Eurotrack • 2015 Jun 06 - Jun 07 • Frederiksberg Stadion • Frederiksberg

ALL

 

 

Piger 8-9 år - Længdespring - Day 2 at 10:00
1 meter zoneafsæt
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 Freja Abraham 2006 Sparta
2 50 2.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
3 274 2.56 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
4 30 2.99 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
5 268 3.09 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
6 271 3.10 Helene Salomonsen 2007 Sparta
7 269 3.15 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 270 3.43 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
9 379 3.61 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
10 267 3.76 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
11 374 3.80 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
Piger 8-9 år - 40 meter - indledende - Day 2 at 10:55
START LIST
Antal heats: 2 - I alt videre til næste runde: 8 - Regel: q: 8
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
HEAT 1 / 2
2 274 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
3 271 7.34 Helene Salomonsen 2007 Sparta
4 270 6.92 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 379 7.25 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
6 269 7.70 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
7 273 7.95 Laura Diaz Friis 2006 Sparta
HEAT 2 / 2
2 272 Freja Abraham 2006 Sparta
3 30 7.66 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
4 374 7.11 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 267 7.24 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
6 268 7.59 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
7 50 8.55 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
Piger 8-9 år - 40 meter - Day 2 at 12:15
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 274 7.37 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
2 268 7.34 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
3 267 7.00 Ella Julie Fischer 2007 Sparta
4 374 6.76 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
5 270 6.83 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
6 379 7.22 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
7 269 7.34 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
8 272 7.37 Freja Abraham 2006 Sparta
Piger 8-9 år - Boldkast - Day 2 at 12:25
145 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 272 Freja Abraham 2006 Sparta
2 271 10.47 Helene Salomonsen 2007 Sparta
3 50 11.41 Louise C. B. Jessen 2007 F I F
4 270 11.96 Maja Børregaard Voigt 2007 Sparta
5 30 12.42 Mathilde Meedom Kløv 2006 F I F
6 274 13.83 Karla Olivia Haynes 2007 Sparta
7 268 16.96 Lotte Grevy Ejstrup 2007 Sparta
8 374 21.75 Freja Isabel Knudsen 2007 Bagsværd A C
9 269 23.10 Amalie Sofie Nielsen 2007 Sparta
10 379 23.85 Luna Frid Hanberg 2006 Bagsværd A C
11 267 24.98 Ella Julie Fischer 2007 Sparta