DM mangekamp - master • 2016 Sep 18 • Helsingør Atletik Stadion • Helsingør

ALL

 

 

Kvinder 30-34 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
2 27 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
Mænd 30-34 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
2 1 KURE Michael 1971 Amager AC
3 26 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
Mænd 50-54 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
2 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
3 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
Mænd 55-59 år - Kuglestød - Day 1 at 11:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 9 NYBO René 1961 Glostrup IC
2 13 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
3 14 SABROE Per 1959 HGF Herning
4 4 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
Kvinder 30-34 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
2 32 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
Mænd 30-34 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
2 26 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
3 1 KURE Michael 1971 Amager AC
Mænd 50-54 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
2 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Diskoskast - Day 1 at 11:00
1.5 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
2 9 NYBO René 1961 Glostrup IC
3 4 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
4 14 SABROE Per 1959 HGF Herning
Kvinder 30-34 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
2 32 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
Mænd 30-34 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
2 17 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
3 1 KURE Michael 1971 Amager AC
Mænd 50-54 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
2 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
3 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Hammerkast - Day 1 at 11:00
6.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 4 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
2 9 NYBO René 1961 Glostrup IC
3 14 SABROE Per 1959 HGF Herning
4 13 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
Kvinder 30-34 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
2 32 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
Mænd 30-34 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
800 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 17 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
2 26 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
3 1 KURE Michael 1971 Amager AC
Mænd 50-54 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
2 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
Mænd 55-59 år - Spydkast - Day 1 at 11:00
700 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 SABROE Per 1959 HGF Herning
2 4 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
3 13 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
4 9 NYBO René 1961 Glostrup IC
Kvinder 30-34 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 27 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
2 32 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
Mænd 30-34 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
15.88 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
15.88 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
2 1 KURE Michael 1971 Amager AC
3 17 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
Mænd 50-54 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
2 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
3 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
Mænd 55-59 år - Vægtkast - Day 1 at 11:00
11.34 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 14 SABROE Per 1959 HGF Herning
2 9 NYBO René 1961 Glostrup IC
3 13 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
4 4 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
Kvinder 30-34 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 30 HANSEN Maria Sløk 1983 Hvidovre AM
Kvinder 45-49 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 23 NIELSEN Mette 1971 Roar Roskilde
Kvinder 50-54 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 32 HAGEN Anke 1966 IK Hellas
2 27 ESKILDSEN-MØLLER Kirsten 1962 AAIG Atletik
Mænd 30-34 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 8 SINDAHL Rasmus 1985 Glostrup IC
Mænd 45-49 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 26 LUNDGAARD-MADSEN Bjørn 1969 Vejle IF
2 1 KURE Michael 1971 Amager AC
3 17 NIELSEN Allan K. 1967 Odense Atletik
Mænd 50-54 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 2 JENSEN Uffe 1966 Ballerup AK
2 18 JEPPESEN Ole 1965 Odense Atletik
3 24 CORDIUS Jan 1966 Sparta
Mænd 55-59 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 11:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 13 SVENNINGSEN Viggo 1960 Helsingør IF Atletik
2 14 SABROE Per 1959 HGF Herning
3 9 NYBO René 1961 Glostrup IC
4 4 JENSEN Tom O. 1960 Esbjerg AM
Kvinder 60-64 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
2 28 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
Kvinder 65-69 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
2 6 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
3 15 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
Kvinder 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
2 25 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
Mænd 65-69 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
2 19 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
2 12 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
3 11 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
Mænd 75-79 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Kuglestød - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta
Kvinder 60-64 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
2 28 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
Kvinder 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
2 6 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
3 15 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
Kvinder 75-79 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
0.75 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
2 25 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
Mænd 65-69 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
2 19 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
2 12 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
3 11 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
Mænd 75-79 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 DNS CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Diskoskast - Day 1 at 12:00
1.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta
Kvinder 60-64 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
2 16 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
Kvinder 65-69 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 15 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
2 7 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
3 6 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
Kvinder 75-79 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
2.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
2 29 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
Mænd 65-69 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
5.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
2 19 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 12 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
2 11 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
3 22 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
Mænd 75-79 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Hammerkast - Day 1 at 12:00
3.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta
Kvinder 60-64 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
2 16 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
Kvinder 65-69 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 7 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
2 6 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
3 15 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
Kvinder 75-79 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 25 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
2 29 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
Mænd 65-69 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
600 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 19 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
2 20 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
2 11 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
3 12 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
Mænd 75-79 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
500 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 DNS CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Spydkast - Day 1 at 12:00
400 gram
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta
Kvinder 60-64 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 28 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
2 16 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
Kvinder 65-69 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
2 15 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
3 7 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
Kvinder 75-79 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
4.0 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
2 25 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
Mænd 65-69 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
9.08 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
2 19 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
2 11 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
3 12 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
Mænd 75-79 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
7.26 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 DNS CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Vægtkast - Day 1 at 12:00
5.45 kg
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta
Kvinder 60-64 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 16 SØRENSEN Lone 1952 Odense Atletik
2 28 JENSEN Anne Kirstine 1954 Aalborg AM
Kvinder 65-69 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 6 NIELSEN Ulla V. 1951 Glostrup IC
2 7 CHRISTENSEN Lille 1948 Glostrup IC
3 15 FALDAGER Inge 1948 Hvidovre AM
Kvinder 75-79 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 3 JENSEN Tove Friis 1938 Esbjerg AM
Mænd 60-64 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 29 STEFFENSEN Poul Helsingør IF Atletik
2 25 JØRGENSEN Bo 1952 Sparta
Mænd 65-69 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 20 MAJERCIK Tiomir 1947 Odense Atletik
2 19 MALCHAU Finn 1948 Odense Atletik
Mænd 70-74 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 22 ANDERSSON Karsten 1944 ORI
2 11 HØYER Knud 1946 Greve Atletik
3 12 FRANDSEN Willy 1946 Haderslev Idræts-Forening
Mænd 75-79 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 5 CLAUSEN Freddy 1941 FIF Hillerød
Mænd 80-84 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 10 ANKERSTJERNE Finn 1936 Glostrup IC
Mænd 85-89 år - Kaste 5 kamp - Day 1 at 12:00
START LIST
# BibNo Qualifying PB Name YOB Team
1 31 DUEHOLM Heinrich 1929 Sparta