Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F 2.86 (-1.5) 2.73 (-1.4) 2.75 (-2.9) X X X
8 2.77 (-0.5) Karla Olivia Haynes 2007 Sparta X 2.77 (-0.5) 2.68 (-2.3) 2.45 (-2.1) 2.76 (-1.5) 2.41 (-3.5)
9 2.73 (-0.7) Helene Salomonsen 2007 Sparta 2.57 (-0.5) X 2.73 (-0.7)
10 2.70 (-0.6) Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta X 2.70 (-0.6) 2.25 (-2.0)
11 2.21 (+0.2) Louise C. B. Jessen 2007 F I F 2.21 (+0.2) 2.12 (-2.6) 2.11 (-3.2)
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 Freja Abraham 2006 Sparta
2 50 2.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
3 274 2.56 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
4 30 2.99 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
5 268 3.09 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
6 271 3.10 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 269 3.15 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 270 3.43 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
9 379 3.61 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
10 267 3.76 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
11 374 3.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:55
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
HEAT 1 / 2 - Wind: +3.5
1 q 6.83 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
2 q 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
3 q 7.34 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
4 q 7.37 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
5 7.51 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
6 8.01 Helene Salomonsen 2007 Sparta
HEAT 2 / 2 - Wind: +4.6
1 q 6.76 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
2 q 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
3 q 7.34 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
4 q 7.37 Freja Abraham 2006 Sparta
5 7.58 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
6 8.22 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 274 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
3 271 7.34 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 270 6.92 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 379 7.25 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
6 269 7.70 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 273 7.95 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
2 272 Freja Abraham 2006 Sparta
3 30 7.66 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
4 374 7.11 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 267 7.24 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 268 7.59 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 50 8.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team
Wind: +4.3
1 6.64 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
2 6.71 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
3 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 7.02 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
5 7.23 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
6 7.30 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 7.32 Freja Abraham 2006 Sparta
8 7.60 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 274 7.37 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
2 268 7.34 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 267 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 374 6.76 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 270 6.83 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 379 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
7 269 7.34 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 272 7.37 Freja Abraham 2006 Sparta
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
RESULTS - FINISHED
# Result Name YOB Team 1 2 3 4 5 6
1 29.16 Ella Julie Fischer 2007 Sparta 25.97 28.42 24.66 27.22 28.99 29.16
2 28.01 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C 26.40 26.17 26.22 26.44 26.38 28.01
3 23.48 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta 22.29 23.48 22.41 21.82 19.92 23.21
4 23.25 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C 18.39 21.79 21.65 19.66 23.25 22.57
5 14.49 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F 14.49 8.91 10.09 13.16 X 11.97
6 14.10 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta 14.10 13.63 6.65 X 14.09 12.84
7 12.90 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta 12.82 11.20 12.90
8 12.31 Helene Salomonsen 2007 Sparta 12.31 11.99 11.96
9 12.11 Louise C. B. Jessen 2007 F I F 12.11 7.44 11.92
10 11.39 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta 11.39 11.24 6.89
11 10.80 Freja Abraham 2006 Sparta 10.80 9.24 7.50
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 Freja Abraham 2006 Sparta
2 271 10.47 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 50 11.41 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
4 270 11.96 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 30 12.42 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
6 274 13.83 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
7 268 16.96 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
8 374 21.75 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
9 269 23.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
10 379 23.85 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
11 267 24.98 Ella Julie Fischer 2007 Sparta